Kaikken aikojen

paras euro-

5

508

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paras euroviisu kautta aikojen on edelleen Abban esittämä WATERLOO. Tuo Waterloo soi silloin tällöin vieläkin radiossa, mutta tuota THE END OF THE WORLD biisiä en kuullut edes montakaan kertaa 60- luvullakaan. Siis silloin kuin se oli uusi. tuon jälkeen en sitten ole kuullutkaan kertaakaan.

    • uck the world

      Ne eurot on ei ne paljon eroa onko painettu 2000 vai 2008, mut ne erikoiseurot suomenkin on ihan hienoja.

      Nina Lassanderin olis pitänyt olla Suomen edustaja 2010 toisin kävi. Älkää tehkö toistakertaa sitä virhettä, että joku paljon huonompi menee viisuihin kuin on muista ehdoilla olevista on tarjolla. Vaikka joku Marco, Antti tai Erkki tulee laukomaan, että toi on ihan huono ja tolla huono esitys ja tää tässä on se paras niin älä usko sitä. Vaan siinä äänestyksen viimehetkellä äänestä sitä mikä on paras sun mielestä.

      V***n Marco ja YLE sanon minä. Mummot ja vanhemmat 50 jne.. ihmiset katsoo ja ihanaa wuu naminami määkin uskon Marcoa ja äänestän vielä sitä luuunhuiskaajia. Marco varmaan tehny niille sen koreokravian ja tetty hehkutti sitä. Äläkä sinä tai sinä sano, että vieläkö tuosta jaksaa jauhaa. VIELÄ jaksaa. Oltaisiin oltu ainakin Finaalissa ja uskon jopa, että 10 parhaan joukossa oltaisiin oltu.

      http://www.youtube.com/watch?v=xkeRGNk2xCA

      Työlki ellää

      • arhahar

        Minun mielestäni se karsintavoitto olisi kyllä mennyt Eläkeläisille, jos Marco ei olisi tullut puhumaan täyttä asiaa. Viro kokeili jo vuonna 2008 samanlaista huumorimusiikkia jääden semifinaalin toiseksi viimeiseksi - olisi ollut viimeinen, ellei Suomi jostain kumman syystä olisi antanut huippupisteitä... Itse kannatin Kuunkuiskaajia alusta alkaen ja yhä edelleen olen sitä mieltä, että se oli edustajiemme parhaimmistoa viimeisen kahdenkymmenen vuoden aikana. Ja olisihan se finaalipaikka nytkin tullut historiamme toiseksi parhaalla semisijoituksella, jos raadit eivät vain olisi olleet mukana. http://en.wikipedia.org/wiki/Eurovision_Song_Contest_2010#Split_jury.2Ftelevoting_results

        Meni ehkä vähän aiheen vierestä, mutta en tajua miksi tällaisesta vanhasta asiasta jaksetaan yhä vinkua. Varsinkaan kun mitään hävettävää ei todellisuudessa ollut. Ninan biisi oli toki myös hyvä.


    • 221210

      Koska tuo kappale ei ole koskaan euroviisuissa edustanut mitään maata, vaan on amerikkalaista alkuperää. Tosin tästä on tehty enemmän covereita kuin yhdestäkään euroviisusta konsanaan.

    • muuan varjomies

      Ensinnäkään tuo Skeeter Davis biisi ei todellakaan ole koskaan ollut noissa kisoissa mukana kuten joku fiksu jo totesi, samaten Usalaiset ei voi osallistua koskaan noihin koko skaboihin.

      Paras biisi tai artisti noissa kisoissa sitäpaitsi on Cliff Richard. Tässä on paras biisi.
      http://www.youtube.com/watch?v=jZGTNUQELiE&feature=related

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi

      Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh
      Maailman menoa
      251
      2053
    2. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      84
      1238
    3. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      90
      1067
    4. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      117
      1055
    5. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      123
      850
    6. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      87
      847
    7. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      101
      809
    8. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      122
      779
    9. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      124
      716
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      23
      701
    Aihe