Venäjän johtokaksikon väliset suhteet ovat ilmeisesti kiristyneet, koska yleisölle on jo pakko syöttää propakandaa Putinin ja Medvedevin toverillisesta elokuvaillasta. Nokkapokka voi alkaa hyvinkin pian, ja sen seurauksena Venäjä lopullisesti romahtaa. Karjala voidaan siis saada piankin tyhjänä takaisin.
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Putin ja Medvedev viettivät toverillisen elokuvaillan/1135262144511?ref=tf_iHSuutisboksi_p5
Tunnelma kiristynyt Kremlissä!
4
243
Vastaukset
Voisitko palata asiallisen keskustelun linjoihin?
Tarjoan tätä.
Voisimmeko keskustella asiallisesti vaikkapa Karjalan talvesta juuri nyt, elinkeinoelämästä, matkailusta ja vaikkapa historiasta? Mutta tietysti Karjalan taloudesta.
Sopisiko se Sinulle?Minä olen Karjala-keskustelussa aina asialinjalla. Ainoastaan silloin poikkean korektista keskustelutyylistäni, kun lausun muutamia "kohteliaisuuksia" Tehtaankadun ureaosaston päivystäjille tai henkisesti sairaalle Krookilan "isännälle".
Olen osallistunut eri aihepiirejä koskevin keskusteluihin seuraavista aiheista:
Karjalan talvi:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9497006
Historia:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9509786
Karjalan ja Venäjän talous:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9508947
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9490441
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9467701
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9467701
Sosiaaliset ongelmat:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9498754
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9504651
Kaikista näistä ketjuista voit lukea kirjoituksiani, ja ne ovat taatusti asiallisia ja täysin rehellisiä. Sen kyllä tiedän, että kommunistisen kasvatuksen saaneet Stalinin ihailijat eivät välttämättä tykkää tyylistäni, mutta voivathan he opetella ajattelemaan oikealla tavalla. Venäjäkin pyrkii nyt lopettaman Stalinin ihannoinnin, joten kannattaa suomalaisten kommunistienkin tehdä samoin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302826Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081827Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171800- 171414
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si731320- 241245
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431228Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?771169- 311018
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa971007