Sweet Jeena on ihana laulaja ja Roomates on loistava doo wop ryhmä. He ovat tehneet albumillisen doo-wopia.
Vastaukset 12
- doo-wop at the hop
Roomates on mainio bändi, mutta Jeena taas ei osaa laulaa ollenkaan. Pelkällä sievällä ja sirolla olemuksella ei pitkälle pötkitä.
- MAu Al
Kyllä se laulu keikalla toimii oikein hyvin ja Jeena on hyvä esiintyjä
- jellyrollrock
MAu Al kirjoitti:
Kyllä se laulu keikalla toimii oikein hyvin ja Jeena on hyvä esiintyjä
Tämä tytö laulaa Jeenan suohon! http://www.youtube.com/watch?v=KnLZa5E6J6I
- koolbilly
jellyrollrock kirjoitti:
Tämä tytö laulaa Jeenan suohon! http://www.youtube.com/watch?v=KnLZa5E6J6I
Olipa yllätys ja vielä positiivinen sellainen. Hyvä bändi!
- Iiro Irti
Iiron keikkabussi suuntaa Rauma Rock'n Roll Cruisingiin. Sweet Jeena & Her Sweethearts näyttää mallia persoonallisesta rokkityylistä. Tällä keikalla flyygeliä taotaan niin että auton renkaat lentelevät.
http://areena.yle.fi/video/1315163921846
Vielä näkyy 26 päivää....- Juu ei
Ei kyllä mimmin laulu hotsita.Falskia. falskia laulantaa.
Mestari Iirokin ilmeisen häkeltyneenä erhettyi parit riitasoinnut kilkuttamaan.
Kuten jo aimmin tästä aktista on todettu: "Moni kakku päältä kaunis."
Tuubista olen tarkastellut Jeenan muitakin esityksiä, mutta aina ne on yhtä epävireisiä kaikki olleet.
- 13
ei helvata,pitääskö itkee vai nauraa?ei helvatan helvata..ja toi englannin ääntäminen,voi yhren kerran..osaako tässä 50's genressä kukaan ääntää engelskaa luontevasti?
- JennieJennie
Laulun synty: Sweet Jeena & The Roomates
http://yle.fi/alueet/perameri/radio-perameri/2011/01/laulun_synty_sweet_jeena_amp_the_roomates_241_-_2812011_2299047.html - että näin,vai näinkö
juujuutuubista löytyy näyte jeenan ja roomatesin keikalta hemsby 47:ssa.yltiömauton pukeutuminen yhdistyy epävireiseen lauluun ja onnettomaan englannin ääntämiseen.HYVÄ SUOMI!
- Fy Fan
On muuten harvinaisen totta.Voisko Jeena ruveta pitämään kädessään tuolla ulkomailla esiintyessään vaikka Ruotsin lippua?
- Paksu Poika
Jeena laulaa ja ääntää ihanasti ;)
- sipwe
Jeenalla ol iloiset silmät ja hyvä peppu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271289
- 881222
- 79668
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9608- 26594
- 47533
- 19495
- 44495
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115489- 41472