Merkkejä, että on lukenut liikaa palstaa?

No tässä on ainakin yksi:

Minä näin viime yönä unta, että kannettavani oli taas kerran rikki, ja vein sen korjattavaksi uudenlaiseen ATK-liikkeeseen, joka oli puoliksi ravintola. (Hmm.) Korjaaja oli pyörätuolissa istuva kivannäköinen, hieman nörtähtävä nuorimies, jonka kanssa aloin juttelemaan kaikenlaista. Ajattelin siinä jutellessani, että mitä jos kokeilisi kerrankin jotain uutta, joten kysyin tyypiltä haluaisiko se tulla kanssani kahville paikan ravintolapuolelle. Tyyppi katseli minua hetken aikaa vakavana ja sanoi, "Anteeksi, mutta et ole ihan minun tasoani."

Tsiisus.
12393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Synkkä tunnustus. Tunnustin eilen parhaalle ystävälleni kirjoittavani tänne ja kerroin nimimerkin. Nyt se saatanan akka on lukenut kaikki viestini läpi ja pottuilee niistä tekstiviestitse.

Lukee se varmaan tämänkin. Saatanan akka. Kyllä, sanoin sinua akaksi.

Äänestä
  • Se luki tämän.

    Alan helvetti harrastamaan kohta itsesensuuria.

    Äänestä

  • Hei, Ei noinin ystävä, kirjoita tänne! Täällä tarvitaan lisää naisenergiaa!

    Minä en kyllä olisi tunnustanut edes sähkötuolilla uhaten.

    Äänestä

  • allmächt'ge jungfrau kirjoitti:

    Hei, Ei noinin ystävä, kirjoita tänne! Täällä tarvitaan lisää naisenergiaa!

    Minä en kyllä olisi tunnustanut edes sähkötuolilla uhaten.

    sitä. Siis aivan 100% varmasti kiellän. Ja tapan jos se kertoo kenellekään että kirjoittelen nettiin tunnustuksia seksielämästäni.

    Äänestä

Minä en ikinä kirjoita tai lue tätä palstaa kotona. En kehtaisi. Töissä tämä on sopivaa hömpää kun on vähän tekemistä. Enkä koskaan tule myöntämään kenellekään että edes tietäisin tästä palstasta jotain. Häpeäisin sitä. Samasta syystä kirjoitan milloin milläkin nimimerkillä enkä yleensä kovin monesti samalla.

Äänestä

Minun pitää lähteä vielä kerran alennusmyynteihin. Mitähän kivaa keksisi jotta se ei olisi niin vastenmielistä? Pyytäisinkö jonkun yksinäisen miehen makutuomariksi sovituskoppiin? Vai menisinkö pokkana syömään samaan pöytään vaikka muuallakin olisi tilaa.. ei, kyllä ruokailu on yksityinen hetki, kahvittelu olisi ehkä eri asia.

Huom, tarkoitus ei ole tehdä pitää "ATM:istä" vaan ottaa kontaktia ihmisiin. Tai jos vain vilkuttelisi lasin läpi kuten se nuori nainen eilen..

Vinkkejä äkkiä, lähden ihan näillä hetkillä.

Äänestä
  • Kokeile niitä jonkin aikaa sitten lehdessä mainostettuja iskurepliikkejä!!

    Äänestä

  • Kuulostaa hyvältä. Missä vaatekaupassa pyörit ja voinko tulla paikalle vaikka viideltä? Koitan saada vanhan viinan hajun hengityksestä pois ennen sitä.

    Äänestä

  • Voisit saada minulta jalkine-vinkkei aleen ;) Ja makutuomarin maybe?

    Äänestä

On aika pitkä aika siitä kun istuin suht humalaisena yökerhossa joidenkin naisten lähellä ja kysyin sitten muistaakseni että kirjoittavatko he joillain foorumeilla (netissä). He joko eivät kuulleet tai teeskentelivät huomaamatonta.

Joskus myös samoissa tilanteissa naureskelen sisäisesti muistellen palstan "ATM" juttuja ja mikä kuvaus kehenkin sopisi.

Äänestä
  • Minäkin olen viime aikoina huomannut tekemäni samaa ihan arkipäivän tilanteissa. Siis en kyseleväni nettifoorumeista, mikä on ihan normaalia mielestäni, mutta lähes puolivakavissani yrittäväni asetella ihmisiä palstatasokehikkoihin. Apua!

    Äänestä

Kun alkaa epäillä joka ikisen miehen etsivän ja kelpuuttavan vain jotain hottiksia supermallibeibejä.

Samoin alkaa tuntea pelkoa, inhoa ja kauhistusta miehiä kohtaan. Näinkö ilkeästi keskivertomies oikeasti ajattelee naisista kuin mitä juttuja täällä on ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


allmächt'ge jungfrau kirjoitti:

No tässä on ainakin yksi:

Minä näin viime yönä unta, että kannettavani oli taas kerran rikki, ja vein sen korjattavaksi uudenlaiseen ATK-liikkeeseen, joka oli puoliksi ravintola. (Hmm.) Korjaaja oli pyörätuolissa istuva kivannäköinen, hieman nörtähtävä nuorimies, jonka kanssa aloin juttelemaan kaikenlaista. Ajattelin siinä jutellessani, että mitä jos kokeilisi kerrankin jotain uutta, joten kysyin tyypiltä haluaisiko se tulla kanssani kahville paikan ravintolapuolelle. Tyyppi katseli minua hetken aikaa vakavana ja sanoi, "Anteeksi, mutta et ole ihan minun tasoani."

Tsiisus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu