sinettipidennykset pois koti konstein?

Onkohan vinkkejä..? alkaa pikku hiljaa takkuuntumaan ja yli puolet kohta poissa :/ kampaajilla aikoja vasta puolentoista viikonpäästä..
4668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Osta sinetinpoisto ainetta tai käytä asetonia poistoon. Kostuta paperi aineeseen, purista sillä sinettiä niin se alkaa pikkuhiljaa murtua.

Äänestä

Mulla oli keratiinisinetit. Lähti tosi helposti pois, kun puristeli pihdeillä ympäri sinettiä, että se löystyi. Sitten vaan veti sinetin pois. Mulla ainakin lähti tosi helposti ja hiuksiakaan ei lähtenyt yhtään normaalia enempää.

Äänestä
  • Ruokaöljy on myös vanha tepsivä konsti. Sen pitää vaan antaa vaikuttaa päässä pitkään ,ja sinetit liukvat pois kuin itsestään.

    Äänestä

Keratiinisinetit lähtee parhaiten pihdeillä. Noi poistoaineet ja asetonit vaan aiheuttaa sen, että pidennysosio irtoaa mutta liimaa jää omiin hiuksiin. Kannattaa jotenkin yrittää kestää sen pidennyksen kanssa ja mennä kampaajalle poistamaan kun saa ajan. Jos niitä alkaa itse vääränlaisilla välineillä repiin niin menee omatkin hiukset pilalle. Pidä hiuksia vaikka jonkunlaisella nutturalla ja ponnarilla niin ei näy vaikka niistä onkin puolet poissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helpmenow kirjoitti:

Onkohan vinkkejä..? alkaa pikku hiljaa takkuuntumaan ja yli puolet kohta poissa :/ kampaajilla aikoja vasta puolentoista viikonpäästä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu