Onko muilla vastaavaa .. eli minulla on tauko vkko alkanut sunnuntaina ja jo viikkoa ennen tätä tuntui kuin seksihaluni olisivat kadonneet ihan tyystin? En halunnut sen paremmin seksiä ja orgasmi ei tullut niin helposti kun ennen! Kymmenen minuutin sijaan sai "hinkata" kolme varttia eikä mitään tuntoa tai nautintoa tuntenut. Mistä tälläinen voi johtua? En ole muuttanut elintapojani mitenkään ja olen ottanut pillerit joka päivä täysin samaan aikaan eli kello kuus aamulla. Puhelimessani on hälytys joka päivälle.
Yleensä pillerit ovat kasvattaneet halujani mutta nyt ne tuntuvat kadonneen. Mistä tämä voisi johtua?? Kokemuksia? Ja merkki on Diane Novan rinnakkais lääke eli Cypretyl.
Yleensä pillerit ovat kasvattaneet halujani mutta nyt ne tuntuvat kadonneen. Mistä tämä voisi johtua?? Kokemuksia? Ja merkki on Diane Novan rinnakkais lääke eli Cypretyl.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuskinpa pillerit ihan yhtäkkiä noin vain saisivat halusi muuttumaan...
Stressiä, parisuhdeongelmia, joku muu lääkitys,...? Syitä on niin paljon, jotka voivat haluttomuutta aiheuttaa.
sama minulla, alotin cypretylin akneen, puolo vuotta sitten ja kaikki halut katosivat ensimmaisn liuskan aikana. kuivuus, vatsaongelmat tulivat tilalle.. sama juttu mos, orgasmin saani lahes mahdotontA! enka halua mieheni koskevan minua sielta, silla sekin tuntuu epamukavalta! ei ole ongelma suhteessa vaan pillereissa..