täytyykö huolestua?

ihan loppu..

Suutuin poikaystävälleni kun hän mollasi TAAS perhettäni ja hän ei edes myönnä taaskaan tehneensä mitään väärää. Oli tänään tulossa luokseni, mutta ei tullutkaan, kun olin vielä vihainen, meni kahville, soitin ja korotin ääntäni, paukkasi luurin kiinni ja nyt ei ole vastannut koko päivänä ja iltana viesteihin tai puheluihin..? En todellakaan tiedä mitä tehdä. Siskolleen on vastannut.

6

676

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aloittaja.

      Ja ollaan 2,5 vuotta oltu yhdessä.

    • Ei huolestua, toimi

      Ensi töiksesi järjestä poikakaveri äkkiä entiseksi sellaiseksi. Uusia tulee, myös sellaisia, joilla on käytöstavat hallussa. Mitä vieraalle, ulkopuoliselle kuuluu sinun perheesi asiat, muuten ?

    • On kyllä motkottamisen mestari.

      • Kun on aihetta

        Meinaatko, että "motkottamista" ei ole, jos kaverilla ei ole käytötapoja ? Mihinhän pyritään toisen perheen arvioimisella tms., ettei vaan 'niskan päälle' ?


    • Totuudenlaukoja

      Siis: mollasiko hän aiheesta perhettäsi, vai että se ei ollut SINUN mielestäsi aiheesta? Olethan ymmärtänyt,
      että hänen EI tarvitse olla samaa mieltä perheestäsi, kuin sinun?

      "ei edes myönnä taaskaan tehneensä mitään väärää."...siis ei myönnä oikeasti mitä? Ettei ole samaa mieltä, kuin sinä?

      Mies ei ole ainakaan tyhmä..ensin muijansa sanoo olevansa pahalla päällä, ja vielä huutaa päälle puhelimeen, niin kuka hullu samaan tupaan silloin tunkee?

    • sdkljslkdj

      No, mitä siitä sitten? Eihän se sun perhettäsi huononna, vaan hänhän siinä huonoon valoon joutuu.... Chill, anna hänen olla äläkä hyökkää hänen kimppuun kuin hyeena. Selvitä miksi hänestä siltä tuntuu ja pyri sovintoon asiassa. Herra jestas. Joku syy siihenkin löytyy että hän "mollaa heitä". Käyttäytyvätkö sun sukualaiset sitten häntä kohtaan kunnioittavasti? Ei hänen tarvitse sun sukulaisiasi rakastaa vaikka sinä niitä rakastat. Riittäähän kun hän rakastaa sua... ja jos sun sukulaiset ovat kohdelleet häntä huonosti, niin älä odota että hän yrittäisi olla "se viisain" siinä kohtaa. Tue miehesi. Sukulaiset voivat olla melko kylmiä "kumppaneille". Älä huuda hänelle, vaan selvitä mistä on kyse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      200
      5763
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      105
      5641
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      191
      4644
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      51
      4063
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      61
      3960
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      31
      3586
    7. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      20
      1484
    8. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1400
    9. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      19
      1082
    10. Jotenkin tämä

      tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭
      Ikävä
      33
      980
    Aihe