Auttaisiko jos lain väärällä puolen kulkevat perheet?

Vaivaset ja parat.

pantaisiin lukkojen taa,sennedestä että nyt puolitetaan heidän kakkunsa ja työnnetään heti lomille josta eivät palaa? Vai kääntyisikö täysihoito suuremmaksi viellä lainmukaisuuksille veronmaksajina,kuin mitä heitä jo nyt kaikesta veroitetaan?Asiaei ole pelkästään autovarkauksista vaan suuremmistakin huijauksista? Lepsu maa.

2

899

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainakin sarjamurhaaja Aileen Wuornos lopetti sarjamurhat sen jälkeen, kun sai myrkkypiikit käsivarsiinsa Floridan valtionvankilassa. Joten kunnon tuomio rikolliselle tosiaan vähentää rikollisuutta toisin kuin Suomen rikollisia puoltava järjestelmä väittää.

    • Takapajula

      leikkiautoilla ja kun nyt saavat velkavolvon irti alkaa heillä uudelleen murkku ikä.Liikenneonnettomuuksissa kuolee eniten ihmisiä ja raajarikkoutuu.Silti ulkokultaiset uskovaiset ajavat suurin määrin kokouspaikkojensa pihoille ja kirkkoja reunustamaan.Uskovaisilta on tainnut Raamattu unohtua Pyhän Lehmän sumeessa?Mitä herraa oikein palvotte?Rakasta lähimmäisiäsi niinkuin itseäsi? Eikö pahathenget enemmänkin tapa kuin luo kasvuedellytyksiä? Ettekö saa tarpeeksi itsettuntoa saarnatessanne puolityhjälle seurakunnalle? Täytyykö teidän viillä jatkaa matkaanne pyhällä lehnällä jotta statuksenne varmaan täyttyisi? Jos kerran olette Jumalan sanan saattajia miksi palvelette kahta jumalaa Pyhää lehmää joka on lähempänä kuolemaa kuin Maailman luojaa Jumala Joka siis kaiken loi?Jumala on rakkaus eikä mikään kultaisella vasikalla ratsastaja.Se vasikka kuten autonnekin sulavat helvetissä maanrakoihin.Kuka silloin statuksenne ratkaisee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      141
      2099
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      234
      926
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      150
      913
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      873
    5. 64
      861
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      37
      847
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      105
      798
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      757
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      68
      695
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      571
    Aihe