Vielä viime viikolla (vai olikohan se toissa viikolla) oli itsetuntoni hyvä ja olin suht. sosiaalinen, mutta sitten eksyin tänne palstalle lukemaan ja kommentoimaan, ja itsetuntoni on laskenut ja mieleni maassa vaikkei elämäntilanteeni ole muuttunut mihinkään. Täällä toistellaan kuorossa että naiset on sellaisia ja sellaisia ja atm sitä ja atm tätä, ja ei tässä voi muuta kuin masentua näistä jutuista. Täytyy karata tästä noidankehästä. Joku voi saada tästä lohtua mutta samalla tää ruokkii sitä samaa sukupuolten välistä sotaa ja alistunutta mielialaa, johon sitä lohtua haetaan. Hyi, hitto, Suoli24, goodbye!
Tää palsta vaikuttaa alitajuntaan
R2-32
7190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Itselläni on taas käynyt toisin päin! :-)
Kun lukee tämän porukan kirjoittelua, niin itselle tulee parempi olo kun huomaa että miten sekavaa porukkaa sitä maailmaan mahtuu. Huomaa äkkiä että itsellä ei ole kyllä mitään hätää näihin verrattuna.. :-D
Ja kun noiden katkeroituneiden miesten kirjoittelua seuraa, huomaa yllättäen että itsellä täytyy olla kovempi vienti minkä uskoisi. Ei todellakaan olla mitään alempaa tasoa kun yläkerta on kunnossa eikä vihaa vastakkaista sukupuolta :)
kukaan mies semmoista puhetta suolla mitä täällä kirjoittaa.
Eivät miehet ole tyhmiä ja jokainen mies tietää, että naiset inhoavat katkeria (luuseri)-miehiä. Täällä mies voi olla rehellinen.
menee baariin ja luulee saavansa, mutta huomaakin naisten roikkuvan vain niiden kusipäiden kauloissa, joita täällä vakuuttavat vihaavansa.
Väitätkö pokalla että suurin osa suomalaisista miehistä on katkeria? Suurin osa suomalaisista miehistä ajattelee mielestäsi kuten tällä palstalla? Älä naurata.
Oletko miesvihaaja?
ei kannata ottaa tosissaan kaikkea tätä läpänheittoa.
Ennen en kelvannut naisille ja ihmettelinkin sitä. Eksyttyäni palstalle olen ymmärtänyt olevani atm. Aluksi en tietenkään halunnut uskoa sitä todeksi, mutta nyt olen hyväksynyt asian.