"Sunnuntai 2.1.2011 klo 10.04
Viisi miestenlehteä alkaa ilmestyä ilmaiseksi internetissä, kertoo Taloussanomat.
Jallun ja Raton lisäksi ilmaiseksi tulevat Kalle, Lollo ja Hustler, mikäli jälkimmäiseen vaan saadaan luvat Yhdysvalloista. Lehdet jatkavat ilmestymistään kuitenkin myös paperiversioina.
- Tämä ei lopeta miestenlehtien myyntiä. Niiden levikinlasku on pysähtynyt ja myynti vakiintunut tietylle tasolle, Fiamax Oy:n vastaava tuottoja Jukka Siitonen sanoo Taloussanomille.
Fiamax tuottaa tekniikan ja palvelut nettijakelua varten perustettavaan uuteen yhtiöön, johon sisällön ja brändit tuo Jallun päätoimittajan Press Masters.
Siitosen mukaan lehdet tuodaan kokonaan ilmaiseksi verkkoon. Hankkeen juju piilee siinä, että lehdet saavat tulonsa "one-to-one-palveluista", kuten maksullisista nettikameroista.
- Maksullisten web-kameroiden tuoma tulo nousee jyrkästi, Siitonen sanoo ja kertoo myös, ettei verkon mainostuloihin ole luottamista.
Netin uskotaan myös lisäävän kiinnostusta paperilehtiin. Siitonen odottaa lehtien saavan kuukaudessa 250 000 lukijaa, kun paperilehden painos on 20 000 luokkaa."
http://www.iltalehti.fi/digi/2011010212941929_du.shtml
JIPPPPPIIIIIIIIIIII!
Jallu ja Ratto ilmaiseksi nettiin
23
7055
Vastaukset
eikö kukaan muu ilahtunut tästä jymy uutisesta?
- modeIIi
ei tarvitse runkata!
YKSI IDÄN IHMEISTÄ
Kyllä normaalit miehet etsii ihan pari-suhdetta/ on parisuhteessa ei pornoa netistä etsi.
Jokainen tekee tyylilleen uskollisesti asiat.
Mun ei tarvii huom!!! puskissa törkyill'ä kenellekään.- puskis.
toi oli?
monte24 kirjoitti:
mites tuo liitty noihin lehtiin???
ja pornosta mitä liikaa katselee netissä ja alkaa naisia puskissa ala- arvoisesti nimittelee ja jouluaattona viellä jolloin me normaalit ihmiset kunnioitamme joulurauhaa ja jouluaato on rauha ja rauhoittumisen aikaa normaali ihmisille eikä ala-arvoista nimittelyä kirjoita naisista silloin eikä muutenkaan.
Jokainen tyylillään vaikka minulla ei kummoista joulua ollut, en syylistynnyt kenestäkään mitään asittomuuksia kirjoittelee, ei taida jokaisella omatunto olla puhtoinen jouluaaton suhteen, minulla on, et se siitä.power.light kirjoitti:
ja pornosta mitä liikaa katselee netissä ja alkaa naisia puskissa ala- arvoisesti nimittelee ja jouluaattona viellä jolloin me normaalit ihmiset kunnioitamme joulurauhaa ja jouluaato on rauha ja rauhoittumisen aikaa normaali ihmisille eikä ala-arvoista nimittelyä kirjoita naisista silloin eikä muutenkaan.
Jokainen tyylillään vaikka minulla ei kummoista joulua ollut, en syylistynnyt kenestäkään mitään asittomuuksia kirjoittelee, ei taida jokaisella omatunto olla puhtoinen jouluaaton suhteen, minulla on, et se siitä.kuka se sitten on ollutkaan, mut kuten me kaikki tiedämme joulu on yksinäisille sieluille vaikeaa aikaa.
jumala armahtakoot hänen yksinäisyytensä- Hah hah haa
power.light kirjoitti:
ja pornosta mitä liikaa katselee netissä ja alkaa naisia puskissa ala- arvoisesti nimittelee ja jouluaattona viellä jolloin me normaalit ihmiset kunnioitamme joulurauhaa ja jouluaato on rauha ja rauhoittumisen aikaa normaali ihmisille eikä ala-arvoista nimittelyä kirjoita naisista silloin eikä muutenkaan.
Jokainen tyylillään vaikka minulla ei kummoista joulua ollut, en syylistynnyt kenestäkään mitään asittomuuksia kirjoittelee, ei taida jokaisella omatunto olla puhtoinen jouluaaton suhteen, minulla on, et se siitä.jokainen tyylillään vaikka minulla ei kummoista joulua ollut, en syylistynnyt kenestäkään mitään asittomuuksia kirjoittelee, ei taida jokaisella omatunto olla puhtoinen jouluaaton suhteen, minulla on, et se siitä.
Hah nauraa herssywäst. Hah hah haa kirjoitti:
jokainen tyylillään vaikka minulla ei kummoista joulua ollut, en syylistynnyt kenestäkään mitään asittomuuksia kirjoittelee, ei taida jokaisella omatunto olla puhtoinen jouluaaton suhteen, minulla on, et se siitä.
Hah nauraa herssywäst.kattos jouluaatto koska se oli 24.12.2010 ja se kirjoitetaan herisyttävästi . Kopioit minun tekstiäni en näe lähdetiedostoa missään, ehkä tiedät lähdetiedoston???? Taitaa tutu olla puskissa?
- Hah hah haa
power.light kirjoitti:
kattos jouluaatto koska se oli 24.12.2010 ja se kirjoitetaan herisyttävästi . Kopioit minun tekstiäni en näe lähdetiedostoa missään, ehkä tiedät lähdetiedoston???? Taitaa tutu olla puskissa?
klik klik klik.
Hah nauraa hersywäst. power.light kirjoitti:
ja pornosta mitä liikaa katselee netissä ja alkaa naisia puskissa ala- arvoisesti nimittelee ja jouluaattona viellä jolloin me normaalit ihmiset kunnioitamme joulurauhaa ja jouluaato on rauha ja rauhoittumisen aikaa normaali ihmisille eikä ala-arvoista nimittelyä kirjoita naisista silloin eikä muutenkaan.
Jokainen tyylillään vaikka minulla ei kummoista joulua ollut, en syylistynnyt kenestäkään mitään asittomuuksia kirjoittelee, ei taida jokaisella omatunto olla puhtoinen jouluaaton suhteen, minulla on, et se siitä.taitaa olla henkilökohtaista vainoa en riko sääntöä en kirjoita kenestäkään kirjoittajasta asiattomuutta. hmmm
- HAHA.
Hah hah haa kirjoitti:
klik klik klik.
Hah nauraa hersywäst.TAI ALKAA PAUKKUU!
monte24 kirjoitti:
kuka se sitten on ollutkaan, mut kuten me kaikki tiedämme joulu on yksinäisille sieluille vaikeaa aikaa.
jumala armahtakoot hänen yksinäisyytensäkuka täällä puskissa haluaa hakea riitaa toisista vaan yksin kirjoittaja sen tietää, vaikka jokainen voi arvailla, kuka mitäkin on kirjoitellut, luin erään päiväkirjasta kun eräs ihminen kirjoitteli harjoittelevansa toisten kirjoitajien tyyliä saa syyt syyttömät ihmiset päällensä.
Minua ei voi sekoittaa semmoiseen ainakaan mitä en koskaan ole tehnyt, ja en halua ottaa toisten kirjoituksista syitä niskoilleni, en netissä, en livessä siitä otan itseeni jos syyttömästi minua aletaan syyttää asioista.
Galleriassakin muistona minulla valokuva valkovuokoista, kun minua väitettiin aikoinaan olevan netissä kirjoitelmassa, kun kuvailin kameralla ulkona samaan aikaan.
niihin lehtiin ja sen aikana on poissa palstaa häriköimästä.
Ei ole mitekään hävettävää, eikä vahingoksi kellekään tuo runkkaaminen "nuoteista" taitoa montella varmastikin on soittaa nahkapasuunaa nuoteista prima vista.- zisel
kiitos sähköpostistas. Luen tosi harvoin sitä mailia johon postis lähetit joten huomasin sen vasta tänään. Vastaan siihen illemmalla tai huomenna :)
- zisel
monte24 kirjoitti:
huomasin vasta nyt tän
muista katsoa se ruottalainen elokuva mis on se lisbethPilvilinna joka romahti. Kiitti kun huomautit, en huomannutkaan että tollanen on tulossa, vaikuttaa mielenkiintoselta. Pitää ehdottomasti kattoo :) Ja uusiavuosia sullekkin!
- Tehokäyttäjä
Tosin tällä ei juurikaan ole merkitystä, koska netin tarjonta on jo nyt paljon monipuolisempaa ja erikoistuneempaa.
- Anonymous
Siis mistä hevonkuusen helvetistä näitä sitten voi lukea? :D
- Vieteriukko.
Aika vaisuja oli ainakin nuo Jallun sivut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2226286Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1875866Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai155454Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j744134Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1393482Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1303303HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok212996Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan62467Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2402361- 1302244
