Onko kukaan kokeillut?toimivatkohan tuommoiset alusvaatteet?:o
http://www.scalabiopromise.fi/Naein-Scala-Bio-Fir--Promise-toimivat
Scala bio fir
17
1918
Vastaukset 17
- hui hui
Eli sivu ei täytä turvallisuutta ja luottavuutta!
- ___________________
Juuri hankin sen korkeamman mallin. Tosin ulkomailta. ;D
Olen pitänyt niitä nyt 2 päivän ajan ja koko kroppa on pysynyt lämpimänä, jopa jalat, vaikka yleensä saan pitää villasukkia. Muuta vaikutusta ei voi kai odottaakaan vielä tässä ajassa. Mutta yllättävää että oikeasti on jotain vaikutusta...
Pakkauksessahan sanotaan että niitä pitäisi pitää 6 tuntia päivässä vähintään kuukauden ajan. Jonkin verran muotoilevatkin nämä ovat, joten vetävät kivasti joulupömppää kasaan.
Miinuspuolena on se että kuten tällaiset olkaimettomat "muotoilutuotteet" yleensäkin, nämäkin tuppaavat rullaamaan vyötärölle istuessa. Mutta ajattelin että jos näistä nyt oikein innostuu (eli että ne toimii), niin ompelen vanhoista rintaliiveistä olkaimet. ;D- --------------------
Okei, kuukauden päivät olen nyt ahkerasti käyttänyt näitä. Ja ihme kumma kyllä ne ovat sen paljaalla silmällä näkyvän kuhmuraisuuden vieneet pois. Ihoa puristellessa toki näkyy edelleen. Ja lämmin on ollut. Niin että kokeilu kyllä jatkuu. Laittelen vaikka taas kuukauden päästä viestiä.
Tähdelle kysymys että kai pesit ne ennen käyttöön ottoa? Ihmettelen että mistä muusta syystä tommonen ihottuma olis tullut. Itsellä ei ole ollut tuota ongelmaa.
- tähti^^^^^^
mulla ne aiheutti about tunnin päästä jalkaan laittamisesta punasta kutisevaa näppyä mahaan. nousi sellasia ns. minivesikelloja muutama, mut sit ku otin sukkikset pois ni ne hävis hyvi äkkiä.. en o koskaa ollu millekkä materiaalille allergine, ni voisi päätellä et pakko niissä jotai epämäärästä ainetta olla ku tollasen reaktion tekee. ei ehkä vaikuta vallan terveelliseltä. se jää kuitenki kunkin itse päätettäväks oliks tää plussa vai miinus tuotteelle :) minusta miinus
- Pahainen
Yleensä kannattaa pestä vaate ennen käyttöä, siellä saattaa olla jotain mikä akuutisti tappaa ötököitä tms? Kuitenkin tuoksuvat "tehtaalle". Itse en voi pitää kaupan vaatetta suoraan vaan pitää pestä ensin.
- Sellua se minullakin
Hei,
Pistin heti ne sukkahousut ylleni. Siellä lsivullla uki, että ne sukkahousut on yhtä ohuet kuin tavalliset sukkahousut, no ei ole! On nämä hieman paksummat.
Täytyy varoa kun vetää ylös päin, nimittäin minulla rusahti joku paikka, ehkä sauma, vaikkei näy päälle päin.
Ei nää mitenkään kuumat ole. Pitää kuulemma pitää yllä max 8t/pv, no onneksi on vielä talvi, ettei töissä tule liian kuuma. Tosin minulla on ne yllä ainakin 9 tuntia, sillä työmatkat pitää ottaa huomioon.
Suositellaan pestäväksi käsin.
Tuli maksamaan kaikkineen hieman yli 50€- Sellua se minullakin
Hei,
Viikko on tullut täyteen kun olen käyttänyt sitä sukkahousua joka päivä ainakin 8 tuntia. En ole vielä huomannut ihollani mitään muutosta, mutta jos ei mitään muutosta tule koskaan, niin olen kuitenkin tyytyväinen siihen sukkahousuun, koska ne on tarpeeksi paksut kun ajattelee kylmää talvea.
Sainpa muuten hyvin työhousut ylle, sillä yli 2v sitten ei toivookaan ja samat työhousut kyseessä, kiitos sukkahousulle.
Sukkahousut on siis jotenkin liukkaat ja lisäksi "rutistaa" nahan siten, että näyttää todella hoikalle, vaikka olen muutenkin hoikka. - Sellua se minullakin
Sellua se minullakin kirjoitti:
Hei,
Viikko on tullut täyteen kun olen käyttänyt sitä sukkahousua joka päivä ainakin 8 tuntia. En ole vielä huomannut ihollani mitään muutosta, mutta jos ei mitään muutosta tule koskaan, niin olen kuitenkin tyytyväinen siihen sukkahousuun, koska ne on tarpeeksi paksut kun ajattelee kylmää talvea.
Sainpa muuten hyvin työhousut ylle, sillä yli 2v sitten ei toivookaan ja samat työhousut kyseessä, kiitos sukkahousulle.
Sukkahousut on siis jotenkin liukkaat ja lisäksi "rutistaa" nahan siten, että näyttää todella hoikalle, vaikka olen muutenkin hoikka.En mä ole huomannut mitään ihmettä, muuta kuin, että työhousut mahtuu hyvin ylleni. Välillä olen pitänyt jopa 10 tuntia, kun en ole muistanut ottaa niitä sukkahousuja pois.
Katsotaan taas viikon tai parin jälkeen mitä on tapahtunut. ;)
ps. jos jotain todella tapahtuu, niin olen huolissani kesästä, jolloin ei voi niitä sukkahousuja käyttää. ;D - Sellua se minullakin
Sellua se minullakin kirjoitti:
En mä ole huomannut mitään ihmettä, muuta kuin, että työhousut mahtuu hyvin ylleni. Välillä olen pitänyt jopa 10 tuntia, kun en ole muistanut ottaa niitä sukkahousuja pois.
Katsotaan taas viikon tai parin jälkeen mitä on tapahtunut. ;)
ps. jos jotain todella tapahtuu, niin olen huolissani kesästä, jolloin ei voi niitä sukkahousuja käyttää. ;DKuukausi täynnä!
Ei mitään muutosta ole vieläkään tapahtunut.
Kerron lisää kuukauden jälkeen. - Sellua se minullakin
Sellua se minullakin kirjoitti:
Kuukausi täynnä!
Ei mitään muutosta ole vieläkään tapahtunut.
Kerron lisää kuukauden jälkeen.Yli 2kk käytetty eikä mitään vaikutusta!
Vieläkin irtoo sukkahoususta mustaa väriä, vaikka sitä on pesty usein - käsipyykissä.
Huijausta! - Pahainen
Sellua se minullakin kirjoitti:
Yli 2kk käytetty eikä mitään vaikutusta!
Vieläkin irtoo sukkahoususta mustaa väriä, vaikka sitä on pesty usein - käsipyykissä.
Huijausta!On muuten totta että väriä lähtee, en koe että olisivat kuitenkaan haalistuneet :)
- minä vain
Ihan höpöhöpö housut on, kohta kaksi kuukautta käytetty 9-10 tuntia päivässä, eikä mitään vaikutusta.
- riitta_pk
Ei kannata naiset huolestua. Selluliittia on jopa misseilläkin.
Tänäkin vuonna esimerkiksi Nina mikkosella huomasi selluliitin.
http://oi55.tinypic.com/24477s7.jpg- marjalee__
Nuorella naisella paljon sellua, toivottavasti ei lisäänny vanhemmiten !
- MikaM_
Kiva "missi" :D
- Pahainen
Voin sanoa että toimii :) Kuukauden on nyt olleet päällä yötä päivää ja tuloksia näkyy (iho on sileämpi ja tasaisempi; ja voin sanoa että tasoitettavaa on!). Tuotteen sivuillahan mainitaan tutkimusten kestäneen 3kk. Olen tosin käyttänyt näitä yötä päivää (en tietenkään samoja ;). Tässä keskustelussa on puhuttu paljon sukkahousuista mutta minulla on olleet ne korkeavyötäröiset housut ja legginsit. Toiset lähetän takaisin sillä ovat eri laatuiset kuin ensimmäiset leggarit, saumat alkoi venyä ihmeesti ja luulen että olisivat päivässä hajalla jos pitäisin päällä. Vanhat on kestäneet jo pesuja eivätkä ole vieläkään samassa kunnossa kuin uudet jo nyt. Yritän muistaa päivittää kolmen kuukauden jälkeen tänne tuloksia ja tuntemuksia, alku on enemmän kuin odotin!
- Enaaa
3kk kokeilu, ei tomi!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1241791Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91867Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja149840- 60800
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35772Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔47702Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat42647- 71644
Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö257639Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33587