mönkijän pohjapanssari

eli täältä ei nyt löytynyt parempaa keskustelu osastoa niin kirjoitan tänne. eli mistä kannataisi tehdä mönkijään pohjapanssari? kiitos
73339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vilkase sellanen sivusto kuin www.sammysatv.com

tuolla saattaapi olla juttua noista panssareista

Äänestä
  • Mäntyharjulla on firma joka valmistaa kevlarista pohjapanssareita mönkijää. Kestää varmasti

    Äänestä

  • on kestänyt jo 4 v kirjoitti:

    Mäntyharjulla on firma joka valmistaa kevlarista pohjapanssareita mönkijää. Kestää varmasti

    Hei onko Sinulla tuon firman yhteystietoja?

    Äänestä

2mm teräspelti, tai 3mm alumiinipelti, siis vähintään...

Äänestä

tee 8-10mm plootusta niin pitäis kestää

Äänestä

Hanki pohjapanssari muovia, siitä sovittelet sopivan, mutta tee ensin pahvista mallikaava. Joihinkin merkkeihin saa valmiitakin suojia.

Äänestä
  • Mihkään maastoajoneuvoon ei pitäs kolhusuojaksi laittaa muovia. Kunnollinen alumiini, tai rautasuoja painaa tonkokoseen maksimissaan 4kg ja saa kiikuttaa minkälaiseen kivikkoon tahansa, pelkäämättä vaurioita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


arctic cat 650 H1 LE kirjoitti:

eli täältä ei nyt löytynyt parempaa keskustelu osastoa niin kirjoitan tänne. eli mistä kannataisi tehdä mönkijään pohjapanssari? kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu