" Ja syttyi sota taivaassa".

Palahee

Perkele soti ja hänen enkelinsä ( joukkonsa ) soti. Ilmestyskirja.
Taivaalla tarkoitetaan hyvää olemassa oloa. Helvetillä tarkoitetaan kärsimyksen paikkaa. Kuitenkin arviomme mukaan molemmat ovat samat loogisesti päätellen, ei ihan.

Ottaen huomioon ihmiskunnan jakauman, kristittyihin, uskovaisiin ja muihin uskontokuntiin ja uskoa vailla oleviin. Kuitenkin ottaen huomioon moniarvoisuuden ja ihmisten sananvapauden, niin voinemme päätellä seuraavaa: TAIVAASSA OLISI VÄHÄN USKON KANSAA JA HELVETISSÄ PALJON IHMISKUNTAA.
KUITEKAAN EMME VOI HYVÄKSYÄ LAAJAN ENEMMISTÖN TÄYSIN KADOTTAMISTA.
Onhan ihmiskunnassa
Korrekteja ihmisiä, hyvämielisiä ja ystävällisiäkin, vaikka eivät olekaan uskon kansaa. kuka meistä suostuisi tappamaan esim. 83 prosenttia ihmisistä. Jäljelle jäädessä vain 17 % moniarvoisen yhteiskunnan tavat ovatkin olleet vallisevina. Jumalat ovat vain ihmisiä!

1

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Varma tieto..!

      MAAIMANKAIKKEUDEN PIRULLISIN JUONI.

      KAUAN SITTEN SAI TYÖRYHMÄ TEHTÄVÄKSEEN LUODA MIELIKUVITUKSELLISEN USKON SANKARIN. NIINPÄ HE KIRJOTTIVAT KUKIN OMAN MINUUTENSA MIELEISEN KERTOMUKSEN.
      HE EIVÄT TIENNEET MIHIN TYÖNSÄ TULOKSIA TULTAISIIN KÄYTTÄMÄÄN.

      NIINPÄ HE LOIVAT KERTOMUKSEN RISTIN MIEHESTÄ NIMELTÄÄN JESU, SE ON VALO, TAI TOIVO PAREMMINKIN. UUDESTA HERKÄSTÄ OMASTATUNNOSTA KÄRSIMYKSEN KAUTTA. PUHDISTAVANA VAIKUTUKSENA SYNNIN TUNTO JA SEN SEURANNAIS VAIKUTUKSENA KUOLEMAN TUOMIO NIILLE, JOTKA EIVÄT SITÄ MIESTÄ KUULISI, JESUA!

      TYÖRYHMÄ420 SIELUA TIESI, ETTÄ UUDESTA OPISTA OLI KYSYMYS. HYÖDYNTÄJÄNÄ OLI VALLITSEVA JAHI, JOTA TÄMÄN MAAILMAN RUHTINAAKSI SANOTAAN. HÄN PÄÄTTI ETTÄ VANHASTA LUOJASTA PITI TEHDÄ LOPPU JA LAITTAA HÄNET RISTILLE, KOSKA KATSOI LUOJAN OLEVAN SYYLLINEN IHMISKUNNAN SYNTEIHIN. LUOJA OLI MUKA HUONOSTI LUONUT IHMISHENGET.

      JAHI PÄÄTTI KUITENKIN OTTAA ITSELLEEN KAIKEN KUNNIAN RISTIN TYÖSTÄ, VAIKKA EI ITSE OLLUTKAAN LIHA KEHOSSA. HENKENÄ HÄN KÄVI KYLLÄ RISTEILLÄ, VAIN LYHYESTI.

      ONGELMA ON SIINÄ, ETTÄ JAHI KATSOI KAIKEN KUNNIAN KUULUVAN HÄNELLE.
      LUOJAN ELÄMÄ LIHASSA OLI AIVAN TOISENLAINEN, KUN NS. EVANKELIUMEISSA ON KIRJOITETTU.

      NIINPÄ JAHI JULISTI OLEVANSA PERKELE JA KATSOI KOKO IHMISKUNNAN OLEVAN VAIN PERKELEELLISIÄ, KOSKA EIVÄT ANTANEET JATKUVASTI HÄNELLE KUNNIAA. JAHI EI OLE ALKULUOJA LAINKAAN, VAAN LUSIFFER ITSE, OVELA KOKO IHMISKUNNAN VILLITSIJÄ.JAHIUTTA, JOKA TARKOITTI JUMALUUTTA, JOHTI NS. KUOLEMAN ENKELI ADATHOA. KREIKAKSI SANOEN APOLLYON, LUSIFER ITS.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      200
      4128
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      241
      3304
    3. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      1
      2331
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      2245
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      85
      1933
    6. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1589
    7. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      136
      1236
    8. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1208
    9. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      15
      1188
    10. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1111
    Aihe