Auttaisiko jos lain väärällä puolen kulkevat perheet?

Vaivaset ja parat.

pantaisiin lukkojen taa,sennedestä että nyt puolitetaan heidän kakkunsa ja työnnetään heti lomille josta eivät palaa? Vai kääntyisikö täysihoito suuremmaksi viellä lainmukaisuuksille veronmaksajina,kuin mitä heitä jo nyt kaikesta veroitetaan?Asiaei ole pelkästään autovarkauksista vaan suuremmistakin huijauksista? Lepsu maa.

2

860

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainakin sarjamurhaaja Aileen Wuornos lopetti sarjamurhat sen jälkeen, kun sai myrkkypiikit käsivarsiinsa Floridan valtionvankilassa. Joten kunnon tuomio rikolliselle tosiaan vähentää rikollisuutta toisin kuin Suomen rikollisia puoltava järjestelmä väittää.

    • Takapajula

      leikkiautoilla ja kun nyt saavat velkavolvon irti alkaa heillä uudelleen murkku ikä.Liikenneonnettomuuksissa kuolee eniten ihmisiä ja raajarikkoutuu.Silti ulkokultaiset uskovaiset ajavat suurin määrin kokouspaikkojensa pihoille ja kirkkoja reunustamaan.Uskovaisilta on tainnut Raamattu unohtua Pyhän Lehmän sumeessa?Mitä herraa oikein palvotte?Rakasta lähimmäisiäsi niinkuin itseäsi? Eikö pahathenget enemmänkin tapa kuin luo kasvuedellytyksiä? Ettekö saa tarpeeksi itsettuntoa saarnatessanne puolityhjälle seurakunnalle? Täytyykö teidän viillä jatkaa matkaanne pyhällä lehnällä jotta statuksenne varmaan täyttyisi? Jos kerran olette Jumalan sanan saattajia miksi palvelette kahta jumalaa Pyhää lehmää joka on lähempänä kuolemaa kuin Maailman luojaa Jumala Joka siis kaiken loi?Jumala on rakkaus eikä mikään kultaisella vasikalla ratsastaja.Se vasikka kuten autonnekin sulavat helvetissä maanrakoihin.Kuka silloin statuksenne ratkaisee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      221
      2900
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      115
      2064
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      217
      1691
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      14
      1635
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      289
      1485
    6. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      47
      1237
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      47
      1186
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      105
      1024
    9. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      56
      958
    10. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      915
    Aihe