Parempi yksin kuin huonossa suhteessa

ihmettelevä mies

Naiset käyttävät usein tuota otsikon sanontaa.

Nyt haluaisin naisilta vastauksia, että mitä sen miehen pitäisi sitten tuoda naisen elämään, jos raha ei riitä. Ulkonäkö suljettakoon pois, koska eivät kaikki naisetkaan voi sentään niin pinnallisia olla, että ainoa mitä mies voi naisen elämään tuoda on kiva ulkonäkö.

Siis, mitä mies voi tuoda naisen elämään jotta naisen elämä olisi parempaa kuin yksin?
Ulkonäkö ja raha vastauksista poissuljettuna.

8

676

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suhteessa

      Kysymyksen asettelusta päätellen sinulle on tuota asiaa turha perustella.

    • Jake_

      " ..Siis, mitä mies voi tuoda naisen elämään jotta naisen elämä olisi parempaa kuin yksin?
      Ulkonäkö ja raha vastauksista poissuljettuna.."

      Olisiko kenties: turvallisuutta, rakkautta ja toisen hyväksymistä niin hyvät että huonot puolet?

      Olen itse päälle parikymppinen mies ja onnellisesti suhteessa mutta, nuo asiat on mitä nainen haluaa (eikä mitään fyrkkaa ja sikspäkkiä) tosin kaikki niin miehet ja naisetkin on tavalla tai toisella pinnallisia. Koska ei AT-miehetkään suostu ottamaan mitään ylipainoista yms edes.

      • heheheeeh

        Edelleen: tuolla naamalla ei kannata muiden "rumuudesta" paljon puhua. Hyi saatana...


      • toiset ne vaan on
        heheheeeh kirjoitti:

        Edelleen: tuolla naamalla ei kannata muiden "rumuudesta" paljon puhua. Hyi saatana...

        Jep. Ulkonäkö yhdistettynä ylipainoon on verraton yhdistelmä.


      • hehhehheheheheheheh

        "Nyt haluaisin naisilta vastauksia, että mitä sen miehen pitäisi..."
        Ja sinulta ei kysytty mitään tässä ketjussa.


      • Jake_

        "..Niin, rumalla naisella kun nyt ei vaan tee mitään.."

        Rumallako miehellä sitten tekee, onko sitten suhde vain sitä ulk.näköä pelkästään? Eli tietoisesti olet valinnut elämän yksin, koska et saa sen näköistä naista kuin itse HALUAT?

        AT-miehet ovat siis elämäntapa-ilmiö johon siis kuuluu; runkkaaminen yksiössä, netissä oksentaminen ja naisviha..

        "..Sen sijaan kysyisin, miksi "huono suhde" ei pitäisi sisällään listattuja "turvallisuutta, rakkautta, jne"? Mikä ylipäätänsä tekee suhteesta suhteen sitten?.."

        Huonossa suhteessa on mainittujen asioiden vastakohdat ja se mikä tekee suhteesta suhteen on juuri yhteinen elämä toisen ihmisen kanssa jota rakastaa, rakastumista ei voi sanoiksi kertoa se pitäisi tuntea.


    • superneitsyt

      Eiköhän se ole sama asia kuin ystävyydessä.

      On sellaisia "ystäviä", jotka puhuvat aina vain itsestään, joiden asiat eivät oikeastaan edes kiinnosta mutta niitä kuunnellaan velvollisuudentunnosta, joille saa aina olla selittämässä mitä tarkoitti ja jotka ottavat nokkiinsa ilman mitään syytä, joiden kanssa on aina jotain turhaa draamaa, joiden kanssa ei oikeastaan ole mitään yhteistä, joiden numeron välähtäessä kännykän näyttöön ei oikein tekisi mieli edes vastata, ja joiden kanssa ollaan kaveria lähinnä siitä syystä, ettei parempia löydy.

      Sitten on sellaisia ystäviä, joiden asiat ihan aidosti kiinnostavat ja joita kiinnostaa myös vastaavasti toisen asiat, johon ottaa yhteyttä tai jonka tapaa aina innoissaan, joiden näkeminen piristää, joiden kohdalla molemminpuolinen tuki auttaa jaksamaan huonoina päivinä, joiden kanssa on sen verran samalla aaltopituudella ettei aina ole jotain typerää konfliktia, joiden kanssa osataan antaa toisilleen anteeksikin ilman suurta draamaa, joiden kanssa huumorintaju on samankaltainen ja muutenkin on paljon yhteistä, ja jotka ymmärtävät myös niitä suvantokausia, jolloin ei oikein jaksa viettää aikaa kenenkään kanssa.

      Jos kyse olisi jostain rakkaussuhteesta, niin ykkösvaihtoehdon kanssa en kyllä voisi elää viikkoakaan. Monet näköjään elävät vuosikausiakin...

    • Ei se satu

      .. voisiko kyseessä olla sellainen turhanpäiväinen asia kuin rakkaus?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      213
      3259
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      58
      2756
    3. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      17
      2409
    4. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      19
      2396
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      244
      2367
    6. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      260
      2085
    7. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      62
      1855
    8. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      84
      1820
    9. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1802
    10. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      16
      1769
    Aihe