Kokemusta Calvin Klien rannekellosta

Onko kenellä kokemuksia Calvin Klein Dress rannekelloista?

http://www.bodying.com/calvin-klein-ck-dress-k0421170/watches/15910

Onko ne luotettavia ja kestäviä, kestääkö ne kosteutta/vettä.

Kotona on alle ½ vuotias tyttö niin kello pitäisi kestää vaippojen vaihto ja vähän pesuja.

Työskentelen myös päiväkodissa 0-2 vuotiaiden kanssa niin kello on myös kovilla sielä.
31164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Onko kokemusta. Minulla on CK minimal mallinen metallinen rannekello. Sain sen ylioppilaslahjaksi 5 vuotta sitten. Kello on kestänyt hyvin koviakin menoja ilman ongelmia. Käytän rannekelloa joka päivä 24 h. Kesällä mökillä olen purjehtinut aika paljon ja välillä olen joutunut uimaan. Rannekello ei ole koskaan saanut mitään vikoja siitä vaikka olen ollut vedessä kauan. Unohdan kello ranteeseen aika usein myös kotona kun käyn suihkussa, pari kertaa saunassakin eikä sille on tapahtunut mitään vaikka se on vain vesitiivis 30m

Minun mielestä Calvin Klein rannekelloja on tosi luotettavia ja kestäviä. Hyvä ostos ;)

http://www.bodying.com/calvin-klein-ck-ladies-k0333126/watches/21250

Äänestä

Omasta mielestä CK kellot ovat tosi hienot ja kestäviä. Minulla on meikein samanlainen kuin sen mitä olit hankimassa. On ollut käytössä reilut pari vuotta ja on vielä hieno. En ole sellainen joka aina olisi ihan hellä kellon kanssa mutta minun CK rannekello on kestänyt hyvin. Töissä kello joutuu välillä koville kun olen päiväkodissa töissä. Kesällä olen paljon mökillä ja rannalla. Aina en muista/huoman että kello on ranteessa ennen kuin menen uimaan tai perkaan kalaa. On kestänyt tosi hyvin vaikka välillä on kyllä miettinyt että siinä se kello oli. Viimeksi viime kesänä en muistanut ottaa sen pois ennen kuin menin vesihiihtämään. Vene kulki vähän päälle 30 solmua ja kaaduin. Tämä tapahtui pari kertaa ennen kuin huomasin kelloa. Kello oli kestänyt =). Kello oli mukana ranteessa koko päivän sen jälkeen eikä mitään ongelmia veden tai iskujen kanssa. Olen siitä lähtien käyttänyt kello koko ajan (nukun, käyn suihkussa/saunassa, uimassa ”myös uimahallissa” rannekello ranteessa). Olen nyt syksyllä ja talvelle käynyt 2 kertaa viikossa dreijaus kursilla eikä koskaan ole ottanut pois kelloa vaikka se on ollut savessa.

Äänestä
  • Niin, mitäpä sitä turhaan ajannäyttäjää pois kädestä ottamaan. Osta oikea kello, niin ehkä alat kohtelemaankin sitä paremmin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nuori_äiti kirjoitti:

Onko kenellä kokemuksia Calvin Klein Dress rannekelloista?

http://www.bodying.com/calvin-klein-ck-dress-k0421170/watches/15910

Onko ne luotettavia ja kestäviä, kestääkö ne kosteutta/vettä.

Kotona on alle ½ vuotias tyttö niin kello pitäisi kestää vaippojen vaihto ja vähän pesuja.

Työskentelen myös päiväkodissa 0-2 vuotiaiden kanssa niin kello on myös kovilla sielä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu