Xanor vs rivatril 1979

Sanokaapa jotka olette törmänneet ko. aineisin kumpika se mahtokaan koukuttaa kovemmin??? puhuvat jotta xanor liekkö tossa perää??
4704
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ehdottomasti, ainakin minulla ja vaikuttaa enemmän kuin rivat; kokeiltu on.
Vaikea edes vähentää, mutta onnistuu kyllä kun jaksaa olla kärsivällinen ; uuden vuoden lupaus=)

Äänestä
  • se on ihan tutkimuksissakin todettu.

    Äänestä

  • , kirjoitti:

    se on ihan tutkimuksissakin todettu.

    itse sain vuosia sitten xanoreita,kun vedin töillä itseni huonoon jamaan.sekä unilääkkeitä määrättiin.olin todella pökkyräinen.en pystynyt hoitamaan asioita enkä varsinkaan autolla ajamaan sellaisessa kunnossa.kuinkahan paljon mahtaa olla tienpäällä näitä jotka ovat tottuneet nappaileen lääkkeitä.söin lääkkeitä n.kaksi viikkoa.koska uskon enemmän luontaistuotteisiin,niin ajattelin että tähänkin on vaihtoehto oltava.aikani etsittyä tietoa oli yllätys yllätys kannabis josta saisi apua.thc auttoi unettomuuteen,ahdistuneisuuteen,ruokahaluttomuuteen,kuukautisvaivoihin.eli lihakset rentoutu ja tuli hyvän olon tunne.eikä tullut mitään huonoa oloa niin kuin lääkkeistä.jos tämä olisi suomessa laillista niin alkoholin aiheuttamat kuolemat vähenisi.mutta meidäthän suomessa pumpataan lääkkeitä täyteen.josta sisäelimet kärsivät.lääkäreiden erityisesti pitäisi määrätä iäkkäille kipupotilaille marihuonaa.olisi iloisia ja hyvin syöviä potilaita.

    Äänestä

Kyllä Xanor (Alpratsolaami) noin 0,5mg vastaa 10mg Diapam sekä Rivatril (Klonatsepaami) 0,5mg vastaa myös 10mg Diapam!!!!! Mutta normaali Xanor (ei depot) huippupitoisuus saavutetaan noin 15min (tämän takia monien mielestä vahvin bentso koska jo 2mg kolahtaa päähän mutta johtuu nopeasti alkavasta vaikutuksesta) ja vaikutus kestää muutaman tunnin kun taas Rivatril huippupitoisuus saavutetaan noin 2h ja vaikutus kestää koko päivän ja relaksoi lisäksi lihaksia voimakkaasti minkä vuoksi sopii myös epilepsiaan ja lihaskouristuksiin!!!!! Mutta molemmat loistavia lääkkeitä esim paniikkihäiriöön sekä ahdistukseen!!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


makarooni79 kirjoitti:

Sanokaapa jotka olette törmänneet ko. aineisin kumpika se mahtokaan koukuttaa kovemmin??? puhuvat jotta xanor liekkö tossa perää??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu