Venäjän johtokaksikon väliset suhteet ovat ilmeisesti kiristyneet, koska yleisölle on jo pakko syöttää propakandaa Putinin ja Medvedevin toverillisesta elokuvaillasta. Nokkapokka voi alkaa hyvinkin pian, ja sen seurauksena Venäjä lopullisesti romahtaa. Karjala voidaan siis saada piankin tyhjänä takaisin.
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Putin ja Medvedev viettivät toverillisen elokuvaillan/1135262144511?ref=tf_iHSuutisboksi_p5
Tunnelma kiristynyt Kremlissä!
4
263
Vastaukset
Voisitko palata asiallisen keskustelun linjoihin?
Tarjoan tätä.
Voisimmeko keskustella asiallisesti vaikkapa Karjalan talvesta juuri nyt, elinkeinoelämästä, matkailusta ja vaikkapa historiasta? Mutta tietysti Karjalan taloudesta.
Sopisiko se Sinulle?Minä olen Karjala-keskustelussa aina asialinjalla. Ainoastaan silloin poikkean korektista keskustelutyylistäni, kun lausun muutamia "kohteliaisuuksia" Tehtaankadun ureaosaston päivystäjille tai henkisesti sairaalle Krookilan "isännälle".
Olen osallistunut eri aihepiirejä koskevin keskusteluihin seuraavista aiheista:
Karjalan talvi:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9497006
Historia:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9509786
Karjalan ja Venäjän talous:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9508947
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9490441
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9467701
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9467701
Sosiaaliset ongelmat:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9498754
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9504651
Kaikista näistä ketjuista voit lukea kirjoituksiani, ja ne ovat taatusti asiallisia ja täysin rehellisiä. Sen kyllä tiedän, että kommunistisen kasvatuksen saaneet Stalinin ihailijat eivät välttämättä tykkää tyylistäni, mutta voivathan he opetella ajattelemaan oikealla tavalla. Venäjäkin pyrkii nyt lopettaman Stalinin ihannoinnin, joten kannattaa suomalaisten kommunistienkin tehdä samoin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 31327403
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482314- 2021671
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien411592Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1561586- 341341
- 1221028
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30942Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.44913Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex96910