Tää on vähän aikaista, mutta oon niin innoissani, että pakko kysellä vähän teiltä ketkä on sielä joskus käynyt! Eli majoituksesta kyselisin, mihin ratkaisuihin ootte päätyneet? Onko teltta-alueita useempi ja mikä niistä on lähimpänä itse festarimestaa? Ja muutenkin saa kertoo kaikkee ko. festareihin liittyen! :)
Provinssi
7
1412
Vastaukset
- Provinssiveteraani.
Provinssi on mukava ja rauhallinen festari ja Seinäjoki kiva pikkukaupunki jonne pääsee helposti junalla. Provinssirockin järjestää paikallinen elävän musiikin yhdistys (SELMU) suurimalta osin talkoo voimin ja mahdollinen voitto menee nuorisotoiminnan hyväksi eli todella ollaan rock -arvojen ääressä! Itse talkoisiin osallistumalla saat ilmaiset ruoat ja liput sekä paljon muisteltavaa!
Yksityismajoitus on vaihtoehto jos leirintäalue ei houkuta (minä veteraanina arvostan sitä), Seinäjoen hotellit myydään ja vuotta ennen provinssia loppuun. Tuonne tulee yksityismajoitukset myyntiin:
http://www.epmatkailu.fi/tapahtumat_ja_kokoukset.html
Leirintäalueilta on bussikuljetukset alueelle joten mikään ei ole "kaukana", Camp Provinssi on ihan festivaalialueessa kiinni:
http://www.provinssirock.fi/majoitus
Onko sinusta veteraaniksi ;) Kestääkö kunto hahahaha, nähdään kesällä Törnävänsaaressa!- alk.peräinenkirj.
kyllä se telttailu on melkein ehdoton juttu, siinä on sitä jotain :D Tosiaan oon vasta yhillä festareilla ollu, tänä kesänä ilosaaressa sen kolme yötä! Oli täydellistä, ja veikkaan, että kunto kestää tälläkin kertaa. Tota just mietin että miten toi leirintäalue sijoittuu, ettei oo missään missään kilsojen päässä festarialueesta, niinkun kuulemma ruississa, mut hyvä että se on sit kiinni siinä. Mutta nähdään siellä! Ja kiitos vastauksesta.
- --------->
alk.peräinenkirj. kirjoitti:
kyllä se telttailu on melkein ehdoton juttu, siinä on sitä jotain :D Tosiaan oon vasta yhillä festareilla ollu, tänä kesänä ilosaaressa sen kolme yötä! Oli täydellistä, ja veikkaan, että kunto kestää tälläkin kertaa. Tota just mietin että miten toi leirintäalue sijoittuu, ettei oo missään missään kilsojen päässä festarialueesta, niinkun kuulemma ruississa, mut hyvä että se on sit kiinni siinä. Mutta nähdään siellä! Ja kiitos vastauksesta.
Provinssin leirintäalueet ovat kävelumatkojen päässä festivaalialueesta (0-3km) ja "kauimpiin" on bussikuljetukset. Camp Provinssi on festivaalialueessa kiinni ja muut leirintäalueet ovat kaupungin suunnassa joten missään metsässä palveluiden ulkopuolella ei tarvitse telttaansa pystyttää majoituit niistä mihin vain.
- Snaggeri
Törnävän leirintäalueella on parempi meno ku camp provinssissa ;)
- ------------->
Provinssilla aika persoonallinen sivu, hitto tulis jo kesä ja Provinssirock!!!!
http://www.provinssirock.fi/ - Elayn
Heippa!
Olisin suuntaamassa Provinssiin tänä vuonna!
Minkälaista kokemusta porukalla on niistä? Plussat ja miinukset? Antaa tulla. :D
Mikä vaan mikä helpottaa siellä liikkumista olemista. :D - lipputaskussa
Mistä saa tietoa noista muista leirintäalueista,mm onko maksua,missä sijainti jne? Camp myyty loppuun. Minkälainen meno on muissa leirintäalueissa ollut?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 392407
- 561372
- 841313
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...371295- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39924Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122808- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23606Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58586