http://www.listal.com/list/without-make-up
Kyllä saavat ihmeitä aikaan pakkelilla ja photoshopilla !!
SUURINOSA on ihan taviksen näkösiä/rumia. Onkohan kukaan julkkis oikeasti kaunis ? Eva Longoriakin näyttää ihan tavikselle ilman meikkiä vaikka muuten on niin kaunis.
Kyllä saavat ihmeitä aikaan pakkelilla ja photoshopilla !!
SUURINOSA on ihan taviksen näkösiä/rumia. Onkohan kukaan julkkis oikeasti kaunis ? Eva Longoriakin näyttää ihan tavikselle ilman meikkiä vaikka muuten on niin kaunis.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Niin, oliko tässä jotain uutta?
Eva Longoria ei sitä paitsi edes ole listalla, joten miksi mainitsit hänet?
Ei uutta mutta totta!
Ei olekaan listalla, mutta Eva Longoria on minun mielestä kauneinpia naisia ja hänestäkin oli jossain muulla listalla kuva, niin eipä ollut hääppönen hänkään !
Nuohan ovat pahimipia kuvia mitä on onnistuttu nappaamaan.
Jos taviksista napattaisiin yhtä huonoja kuvia, niin he olisivat kymmenen kertaa rumempia.
Onhan tuolla jokunen esimerkki luomuna kauniimmasta kuvasta, esim. Katherine Heigl.
Jokainen oikea ihminen on välillä kaunis ja välillä ruma. Hyvä näin.
Ovat hekin ihmisiä, eivätkä muovinukkeja. Minusta useampi hyvin kauniita esim. Penelope Cruz.
Tässä taas hyvä esimerkki ihmisten kateudesta.
Siis ovathan he kauniita stailattuina mutta ei kyllä käy kateeksi noita "luomu" kuvia. Oon minä ainakin paljon paremman näkönen ilman meikkiä ;D
Yllättää vaan miten erinäköisiä ovatkaan meikattuina ! Onhan tietysti paljon luonnon kauniitakin joukossa:)
Jokaiselle naiselle tekee hyvää aina välillä katsella näitä julkkisten natural-kuvia, kun ihan liikaa näkee näitä photoshopattuja, plastiikkakirurgin ja ammattimaskeerajien muokkaamia mallikuvia joka paikassa. Miehetkin näkee vähän realismia, ettei odotukset pysy liian korkealla, kun baari-illan jälkeen herää sängystä naturanaisen vierestä :D
Totta, hyvin sanottu!!:)
Mitä sitten? Tietysti paitsi meikki, niin julkkisten kohdalla myös oikea valaistus ja photoshop saavat ihmeitä aikaan. Kuitenkin, pakko sanoa että monesta oli onnistuttu nappaamaan todella huono kuva, sellainen, jossa sattui olemaan juuri joku hölmö ilme naamalla. Ei kai kukaan voi olla parhaimmillaan, jos menee ilman meikkiä väsyneenä ja kipeänä ostamaan lähikaupasta piimää ja sattuu haukottelemaan makeasti juuri silloin kun paparazzi päättää ottaa kuvan. Monet noista kyllä ovat aika kauniitakin meikittömyydestä ja ei-niin-mairittelevasta valaistuksesta huolimatta. Eihän kenestäkään pallinaamasta saada kaunista edes meikillä. Mieti nyt vaikka esim. Tuksua, joka sentään meikkaa paljon!
Näyttää joillekkin olevan outo asia, että ihmisestä otetut valokuvat eivät ole tasalaatuisia. Kaikista ihmisistä saa todella rumia kuvia. Jos meikattuna kauniin naisen näkee livenä ilman meikkejä niin saa olla melkoisia ihovaurioita, jotta ei ole kaunis.
Photoshoppaus on taas asia erikseen, mutta julkkisten kohdalla tätä harvoin harrastetaan liikaa, koska heidät nähdään myös livenä. Joidenkin nobody mallien kohdalla voidaan rumasta ihmisestä saada sopivalla kuvakulmalla, valaistuksella, meikkauksella ja photoshoppauksella kaunis. Kuitenkaan häntä ei saada kauniiksi liikkuvassa kuvassa.
Eli kyllä ne julkkikset ovat lähes yhtä kauniita kuin he ovat edustavissa kuvissaan.
No joopa joo. Pointtihan on se että "taviksetkin" olisi erittäin hyvännäköisiä jos heitä stailattaisiin ja meikattaisiin yhtä kiihkeästi kuin julkkiksia. Eli kyllä ne julkkikset on monesti ihan yhtä taviksia kuin taviksimmista taviksimmitkan. On tietysti luonnon kauniita julkkiksia jotka näyttää hyvältä ilmankin meikkiä. Mutta on niitä luonnon kauniita taviksiakin, jotka ei paljon meikkejä kaipaa.
Ja photoshoppaustahan harrastetaan lehtikuvissa jatkuvasti, jos et sitä tiennyt. Ainoastaan paparazzi kuvista voi varmuudella sanoa ettei ole käsitelty.
paitsi että ei aina niistäkään.
Ei tietenkään julkkikset ole ainoita kauniita naisia. Kauniita naisia näkee Suomessakin lähes päivittäin ellei jopa päivittäin. Kuitenkaan keskivertonaisesta ei saa kyllä mitenkään kaunista muuta kuin ehkä jossain muokatussa kasvokuvassa.
