Vaikea asia ..

WhatToDo

Oletteko joutuneet sellaisen tilanteen eteen, että olette tyttöystävänne jättäneet sen takia, että suhde on vain mennyt mutkalleen ja itsellesi epäreiluksi etkä enään nauti suhteestanne niin paljon ja sitten kuitenkin pelkäätte jättää tytön koska olette aivan varmoja ettähän musertuu erosta täysin eikä toivu asiasta ?

5

1004

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vain opeteltava

      Sun pitää osata selvittää, puhua, sanoa, kertoa ... mistä on kyse. Nätisti, toista mollaamatta ja syyllistämättä. Jatkakaa kavereina, hyvinä ystävinä, niin ero ei tunnu niin vaikealta ja lopulliselta. Pitää olla inhimillinen vaikka seurustelusuhde loppuu, ihmisten väliset suhteet voivat silti jatkua, toisessa muodossa vain, ja voipi olla, että paljon paremmassa. Ihmisistä voi ja saa tykätä muutenkin kuin tiiviissä parisuhteessa.

      • On ihastunut ja tietää, että asianomaiselle on pakko kertoa ihan lähiaikoina. Ja hän ei ole entiseni.


      • Täh ?
        ramipussinen kirjoitti:

        On ihastunut ja tietää, että asianomaiselle on pakko kertoa ihan lähiaikoina. Ja hän ei ole entiseni.

        Suomenna.


    • Tosi pahasti, kun pelasin "tunnepeliä" 2 tytön välillä, mutta olen ottanut opikseni siitä. Niinpä päätin, etten enää mokaile tyttöjen kanssa, sillä en varmasti kestä enää jos tyttökaveriani " sattuu" niin paljon.

      • Järkikulta peliin

        No mut sehän on ihan eri asia kuin jättää joku entisen elämän heila ystäväksi tai kaveriksi. Kavereitten kanssa ollaan vaan kavereita, ei pelailla mitään eikä minkäänlaisia "tunnepelejä". Yksinkertaista ja loogista jos järkikulta on kotona. Vai pelailetko sä tunnepuolella sun poika- / miespuolisten kavereiden kanssa ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      122
      1153
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      117
      1016
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      97
      852
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      110
      800
    5. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      665
    6. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      17
      647
    7. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      226
      640
    8. Miten j mies

      Sun juhannus meni?
      Ikävä
      49
      569
    9. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      40
      569
    10. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      25
      525
    Aihe