Kaikken aikojen

paras euro-

5

508

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paras euroviisu kautta aikojen on edelleen Abban esittämä WATERLOO. Tuo Waterloo soi silloin tällöin vieläkin radiossa, mutta tuota THE END OF THE WORLD biisiä en kuullut edes montakaan kertaa 60- luvullakaan. Siis silloin kuin se oli uusi. tuon jälkeen en sitten ole kuullutkaan kertaakaan.

    • uck the world

      Ne eurot on ei ne paljon eroa onko painettu 2000 vai 2008, mut ne erikoiseurot suomenkin on ihan hienoja.

      Nina Lassanderin olis pitänyt olla Suomen edustaja 2010 toisin kävi. Älkää tehkö toistakertaa sitä virhettä, että joku paljon huonompi menee viisuihin kuin on muista ehdoilla olevista on tarjolla. Vaikka joku Marco, Antti tai Erkki tulee laukomaan, että toi on ihan huono ja tolla huono esitys ja tää tässä on se paras niin älä usko sitä. Vaan siinä äänestyksen viimehetkellä äänestä sitä mikä on paras sun mielestä.

      V***n Marco ja YLE sanon minä. Mummot ja vanhemmat 50 jne.. ihmiset katsoo ja ihanaa wuu naminami määkin uskon Marcoa ja äänestän vielä sitä luuunhuiskaajia. Marco varmaan tehny niille sen koreokravian ja tetty hehkutti sitä. Äläkä sinä tai sinä sano, että vieläkö tuosta jaksaa jauhaa. VIELÄ jaksaa. Oltaisiin oltu ainakin Finaalissa ja uskon jopa, että 10 parhaan joukossa oltaisiin oltu.

      http://www.youtube.com/watch?v=xkeRGNk2xCA

      Työlki ellää

      • arhahar

        Minun mielestäni se karsintavoitto olisi kyllä mennyt Eläkeläisille, jos Marco ei olisi tullut puhumaan täyttä asiaa. Viro kokeili jo vuonna 2008 samanlaista huumorimusiikkia jääden semifinaalin toiseksi viimeiseksi - olisi ollut viimeinen, ellei Suomi jostain kumman syystä olisi antanut huippupisteitä... Itse kannatin Kuunkuiskaajia alusta alkaen ja yhä edelleen olen sitä mieltä, että se oli edustajiemme parhaimmistoa viimeisen kahdenkymmenen vuoden aikana. Ja olisihan se finaalipaikka nytkin tullut historiamme toiseksi parhaalla semisijoituksella, jos raadit eivät vain olisi olleet mukana. http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovision_Song_Contest_2010#Split_jury.2Ftelevoting_results

        Meni ehkä vähän aiheen vierestä, mutta en tajua miksi tällaisesta vanhasta asiasta jaksetaan yhä vinkua. Varsinkaan kun mitään hävettävää ei todellisuudessa ollut. Ninan biisi oli toki myös hyvä.


    • 221210

      Koska tuo kappale ei ole koskaan euroviisuissa edustanut mitään maata, vaan on amerikkalaista alkuperää. Tosin tästä on tehty enemmän covereita kuin yhdestäkään euroviisusta konsanaan.

    • muuan varjomies

      Ensinnäkään tuo Skeeter Davis biisi ei todellakaan ole koskaan ollut noissa kisoissa mukana kuten joku fiksu jo totesi, samaten Usalaiset ei voi osallistua koskaan noihin koko skaboihin.

      Paras biisi tai artisti noissa kisoissa sitäpaitsi on Cliff Richard. Tässä on paras biisi.
      http://www.youtube.com/watch?v=jZGTNUQELiE&feature=related

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      129
      1320
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      118
      1157
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      99
      969
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      113
      867
    5. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      279
      860
    6. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      735
    7. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      19
      731
    8. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      52
      709
    9. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      28
      667
    10. Miten j mies

      Sun juhannus meni?
      Ikävä
      49
      619
    Aihe