Tottakai kuvia photoshopataan, mutta ei sekään mahdottomuuksiin mene. Kyllä kyseisen ihmisen näistä kuvista usein ihan selvästi tunnistaa ja näyttää lähes samalta myös livenä. Et sinä ylipainoista ja rumakasvoista naista pysty photoshoppaamaan britneyn näköiseksi. Ja totuus paljastuu viimeistään livenä. Aika hyvältä kauniit julkkikset näyttävät usein myös livenä.
no britney nyt onkin melko rumakasvoinen, varsinkin tuossa kuvassa... että eiköhän aika monestakin saa "britneyn näköisen"...
Ei kauneus ole pelkästään kasvot. Aika monesta voi saada britneyn näköisen, mutta huomattavasti useammasta ei saa.
no ei se silti ole kaunis. sehän on vain hyvä asia, jos moni ei ole britneyn näköinen.
Ei Britney ole minunkaan ihanteeni, mutta on hän selvästi kauniimpi kuin naiset yleensä
no ei kyllä todellakaan ole, mutta turha näistä on kiistellä....
Mistä kohtaa britney on kaunis? Aivan tavallinen tytöntyllerö. Meikillä ja hiuslisäkkeillä ehkä suht siedettävä mutta ihan peruspirkko on. Ei voi ymmärtää kyseisen miehen logiikkaa. Avaa silmäsi ja näet päivittäin kymmenittäin kauniita naisia.
Kyllä Britney on ihan hyvännäköinen nainen. Ei mikään Aishwarya Rain tyylinen maailmanluokan kaunotar, mutta stailattuna normaalia peruspirkkoa paremmannäköinen kuitenkin.
http://niuse.files.wordpress.com/2008/12/britney-spears-at-2008-mtv-video-music-awards-backstage-and-audience1_48c518f251de5.jpg
-Ruma,iso nenä
-Kapeat huulet
-Kaukana toisistaan olevat silmät
-Lihomaan taipuvainen
Tuo nenä ei ole kyllä isoa nähnytkään ja silmät on yksi paras asia Britneyssä, ne on kauniit! Enemmän yleensä ihmiset mieltävät huonommaksi asiaksi, jos silmät on liian lähekkäin. Se vasta on rumaa.
Katsoppa muita kuvia nenästä ja joo silmät saa lähes kaikilta naisilta kauniiksi vahvalla meikillä.... lisäksi britneyllä on huonokuntoinen iho mutta joo makunsa kullakin....
Sun mielestäs Britney on kaunis rumanakin, koska se on julkkis! Et vaan tiedosta sitä kuinka paljon toi julkisuus vaikuttaa kauneuteen!
Ja ne keiden mielestä noi julkkikset on kauniita ilman meikkiä, eivät vain halua uskoa että heidän ihannenaisesnsa, 'seksisymboli' onkin todellisuudessa varsin ruma!
Minä näenkin kymmenittäin kauniita naisia päivittäin. Kuitenkin jos laskisin kaikki naiset ja ottaisin niistä keskiarvon niin lopputulos olisi selvästi huonompi kuin Britney jo ylipainonkin takia.
Turhaa sinä kerrot mitä minä ajattelen ja milläkin perusteella. Taidan tietää sen sinua paremmin. En lue juorulehtiä taikka juoruja, joten en ole juurikaan kyseisen naisen kuvia nähnyt. Muistan kuitenkin, että olen nähnyt hänestä kuvia, jossa hän oli ainakin silloin mielestäni ihan kaunis. Samaa ei voi sanoa keskivertonaisesta.
Ihmisillä näyttää olevan vaikeuksia ymmärtää, että vertaan häntä siihen millaisia naiset ovat keskimäärin. En ole väittänyt, että hän on kaunein nainen maailmassa. Todellisuus kuitenkin on että suurin osa naisista on rumia ainakin minun mielestäni. Tällöin ei tarvita kovin ihmeellistä ulkonäköä, jotta tämän keskikastin ohittaa.
Eri näköisiä hiukset laitettuina ja meikattuina. Naisethan sen tietää, mutta miehiä voi vähän huijata. ;)
Jos on väsynyt, hiukset likaiset ja ilman meikkiä, näyttää just tuolta kuin naiset kuvissa. Täytyy kyllä ihailla monen julkkiksen kohdalla taitavaa meikkausta ja kampausta sekä sitä sisäistä hehkua, jonka he tärkeissä tilanteissa saavat esille. Konsultoinnin paikka?
Mutta se vaan on niin että melkein suurinosa taviksista, jotka ovat normaalinäköisiä tai perusnättejä, näyttäisivät yhtä hyviltä kun julkkikset jos vaan stailattaisiin samalla tavalla kun heidät.
Julkkiksilta kun riisutaan pakkelit naamalta ja he ovat "tavis-elementissään", niin ihan perus ihmismassaan he sekoittuisivat, britneyt sun muut.
(britney on ruma:s)
Moni noista oli todella kauniita ilman meikkiäkin. Huh! Näyttäisinpä itsekin noin hyvältä ilman meikkiä kuin esim Gisele, ja moni muukin oli upean näköinen ilman meikkiä.
no ainakain noi kaikki olivat kauniimpia kuin esim suomi naiset hhhhhhh:o)))
miksi suomalainen nainen on niin rumaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
väritön mauton eikä meikkiäkään auta yhtään...