sitten minäkin... ei löydy suomesta miestä..ei sitten millään.... olen yh..joten syy siinä?? ennemmin yksin lasten kanssa ku "hullun" kanssa naimisissa.. minä otin kolme pientä lasta kainaloon ja lähin suurinpiirtein vain vaatteet laukussa.. lautaset on eripareja yms mutta se ei meitä haittaa.. meillä kuitenkin kaikki tarpeellinen normiin elämään.. Taidan olla liian "vahva" nainen miesten makuun.. korjaan autoani (vaikka siitä juurkaan tiiä..opiskelemalla ja kysymällä) ainuut jotka kiinnostuvat ovat alko ongelmaisia, ylipainosia ja jotka eka treffien jälkeen suunnittelevat yhteen muuttoa.. ei ei se näin pidä mennä... (nämä tapaukset treffattu 24:sesta) joten poistin profiilini sieltä. kapakoista en seuraa hae.. ei kiinnosta yhen yön hoidot..
valitampa
1
137
Vastaukset
"olen yh..joten syy siinä??"
Yh on monelle miehelle este tai haluttomuutta. Tosin ei kaikille, tiedän yhden tapauksen jossa lasten vanhemmat erosivat ja molemmille hyvin pian löytyi kumppani. Ovat varmaan vieläkin yhdessä ja lapsia on tullut lisää. Tosin en ole kuullut heistä muutamaan vuoteen kun muuttivat eri paikkakunnalle. Lisäksi suvustani löytyy monta muutakin tällaista tapausta ja aina on löytynyt kumppani. Joten ei se lapsista ole kiinni, miksi ei löydy kumppania. Usein siihen vaikuttaa täysin muut syyt.
Omalle kohdalleni voisin kyllä hyväksyä yh:n jos vaan kaikki asiat muuten käy yksiin. Ei siis tule olemaan ongelma, mutta täytyy harkintaa aina käyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901925
- 1131033
- 100957
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20727- 52694
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42588Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä28564Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174546Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45528Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;203481