saan lomia, kun nykyinen työsuhteeni kestää 30.8.2010 - 19.12.2010 Pitäisin lomat pois, kun liitto muuten jaksottaa saadut lomarahat. Jään siis työttömäksi 20.12. Pekkasia tällä hetkellä on 2, yhden olen jo pitänyt, ja varmaan tuolta joulukuulta ei kerry pekkasia taikka lomapäivää..Elikkäs aloitanko lomani 9.12 niinkuin jo sovittiin bossin kanssa :)
Montako päivää...
tulevatyötön
1
407
Vastaukset
- kenties.
Joulukuussa pitäisi olla 14 työsssäolopäivää, että siitä tulisi lomanmääräytymiskuukausi. Toisaalta voisit laskea, olisiko rahassa mitaten edullisempaa tehdä palkkatyötä loppuun saakka ja saada lomakorvaus rahana ja pitää vain pekkaset. Kassasi (tai jonkun muun kassan sivulta) löydät, miten jaksotuspäivät lasketaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2684665Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343030Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442847Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k232800Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 591400
- 951282
- 471169