HYVÄÄ jOULUA kk

JA MUU LAULAVA KANSA

Anteeksi, että käytän kanavaa terveisien lähetykseen
mutta Hyvää Joulua sinne Raheen ja oikein miellyttävää tulevaa vuotta

samalla toivotan kaikille oikein rauhaisaa JOULUA

terv. Kelotti

1

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Karaokekoukku

      Näin se vuosi on taas lopuillaan ja paljon on ollut tapahtumia niin karaoken jos muunkin puitteissa.

      Kiitokset Kelotille terkuista, ei varmaan ketään häiritse, karaokemusiikin kauttahan mekin olemme tutustuneet, vaikkemme koskaan ole vielä tavanneetkaan.

      Laulelen vieläkin karaokea ja kilpailenkin jonkin verran, mutta nyt uuden ystäväni kanssa.
      Seuraava koitos on Kalajoella Seniorikaraokemestarikisat, joissa olisi toivomus kirkastaa pytyn väriä hopeasta kultaiseksi, jos vain saan ääneni kuntoon, on nimittäin kaksi antibioottia jo pitänyt popsia, kun Kanarialta tullessa meni ääni.

      Mutta kaikille lukijoille ja heidän ystävilleen oikein hyvää loppuvuotta ja laulurikasta Uutta Vuotta 2011, tv. KK

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      240
      45271
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      123
      26006
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      325
      15677
    4. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11213
    5. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      173
      10814
    6. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9717
    7. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9691
    8. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8498
    9. 242
      6824
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6491
    Aihe