Omat tukkaideat

Mr. Dodger

Tämän joku vetää tietty läskiksi, mutta olen itse ihan oikeasti huomannut, että parhaan rokkitukan saa, kun pesee pelkällä vedellä ja saippualla(shampoo ja hoitoaineet ei ole 50-lukua) ja hiusrasvoista parasta on ihan kunnon ruoanalitostakin tuttu oliiviöljy!

Ihan totta. Olen kokeillut kaikenlaisia hiusvahoja yms. mitä saa rockabilly yms. erikoisliikkeistä ja ne tekevät ainakin minun hiuksistani niin tahmeat ettei kampaa meinaa saada läpi ja hiuksiin jää epäsiistin näköisiä ''valkoisia ihailijoita''. Myöskin hiukset jää kuitenkin ''pörröiseksi'' ja pitää sitten silotella vedellä.

Mutta kun laittaa kunnon ruokaöljyä vaan lettiin, niin kyllä lähtee! Ja on muuten helppo muotoilla kampaus, ja se pysyy.

Kokeilkaa.

3

416

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Double Agent

      Minä rikon kanan munan ja sekoitan vähäsen ja sitten ei muuta kun kampaa munaan ja kampausta tekemään. Saa heiton kohdilleen kertalaakista. Mäntysuovalla pesen tukan.

      • Mr. Dodger

        Kuulemma döfää aika ikävälle.


    • Edi Tedi

      Koska käytän James farkkuja, koska ne on valmistettu 1959. Sekä läskäreitä ja drape on moitteeton.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1732
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      913
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      105
      705
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      654
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      628
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      51
      575
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      562
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      18
      549
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    Aihe