Mitä söitte aamulla?

Minä aloitin greipinpuolikkaalla. Sitten annos veteen keitettyä kaurapuuroa puolikkaan banaanin ja rasvattoman maidon kera. Päälle iso kupillinen mustaa kahvia ilman sokeria tietysti.

Välipalana yksi siivu Oululaisen Realia, päällä paksu kerros maitorahkaa, muutama kurkunsiivu ja paprikarengas.

Päivällä söin loppuun eilen valmistamani pizzan. Yksi isokokoinen raastettu porkkana ja lasi vettä. Omena jälkkäriksi.
91285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Yli puoli tuntia on jo kulunut kysymyksestäni eikä yhtään vastausta ole tullut. Tästä voinee kai tehdä vain yhden johtopäätöksen: Koko porukka on paastolla samaan aikaan. Perin outoa.

Äänestä
  • sinäkin niin menee isommat kiireet.

    Äänestä

Minä söin Valion rasvatonta ja sokeritonta jogurttia ja sekoitin neljänviljan-hiutaleita joukkoon. kuppi mustaa kahvia ja toinen kuppi teetä. Makeutusaineilla makeutettua.
Työpaikalla kamulla oli mango matkassa, joten maistoin sitä ensimmäisen kerran elämässäni. Mango ei taida kuitenkaan olla yhtä lihottavaa kuin ananas tai banaani? :o)

Äänestä

se ruisleipä Lidlin vastaavaan ruisleipään joka on ilman hiivaa kohotettu. Maistuu minusta paremmalle ja on huomattavasti edullisempaa ja terveellisempää koska hiivaton. Eikä sisällä mitään makeutusaineita kuten Realissa on siirappia....

Äänestä

Ennen töihin lähtöä meni kaurapuuroa ( 1 dl kaurahiutaleita, 2 dl vettä, ripaus suolaa) ja sen kanssa noin 15 g margariinisilmä (40%) sekä 1,5 dl makeuttamatonta mansikkakeittoa.

Ja töissä sitten ennen lounasta kaksi kupillista kahvia.

PS. enkä ole laihdutuskuurilla :)

Äänestä

neljänviljanpuuroa ja kevytmaitoa 2 dl....joka aamu just sama ruoka enkä muuta vois kuvitellakkaan mut kouls syön lounaan ja sit ku tuun kotiin ni suuhun menee kaikenlaista ...päivällinen...iltapala...en laihiksella mut pitäs kyllä vähentää tota hyvän syömistä..

Äänestä

Minä söin kaksi palaa ruisleipää+mukillisen mehua. Leipien päällä laitoin voita(kevytlevi-40%)yhden makkarasiivun kumpaakin leipään(kinkkua)2 juustosiivua per leipä ja 4 kurkkupalaa per leipä.Et näin...

Äänestä
  • Minä en syönyt tänään aamulla mitään, ainoastaan kahvia.. Töissä yritin väkisillä vääntää edes vähän keittoa, pari lusikallista meni. Illalla vähän rahkaa, omena ja kolme porkkanaa. Vähäistä on.. Mutta ku ei pysty.. :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bonanza kirjoitti:

Minä aloitin greipinpuolikkaalla. Sitten annos veteen keitettyä kaurapuuroa puolikkaan banaanin ja rasvattoman maidon kera. Päälle iso kupillinen mustaa kahvia ilman sokeria tietysti.

Välipalana yksi siivu Oululaisen Realia, päällä paksu kerros maitorahkaa, muutama kurkunsiivu ja paprikarengas.

Päivällä söin loppuun eilen valmistamani pizzan. Yksi isokokoinen raastettu porkkana ja lasi vettä. Omena jälkkäriksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu