Hyvää isänpäivää isille -ja vähän äideillekin!

Onnea kaikille nykyisille ja tuleville isille!

Elämän jatkuminen tulevissa sukupolvissa on suuri syy elämiseen.
Onneksi Suomen ihanat naiset tekevät omalta osaltaan mahdolliseksi sen, ettei kansamme ole kokoon kutistuva jättiläinen (kuten eräs naapurimaamme on), vaan tervehenkinen ja isänmaallinen pikkujättiläinen!
34216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

jonka kanssa olemme saaneet jakaa hyvää sanomaa.
Ja erityiskiitos omalle isälleni ja kristillisille kasvatukselle jonka ansioista minusta tuli kunnon mies,eikä mikään homo.
Kiito isä.

Äänestä

hitman-1?

Äänestä
  • Luultavasti Hitman vihjaisi "kutistuvalla jättiläisellä" itäiseen naapurimaahamme, jonka suuria huolia ovat miesten lyhyt elämänennuste ja kansan muunkinlainen kokoonkutistuminen.

    Tovotaan silti, että myös Venäjän isät voivat selväpäisinä juhlia isänpäivää, ilman sitä tolkutonta vodkan kanssa läträämistä!

    Äänestä

eteen uhrautuminen, kun pitää pysyttää jos jonkinlaista urheiluhallia ja peliluolaa näille vinkujille, joilla ei mukla koskaan ole "omaa paikkaa" vapaa-ajalla.
Toisin kuin uskotaan, vanhusväestö ei vie tätä maata kassakriisiin vaan jatkuva haaskaus "lastemme hyväksi".

Äänestä
  • Jospa sekä näiltä "vinkujilta" sekä heidän isiltään ovat perinteiset arvot kadoksissa , kuten miehen ja naisen välinen elinikäinen liitto, uskonnon arvot ja isänmaallisuus.
    Materialismi ei koskaan voi korvata sisäisen ja terveen arvomaailman antamaa turvallisuutta!

    Äänestä

hauska sattuma kun puhutaan hinteistä... heheheh.

Äänestä
  • ei ole vielä kirkossa kuulutettu, mutta rukoilla voit sen puolesta.

    Äänestä

  • Kirkolliskokous kirjoitti:

    ei ole vielä kirkossa kuulutettu, mutta rukoilla voit sen puolesta.

    Paljon onnea kaikille isille! Myös niille isille, jotka kokevat itsensä huonoiksi ja epäonnistuneiksi isiksi ja niillekin, jotka kokevat, että lapset ovat heidät unohtaneet, monenlaisille isille, kaikille! Ja niille isille, jotka ovat menettäneet lapsensa toivon voimia ja Jumalan siunausta ja usein on myös toivoa tavata kerran taivaassa!

    Äänestä

  • Kirkolliskokous kirjoitti:

    ei ole vielä kirkossa kuulutettu, mutta rukoilla voit sen puolesta.

    Jokin vippaa niiden arvomaailmassa, jotka panevat Venäjän edun Suomen tilalle.

    Jospa kuitenkin rukoilisimme myös J.Bäckmannin tapaisten "eksyneiden lampaitten" puolesta.

    Äänestä

  • Kirkolliskokous kirjoitti:

    ei ole vielä kirkossa kuulutettu, mutta rukoilla voit sen puolesta.

    Yleensä aina kun luisutaan alapään toimintoihin, löytyy niiden juttujen takaa piilossa luuraileva ironmikenisti.

    Ehkä näin on myös tällä kertaa?

    Äänestä

tipahti alaleuka taas pahemman kerran luettuamme tämän oikeistolaisen Hitman-1:n tuoreimman avauksen !

Hän ei arvatenkaan huomioinut mitenkään meille tärkeää IsäAURINKOISEN-päivää, eikä esittänyt sen integroimista kansalliseen juhlaamme.

Kannatamme aina Venäjää.

Äänestä
  • Viettääköhän suurin osa venäläisistä maan ikuisen Isän J.V, Stalinin kunniaksi suurta yhteistä Isä Aurinkois-päivää!
    Tavallisten isien päivä oli varmaan Stalinin aikana lailla kielletty!

    Äänestä

  • Njet bulimai kirjoitti:

    Viettääköhän suurin osa venäläisistä maan ikuisen Isän J.V, Stalinin kunniaksi suurta yhteistä Isä Aurinkois-päivää!
    Tavallisten isien päivä oli varmaan Stalinin aikana lailla kielletty!

    guusialainen, kuten Saakashvilikin. Se USA:n perseen noulija joka hyökkäsi E.Ossteiaan, mutta ajettiin takaisin guusien ja stalinien maahan.

    Äänestä

  • Hahahhahaaaaaa! kirjoitti:

    guusialainen, kuten Saakashvilikin. Se USA:n perseen noulija joka hyökkäsi E.Ossteiaan, mutta ajettiin takaisin guusien ja stalinien maahan.

    Eiväkö venäläiset osaa itse päättää, kenet he haluavat heidän johtajakseen?

    Jos "guusialainen" johti yli 100-miljoonaista N-liittoa, olisi syntyperäisten venäläisten pitänyt heti panna stoppi tuolle tyrannille, mutta ehkä venäläisissä on sen verran masokismin vikaa, että he haluavat jonkun vierassyntyisen johtavan heitä?

    Äänestä

Mä en tehny tai tee lapsia. Periaatteessa ihan hyvä niin... :-)

Äänestä
  • Et tiedä, mikä upea tunne valtaa miehisen miehen mielen, kun hän saa syliinsä oman pienen lapsensa.

    Se kannattaa sinunkin kokea, mikäli vain olet fyysisesti ja psyykkkisesti kyvykäs isän rooliin!

    Äänestä

sinäkin vanha narsisti olet herännyt tähän päivään. Voi voi.

Äänestä
  • Seppo-myllis20:ltähän sitä narsismia löytyy vaikka toisille jakaa.

    Aiot kai silti katsoa tv2:n dokumenttiprojektin Venäjän oligarkkien taustoista klo 17,15?

    Äänestä

  • ABC:n lapulla ??????? :)

    Äänestä

Näen sinussa suuren pahuuden. Me voimme rukoilla ja ajaa sinusta perkeleen pois. Tämä asia on sinusta itsestäsi kiinni.

Äänestä
  • Oletkos iiro jo ehtinyt juoda isänpäiväkahvit sen Salon naisen kanssa, vai oliko morskumaikka sittenkin sieltä Vaasasta?

    Äänestä

  • Arvuuttelija kirjoitti:

    Oletkos iiro jo ehtinyt juoda isänpäiväkahvit sen Salon naisen kanssa, vai oliko morskumaikka sittenkin sieltä Vaasasta?

    Mistä päättelet. että olisin edes isä?

    Eihän meidän vähän yksinkertaisten miesten ole viisasta edes ruveta isiksi.Sitä paitsi en aio sanallakaan tunnustaa, onko tyttöystäväni Salosta vai Vaasasta!

    Lyödään 100 000 euroa vetoa, että häntä ei ole olemassakaan!
    Et tietenkään uskalla lyödä vetoakaan, koska olen palstan suurin ja kaunein, ja lisäski superviisas!

    Äänestä

  • Perkele on kuule meidän suomalaisten ikioma isäjumala! Oli jo kauan kauan ennen kuin nuo Lähi-Idän paimentolaisuskonnon kannattajat tulivat pakkokäännyttämään meidät omaan polyteistiseen uskontoonsa.

    Suuri suomalainen mies (ehei, ei Mannerheim tosiaankaan vaan suomalainen mies) Tapio Rautavaara pettyi sodassa kristinuskoon palvellessaan kenraali Ehrnroothin ALAISENA kuten "ystävämme" sHitman-1 ja esitti että jos johonkin jumalaan pitää uskoa niin eikö se voisi olla meidän oma suomalainen jumalamme Perkele. Eikä mikään hinttapuli jeesus ja hänen faijansa - eihän ne edes osanneet suomea vaan mongersivat jotain arameaa.
    Tekivät nuo jeesustelijat vielä Perkeleestämme pahan hengen! Ei se ihme että monet suomalaiset kiroavat jeesuksen nimeen.

    Äänestä

Totta kai Isän päivää on ihan kiva juhlia joko oman isän tai aviomiehen isyyden takia, mutta oli kohteliasta avaajalta muistuttaa myös äitien osuudesta isyyteen.

Kumpikin sukupuoli on päivänsä ansainnut, mutta miten muistetaan homoparien isyyttä, varsinkin, jos perheen aikuiset ovat pelkästään naisia?

Äänestä

Kiitos, kun lisäät valtion velkaa syömällä velaksi ja me lapset joudumme jatkossa verotuksestamme maksamaan sinun tämän hetkisen elämäsi.

Äänestä

sinkkuja on eniten tässä maassa?

Äänestä
  • Tänään on taas se päivä vuodesta kun moni aisankannattaja ylpeänä röyhistää rintaansa kun luulee olevansa isä. Todellisuudessa moni vaimo kuitenkin käynyt muualla pantavana ja sitten aviomies saa vain elättää toisen miehen tekeleen. Isänpäivä eroaa äitienpäivästä siinä että äiti nyt ainakin tietää että lapsi on oma...

    Äänestä

  • Siinäpä Hitmanille muijaa.

    Äänestä

  • Voit kertoa suusanallisesti, millaisesta naisesta on kysymys, sillä kokemuksesta tiedän, ettei Hitman avaa epämääräisiä linkkejä.

    Äänestä

  • Oppinut oon kirjoitti:

    Voit kertoa suusanallisesti, millaisesta naisesta on kysymys, sillä kokemuksesta tiedän, ettei Hitman avaa epämääräisiä linkkejä.

    joka tietää, ettei lapsen paikka ole päiväkodissa, vaan kotona leikkimässä pyssyleikkejä.

    Äänestä

Safkaa ei tahdo riittää kaikille, olisi hyvä, jos väki hieman vähenisi, mutta hihhulien "lisääntykää ja täyttäkää maa" kääntyy vielä tuhoksi.

Sisäsiittoisuus ei sekään ole hyväksi, kuten kaikki ovat jo sinustakin sen huomanneet, järki ei pelaa eikä tarvis pelata enää lisääntymiskykykään.

Äänestä
  • lapsia puheistasi päätellen...

    Äänestä

  • reikähattu kirjoitti:

    lapsia puheistasi päätellen...

    ...enhän minä olisi yksin voinut ongelmaa mitenkään poistaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_6805913 kirjoitti:

Onnea kaikille nykyisille ja tuleville isille!

Elämän jatkuminen tulevissa sukupolvissa on suuri syy elämiseen.
Onneksi Suomen ihanat naiset tekevät omalta osaltaan mahdolliseksi sen, ettei kansamme ole kokoon kutistuva jättiläinen (kuten eräs naapurimaamme on), vaan tervehenkinen ja isänmaallinen pikkujättiläinen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu