Joo, Jaana

rakastan sua, mutta tiedän paikkani. Mutta rakastamasta ei voi kukaan kieltää. Ja sähän nautit tilanteesta.
7853
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mutta miksi luulet että nautin tilanteesta..? Entäpä jos mäkin rakastan sua?

Äänestä
  • Rakkauttahan on niin monenlaista... Mutta kaiken pelleilyn, kujeilun ja huulenheiton takana saattaa olla joku joka sua rakastaa enemmän kuin arvaatkaan! Vaan aitoon rakkauteen kuuluu rakastaa niin, ettei tee mitään mikä saattaisi rikkoa jotain. Joskus täytyy rakastaa vain etäältä... ja sä luulet mun vain kujeilevan. Haaveita multa ei voi kukaan viedä, niissä olet mun. Se riittää mulle, vai riittääkö...?

    Äänestä

  • JA HÖH! kirjoitti:

    Rakkauttahan on niin monenlaista... Mutta kaiken pelleilyn, kujeilun ja huulenheiton takana saattaa olla joku joka sua rakastaa enemmän kuin arvaatkaan! Vaan aitoon rakkauteen kuuluu rakastaa niin, ettei tee mitään mikä saattaisi rikkoa jotain. Joskus täytyy rakastaa vain etäältä... ja sä luulet mun vain kujeilevan. Haaveita multa ei voi kukaan viedä, niissä olet mun. Se riittää mulle, vai riittääkö...?

    kertoisi että rakastat? Joskus haaveistakin saattaa tulla totta...

    Äänestä

  • J kirjoitti:

    kertoisi että rakastat? Joskus haaveistakin saattaa tulla totta...

    Pelästyisi vain ja ottais etäisyyttä. Eikä tarvi kertoa, kyllähän mun silmistä se paistaa jo kauas! Mutta nyt toivotan Jaanalle hauskaa viikonloppua, oot ajatuksissain.

    Äänestä

täällä minä rakastan palavasti Jaanaa, vaan hänpä ei sitä varmaan koskaan saa tietää. Ja siellä jossain on Jaana, joka toivoisi erään hänelle rakkautensa tunnustavan. Ja näin minä täälä, ja tuo Jaana jossain, jatkamme elämäämme haaveillen ja toivoen...

Äänestä
  • Eräs Jaana

    Äänestä

  • '''''' kirjoitti:

    Eräs Jaana

    Tuo Jaana jossain asustaa ja vastauksiaan kirjoittelee. Vaan sen arvaan ettei hän ole se jota minä rakastan. Mutta jossain hän toivoo erään häntä rakastavan, siksi häntä lämmöllä aattelen. Mun rakas Jaana asuu Pohjanmaalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PÖH! kirjoitti:

rakastan sua, mutta tiedän paikkani. Mutta rakastamasta ei voi kukaan kieltää. Ja sähän nautit tilanteesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu