hölmö ihmisen täytyy olla, jos hän uskoo kaikennäköisiin "älykkyys" ja "luonne"-testeihin ja niiden tuloksiin mitä netistä ja lehdistä löytyy?
Kuinka
Marjelie
7120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ehkä kyse monen kohdalla on vain hauskasta ajanvietteestä, halutaan testata vaikka lopputulos on jo muutenkin tiedossa. Itse en koskaan ole tälläistä testiä tehnyt, siihen ei ole ollut tarvetta. Yleensä tuollaisista testeistä innostuvat vain sellaiset ihmiset jotka todellakaan eivät tunne ihmismieltä, itseään, omaa ja ihmisen psyykettä yhtään, heihin uppoaa kaikenlainen huuhaa...tietämättömiä hölmöjä riittää joka alalla..
...uskoo mihin uskoo....mutta ehkä älykäs tiedostaa oman vajavaisuutensa ja tyhmyytensä =)
joku ihminen todella oikeasti uskoo niihin ilman minkäälaista omaa ajattelua ja kritiikkiä, niin voisihan se hiukan hölmökin olla, tosin vasta jos se alkaa toimimaan niiden pohjalta.
Sanoisin silti ennemminkin että sillä on aika raju identiteettikriisi ja se hakee niitä 'kuka minä olen' -määritteitä mistä tahansa itsensä ulkopuolelta, kunhan vain jotain rakennuspalikoita löytyy.
sellaiset heikolla itsetunnolla varustetut hölmöt joille toisten mielipiteet ovat hyvin tärkeitä.
enkä näe siinä mitään kummallista :)
Huumorin kannalta voi tehdä millaisia testejä tahansa. Epäilenpä ettei kaikkien kohdalla testit satu lähellekään sitä ihmistä ja ainahan voi tehdä testin niin monta kertaa että saa mieleisensä tuloksen. Itse tein testin ainoastaan yhden kerran, enkä kaunistellut yhtään.
yksinäinen? tai huomionkipeä?