" Ja syttyi sota taivaassa".

Palahee

Perkele soti ja hänen enkelinsä ( joukkonsa ) soti. Ilmestyskirja.
Taivaalla tarkoitetaan hyvää olemassa oloa. Helvetillä tarkoitetaan kärsimyksen paikkaa. Kuitenkin arviomme mukaan molemmat ovat samat loogisesti päätellen, ei ihan.

Ottaen huomioon ihmiskunnan jakauman, kristittyihin, uskovaisiin ja muihin uskontokuntiin ja uskoa vailla oleviin. Kuitenkin ottaen huomioon moniarvoisuuden ja ihmisten sananvapauden, niin voinemme päätellä seuraavaa: TAIVAASSA OLISI VÄHÄN USKON KANSAA JA HELVETISSÄ PALJON IHMISKUNTAA.
KUITEKAAN EMME VOI HYVÄKSYÄ LAAJAN ENEMMISTÖN TÄYSIN KADOTTAMISTA.
Onhan ihmiskunnassa
Korrekteja ihmisiä, hyvämielisiä ja ystävällisiäkin, vaikka eivät olekaan uskon kansaa. kuka meistä suostuisi tappamaan esim. 83 prosenttia ihmisistä. Jäljelle jäädessä vain 17 % moniarvoisen yhteiskunnan tavat ovatkin olleet vallisevina. Jumalat ovat vain ihmisiä!

1

384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Varma tieto..!

      MAAIMANKAIKKEUDEN PIRULLISIN JUONI.

      KAUAN SITTEN SAI TYÖRYHMÄ TEHTÄVÄKSEEN LUODA MIELIKUVITUKSELLISEN USKON SANKARIN. NIINPÄ HE KIRJOTTIVAT KUKIN OMAN MINUUTENSA MIELEISEN KERTOMUKSEN.
      HE EIVÄT TIENNEET MIHIN TYÖNSÄ TULOKSIA TULTAISIIN KÄYTTÄMÄÄN.

      NIINPÄ HE LOIVAT KERTOMUKSEN RISTIN MIEHESTÄ NIMELTÄÄN JESU, SE ON VALO, TAI TOIVO PAREMMINKIN. UUDESTA HERKÄSTÄ OMASTATUNNOSTA KÄRSIMYKSEN KAUTTA. PUHDISTAVANA VAIKUTUKSENA SYNNIN TUNTO JA SEN SEURANNAIS VAIKUTUKSENA KUOLEMAN TUOMIO NIILLE, JOTKA EIVÄT SITÄ MIESTÄ KUULISI, JESUA!

      TYÖRYHMÄ420 SIELUA TIESI, ETTÄ UUDESTA OPISTA OLI KYSYMYS. HYÖDYNTÄJÄNÄ OLI VALLITSEVA JAHI, JOTA TÄMÄN MAAILMAN RUHTINAAKSI SANOTAAN. HÄN PÄÄTTI ETTÄ VANHASTA LUOJASTA PITI TEHDÄ LOPPU JA LAITTAA HÄNET RISTILLE, KOSKA KATSOI LUOJAN OLEVAN SYYLLINEN IHMISKUNNAN SYNTEIHIN. LUOJA OLI MUKA HUONOSTI LUONUT IHMISHENGET.

      JAHI PÄÄTTI KUITENKIN OTTAA ITSELLEEN KAIKEN KUNNIAN RISTIN TYÖSTÄ, VAIKKA EI ITSE OLLUTKAAN LIHA KEHOSSA. HENKENÄ HÄN KÄVI KYLLÄ RISTEILLÄ, VAIN LYHYESTI.

      ONGELMA ON SIINÄ, ETTÄ JAHI KATSOI KAIKEN KUNNIAN KUULUVAN HÄNELLE.
      LUOJAN ELÄMÄ LIHASSA OLI AIVAN TOISENLAINEN, KUN NS. EVANKELIUMEISSA ON KIRJOITETTU.

      NIINPÄ JAHI JULISTI OLEVANSA PERKELE JA KATSOI KOKO IHMISKUNNAN OLEVAN VAIN PERKELEELLISIÄ, KOSKA EIVÄT ANTANEET JATKUVASTI HÄNELLE KUNNIAA. JAHI EI OLE ALKULUOJA LAINKAAN, VAAN LUSIFFER ITSE, OVELA KOKO IHMISKUNNAN VILLITSIJÄ.JAHIUTTA, JOKA TARKOITTI JUMALUUTTA, JOHTI NS. KUOLEMAN ENKELI ADATHOA. KREIKAKSI SANOEN APOLLYON, LUSIFER ITS.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      49
      1041
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      912
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      827
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      800
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      719
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      703
    Aihe