monella naisella on profiilissa.....

jotenkin niin että..."pysyisitkö perässäni"...."luuletko pysyväsi perässäni" yms...
minkä pirun takia mun pitäis perässä pysyä..?
mä meen edellä;)
4809
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen aina kulkenut miehen perässä koska

- en halua että päälleni tallataan jos joudun äkisti pysähtymään ja pölvästi survoo sorkallaan eteenpäin

- jos tulee retkuja vastaan niin mies saa tapella niiden kanssa, tai irvistää niin rumasti että loittonevat jo etukäteen

- umpihangessa mies toimii hyvänä lumiaurana

- jos haluan piruilla niin voin koska tahansa häipyä eikä mies edes huomaa kun marssii eteenpäin edelläni

Äänestä

en edes huomaa...;)

Äänestä
mun vierelläni

Äänestä
  • Öh, pitäiskö nuo sivulauseet olla toisinpäin?

    Älä kulje edelläni, en ehkä seuraa.
    Älä kulje perässäni, en ehkä johda.
    Kulje rinnallani, ole ystäväni!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että silleen... kirjoitti:

jotenkin niin että..."pysyisitkö perässäni"...."luuletko pysyväsi perässäni" yms...
minkä pirun takia mun pitäis perässä pysyä..?
mä meen edellä;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu