Jokainen nainen on hyvin monimutkainen, kuin leivänpaahtimen ohjekirja. Miksi helkutissa näin on? Eikö asioita voisi tehdä yksinkertaisemmin??? Kertokaa minulle, oi ystävtät!!!
Miksi naiset niin monimutkaisia????!!!
Herra Yksinkertainen
271789
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
aivan saatanan samaa voisin kysyä naisena miehistä!!! miks vitus miehet on hyvin monimutkaisia..??
ja todellakin eikö asioita voisi tehdä YKSINKERTAISEMMIN????!!!??!?!?
No, jos ei osaa käyttää naista muuta kuin ohjekirjan kautta, niin minkäs sille voi ettei äly riitä naisen yksinkertaiseen ymmärtämiseen. Nainen kun ei tarvitse muuta kuin hellää huomiota, rakkautta ja kunnon rehdin miehen, niin kyllä nainen aika yksinkertainen paketti on. Eli kyllä se on miehestä kiinni, jos nainen on monimutkainen tai sellaiseksi muuttuu.
Jaa.
Sama pätee myös toisinpäin. Ei aina pidä mukautua vain naisen mukaan, ettäs tiedät.
Ja siltikään se ei muuta sitä, että piparinleipojan vastauksessa on kyllä oikein paljon ajateltavaa alkuperäiselle, jota nyt kiinnosti lähinnä ne naiset. Ylipäätänsä sekin tekee vastakkaisen sukupuolen kanssa elosta huomattavasti helpompaa kun ei kaikkeen vedä jotain niinmutkumiehet-naiset-miehet-höpinää. Erityisesti jos kyseessä on parisuhde, jossa ihmisten nyt olettaisi jotakuinkin toisistaan välittävän ja pitävän.
on niin yksinkertaisia etteivät tajua mitään, ei ymmärrä asioita eri näkökulmilta vaan ajattelee vain putkiaivoillaan?
Mun mielestä leivänpaahtimen ohjekirja ei ole monimutkainen, eikä varmaan ole ainoa asia.
Naiset eivät ole monimutkaisia.
Heidän tunteensa voivat olla ja se on mitä nainen haluaa: tunnetta, tunnetta ja tunnetta.
Niin kauan kun yrität järkeillä heitä, heidän tekojaan, päätöksiään, käyttäytymistä tai tuntemuksiaan niin
et tajua heitä.
Heti kun alat miettiä enemmän sitä mitä he tuntevat ehkä kulloinkin ja mikä tuottaa heille tunteen kautta hyvää oloa, jännitystä, nautintoa ja iloa sekä turvaa niin sitten alkaa sujua.
Se on sellaista tunneteatteria toki joka voi rasittaa varsinkin fiksua miestä.
Saanko kysäistä vähän topicin vierestä: onko todellakin olemassa miehiä, jotka pohtivat, mitä nainen tuntee?
pohdin, mitä nainen tuntee, että voin saada paremmin heiltä seksiä.
Kuulut vähemmistöön. Useimmat miehet nimittäin katsovat oikeudekseen saada naiselta seksiä, koska ovat miehiä. Moinen suoraviivaisuus vailla mitään ymmärrystä vastavuoroisuudesta, pitää yllä puutetta sekä aiheuttaa konflikteja ihmisten välillä.
Oikeasti, eivät miehet ole yksinkertaisia, pikemmin ristiriitaisia..mikä kylläkin tekee niistä vähän yksinkertaisia. Menikö liian monimutkaiseksi?
Riisuttu malli tästä miesten ristiriitaisuudesta on se, että miehet haluavat nussia kaikkien naisten kanssa, mutta samaan aikaan haluavat ettei yksikään nainen nussi kenenkään muun kuin hänen kanssaan.
Mikäs ristiriitaisuus tässä on ?
Toinen asia onko tällainen käytännössä toteutettavissa.
Just se, että se ei ole käytänössä toteutettavissa. Ei nainen voi nussia yhden ja sitten toisaalta kaikkien halukkaiden miesten kanssa. Josta sitten on seurannut miesten puolelta järjettömiä nimityksiä, kuten esim. pihtarihuora.
Kyse ei ole ristiriidasta, koska mitkään asiat eivät kumoa toisiaan. Tuossa mainitsemassasi nimityksessä on tosiaankin ristiriita.
Kuitenkin kyseessä on kohtuuton ja itsekeskeinen vaatimus.
Ikävä kyllä en voi tarjota sinulle naisen tulkintaohjetta, vaikka olen itsekin nainen. Suuri osa naisista ei tule keskenäänkään toimeen, johtuen näennäisestä mielistelystä, merkillisistä tulkinnoista, seläntakana puhumisesta, kateudesta, .. Tämä epäsuoruus ja monimutkaisuus on varmaankin evoluution muovaama kuvio. Niin hienosti se näyttää toimivan, koska suuri osa miehistä on hulluna nimenomaan "vaikeisiin", oikukkaisiin naisiin. Luontohan ei koskaan voi olla väärässä.
yksi tunnusmerkki on, että ohjekirjan lukeminen kiinnostaa vasta sitten, kun jotain on mennyt pahasti pieleen.
Ohjekirjan lukeminen on yleensä aika turhaa varsinkin elektronisten laitteiden kanssa. Asiat selitetään ihmiselle, joka ei ole laitetta koskaan nähnyt. Eli parempi ottaa se käyttöön vasta sitten jos ei itse onnistu.
Ohjekirjaa kyllä itse katsoisin ennen kuin lähtisin naulaamaan huonekaluja kasaan.
Millaisen ohjekirjan ohjeet antaisit sellaiseen suhteeseen, joka ei onnistu? Eikö ohjekirjan ohjeet ole tuolloin aivan turhia. Suhdetta ei saan onnistumaan väkisin yrittämällä, se sujuu itsestään jonkun aivan muun voimalla kuin ohjekirjan ohjeita lukemalla ja niitä noudattamalla ;)
miehet on niin yksinkertaisia
Naiset ovat kyllä helvetin monimutkaisia, ja heidän mielipiteensä...vaihtuvat muutamassa sekunnissa päinvastaiseksi. Saa pakostaki pään pyörälle
Se johtuu vaan siitä että olet tajunnut heidän ajatuksiaan hetken verran niin heidän on sitten pitänyt muuttaa mieltään ettet tajuaisi enää.
Loppujen lopuksi se oman itsesi käsikirja on se tie naisen sydämeen... ei ne niin monimutkaisia otuksia ole.
naiselle yleensä riittää että mies tekee parhaansa ymmärtääkseen ,ymmärtääkseni?Itse olen huomannut että naiset monesti kuvittelevat että miehet osaavat lukea heidän ajatuksiaan ja he olettavat että miehet toimivat sen mukaan.Sitten tulee riitoja kun mies ei olekkaan osannut toimia oikealla tavalla(naisen tavalla).Mutta ilman teitä naisia maailma olisi paljon ankeampi paikka,olette ihania
Heti kun tilanteessa on jokin pakotus, se tuntuu vaikealta.
Jos mies tahtoo minun käyttäytyvän tai näyttävän ihan muulta, ja minä haraan vastaaan, mies väittää minua vaikeaksi. "Naiset ovat niin vaikeista".
Jos tilanteen annetaan tapahtua, niinkuin on, kumpikin kokee tilanteen helpoksi.
Mitä tapahtui?
Vast: hyväksytään ihminen sellaisena kuin on.
Et tunne "jokaista naista" !!!