Lumista perjantaita kaikille
Ihana luminen pakkaspäivä ja aurinko paistaa.
Ihana yllätys oli myös punnituksessa tänään, miinusta 600 g.
Tunnin kävelylenkki tehty lomapäivän kunniaksi.
Loistavaa viikonvaihdetta kaikille.
Ihana luminen pakkaspäivä ja aurinko paistaa.
Ihana yllätys oli myös punnituksessa tänään, miinusta 600 g.
Tunnin kävelylenkki tehty lomapäivän kunniaksi.
Loistavaa viikonvaihdetta kaikille.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Perjantaipa hyvinkin ja kävelin kuusi kilometriä. Olen koittanut pitää huolta etten ihan överiksi päästä. Tallinnassakin käytiin kävelemässä tunti sellaisessa sohjossa, että työstä kävi.
Nutrilettien viimeinen kasvisliemi on tuolla jäähtymässä. Ovat sen verran pahoja etten osta ihan heti.
On pakko opetella syömään ja liikkumaan oikein.
Nautitaan hienosta talvesta!
Heissan!
Viisi tuntia meni kaupunkikierroksella ja matkakävelyä kuusi kilometriä. Minä inhoan ylikaiken niitä Nutriletteja pahan maun vuoksi, mutta mikään ei auta joulun mentyä kuin ostaa ne. Maustan niitä valkosipulilla ja yrteillä niin paljon kuin vähänkin keksin. On siinä talvea niitä "vätkyttää" aikansa vatsaan. Ne kyllä piristivät, kun söin sen yhden satsin. Painokin putosi.
No, ensin vietän joulun ja sitten tulee alennusmyynnitkin!
Onnea kaikille teille, jotka olette laihtuneet taas!
Täällä on leivottu koko päivä ja laatikoita olis uunissa vielä. Paino on nyt pysynyt samassa, olen siis tyytyväinen :) Pääsee aloittamaan kohta hiihtämisen, sitä tässä odotelen!
Mukavaa joulun aikaa kaikille!!
Moikka vaan pitkästä aikaa! Paino ei ole laskenut, mutta pysynyt vakaana. Vuoden alusta sitten kovemmalla startilla kohti kesää:)
Kylmää on, ihan liian kylmää lenkkeilyyn.
Ensin joulutaan joulut ja sitten keskitytään painonhallintaa.
Hauskaa Joulua kaikille.
Valkoista ja ihanaa jouluaikaa kaikille ketjulaisille!
Liikuntaa olen harrastanut ja ihaillut kauniita maisemia, meillä kun ei ole lunta liikaa, sopivasti vain.
Palataan asiaan, kun siltä tuntuu. Nautitaan ensin juhla-ajasta!
Kiitos samoin, Rauhallista Joulua kaikille:) Palataan ruotuun tammikuussa..
Heissan!
Elämää joulun jälkeen! Minä saan syötyä jouluruuat uuteen vuoteen mennessä ja "kynsiäni"hion tosi laihdutukseen.
Liikuntaa en ole harrastanut, joten kaikki kalorit ovat menneet vyötärölle.
Näissä aatoksissa mennään!
Oikein kyllästyttää tää juhliminen.
Ruokailut ja liikunnat alkaa taas olla kohdallaan.
Puntari näytti miinusta, joten olen tyytyväinen.
Mieli on virkeä ja laihdutus haluja taas tuntuu löytyvän.
Minä olen hermostunut tässä joulun aikaan ystäviin, jotka hoikat ihmiset antavat lahjaksi 300g suklaalevyjä minulle satakiloiselle.
Olen päättänyt, että nyt on loppu kahvikekkerit ja kaikki siihen kuuluva. Minä popsin porkkanaa ja niin olen jo tehnyt eilisen. Tänään jatkuu sama tahti. Minä en välitä jos ystävä emäntä loukkaantuu. Minä kärsin läskeistäni eikä hän.
Tässä tämä purkaus ja eilen vein vaakani roskikseen. Katsotaan mitä tapahtuu seuraavaksi.
Iloista iltaa ja rakettien loistetta hyvät laihduttajat!
Hyvää pyhää!
Nyt lähdetään taas kerran Kesäksi Kovaan Kuntoon! Kesä on ennen kuin huomataankaan. Helteessä on tukala olla lihavana. Rohkeasti mukaan, vaikka kilo saataisiin pois ja takapakkeja tulee, ei pelätä niitä. Noustaan montusta entistä vahvempana.
Kaikki itseinhoiset mukaan, kuka meistä on tyytyväinen ylipainoonsa? Minä ainakin kärsin ja toivon kovasti, että ensi kesänä olisin hiukan kevyempi.
Tsemppiä ja hyvää asian omaksuntaa meille jokaiselle!
No nyt on Joulu, sekä Uuden Vuoden juhlat juhlittu ja nyt olis aika alkaa katsomaan mitä suuhun laittaa. Itse aijon olla ilman pullaa ja vaaleata leipää, sekä välttää turhia sokereita. Se ei kyllä mulle tuota vaikeuksiakaan. Paino aamulla 72kg ja pituutta 170cm, että kyllä ihan kiva olis saada vaaka näyttämään 63-65kg. Siispä tavoite siihen:) Sauvat esiin vaan ja voimaharjoittelua ja proteiinipitoista sapuskaa, niin eiköhän se siitä..
Voi hyvät hyssykät, kun oli vaikeaa alkuun ja nyt en tahdo palautua millään. Sitä se teki joulunajan velttoilu. On tässä varmaan osaa tällä tiukalla laihiksellakin, tuppaa väsyttämään. Kantti on kestänyt ja ei tässä ole muuta vikaa, kunhan muistan mitä syön. Nälkää en ole nähnyt ja porkkanat pitää ihmeen hyvin nälän poissa. Raa´at.
Vaakaa minulla nyt ei ole, ostan kyllä joskus, mutta tammikuun koitan pitää tiukan linjan ja siihen mennessä kait jo jotain olen oppinut tästä laihiksesta.
Hyvää loppiaista ja mukavia fiiliksiä!