Death

Mr.

Olen ks. bändin jonkinsorttinen fani. Ainakin Humanin ja Symbolicin perusteella mitkä ovat aivan mestariteoksia, mutta kävin ostamassa tuon Individual thought patternsin ja se sai minut karvan verran pettymään, vaikka se tuleekin soimaan pitkään ja hartaasti. Kaikki on loistavaa levyllä mutta se on mielestäni ehkä pikkaisen hajanainen.

Kysyisin vain että mitä mieltä muut ovat ks. levystä..tai ylipäätänsä bändistä? Parantuukohan levy vielä monilla uudelleenkuuntelemisilla?

6

373

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mentally Blind

      Parantuu. Mun mielestä Individual on melkein paras levy. Overactive Imagination, Trapped In A Corner, Everything is Nothing ja Philosopher on ihan hittikamaa tai no koko levy on hyvä. Avautuu ehkä hitaammin, mutta huiippukamaa. Ko. levyllä paras Death-kokoonpano.

      • \,,//

        on iskenyt ainoastaan Human levy.
        Ehkä yksi kaikkien aikojen parhaista metallilevyistä!

        SECRET FACE!!


    • Daem

      Individual Thought Patterns on kyllä yksi deathin parhaista! Itselle kolahtaa kaikki Humanista eteenpäin levyt...

      Kuuntele myös Sound Of Perseverancea

      Chuck Schuldiner R.I.P.

    • Death -fani

      Itelläni on kyseisen bändin miltei koko tuotanto.
      Ainoastaan Live in Eindhoven ja Spiritual Healing -levyt puuttuu.
      En oo kyllä parempaan yhtyeeseen vielä törmännyt.
      Kaikki bändin levyt vaatii mun mielestä jonkin asteista syventymistä, ennen ku ne aukeaa kuuntelijalle.
      Jaksat vaan kuunnella levyä, kyllä sieltä löytyy positiivisia puolia paljon enemmän kuin negatiivisia.
      Oon myös soittanut Deathin biisejä vanhan bändin kanssa.. ei oo kyllä helppoa tavaraa vaikka oon useemman vuoden rumpuja ja kitaraa soittanutkin.

      • Hell

        ... hommata se Spiritual Healing! Kuuluu bändin parhaimmistoon ehdottomasti!


    • Leprosyspiritualheal

      Leprosy, koska mielestäni deathin raa'empi 1980-luvun tuotanto on parasta. Myös 1990-luvun tuotanto on hyvää

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      173
      22259
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      74
      9476
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7470
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      80
      6315
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      182
      5940
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      34
      4956
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4610
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      101
      4366
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      85
      2036
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      77
      1330
    Aihe