Nyt riittää!!!!

Nyt on kirjotettava tänne.. oon nimittäin NIIIIN kyllästynyt näihin läskeihini ja tuntuu että mikään ei tepsi!! Alku alkaa hyvin mut sitte jotenki ratkeen bilettämään ja biletyksen jälkeen seuraa kahen päivän mässäys putki... Oon niin loppu tähän ... Inhoan itseäni, miten olen voinut päästää itseni tähän kuntoon :( Tarvitsisin tukea ja kannustusta ja vinkkejä mut ei mun ystäväpiiri ymmärrä........... Toivoisin että täältä palstalta löytyisi henkilö joka ymmärtää, mistä puhun!?
3350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ensimmäiseksi sinun olisi nähdäkseni päästävä tuosta itseinhosta.
Jos alat arvostaa itseäsi enemmän, haluat myös tarjota itsellesi parempaa ruokaa, ulkoilua jne.
Keho kuitenkin toimii ja on terve, voithan bilettääkin. Tarjoa itsellesi myös jalkakylpyjä, rentouttavaa venyttelyä, rivakoita kävelylenkkejä, terveyspäiviä (jolloin syöt ihania keittoja, vitamiineja tihkuvia hedelmiä, etkä juo tai tupakoi)
Mistä asioista itsessäsi pidät? Missä olet hyvä? Kenen seurassa on oikeasti hyvä olla?
Lisää näitä asioita ja ihmisiä elämääsi!

Miten käyttäytyisit tai pukeutuisit, jos olisit minuutin päästä hoikka?
Mikset tekisi niin jo nyt?

Äänestä

Tää on niiin tuttu fiilis!!
Kaverit ku on aika hyvissä mitoissa, ni tuntuu et ite jään niiden varjoon aina. Vaikee tuntee ittensä kauniiks, ku muut ympärillä on laihoja ja kauniita. Ja nyt ku kattoo edes vuoden takaisia kuvia, ni pistää vihaks.. ja kysymys hiipii mielee, mitä vittua mä oon tehny ittelleni...perseestä!
Samaistun kyllä niin sun tekstiin.

Äänestä

Nonnniin ! Tekstis on suoraan ku mun suusta:D vaikka tässä itseinhossa on kyllä nauru kaukana....
Biletys meinaan munki ongelma olla, viimesen puolen vuoden aikana on ainaki viis lisäkiloa saapunu tähän kroppaan, ku täysikäseks tullu ja pitkäaikasesta suhteesta eronnu.
Kesäks olis kova halu saada kroppa sellaseen kuntoon, että biitsiä vois pelata vaikka bikinit päällä, eikä vaan maata liikkumatta ettei makkarat hölly :D
Ite ostin tässä pari päivää sitte nutrilett-viiden päivän starttipaketin, en oo koko nutrauksella, mutta aina ajoittain sillä korvaan aterioita, mansikkapirtelö ja patukat tosi hyviä!:)
Ja zumbailemassa tullu käytyä aina sillon tällön, salikortinki omistan ja nyt aijonki alkaa sitäki aktiivisemmin käyttämään. Tänään kävin juoksemassa seittämän kilsan lenkin ja että toi hyvän fiiliksen ja lisää motivaatioita ku meni reippaasti alle tuntiin, ehkä tässä on vielä pientä toivoa...Pienillä onnistumisilla ja realististen tavotteiden asettamisella saa jo paljon aikaan.
Nyt tammikuun aikana oon kerran juonu ja positiivista oliki ettei sitä alkomaholia niin paljoa tarvinnu kaataa kurkusta alas, ku hetken pitäny taukoa.
Mulla tulee usein kans noita itseinho-kohtauksia, sitä ajattelee ittensä niin vastenmielisenä, heikkona siideriperseenä, jota kukaan ei halua.
Haluisitko alkaa tänne mun kanssa kirjailemaan ylös tavoitteita, liikunta/ruokapäiväkirjoja, onnistumisia, punnituksia, mitä vain?
Mutta joka tapauksessa, tsemiä laihdutteluun!
-minna-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LiianPaksuPerhoseksi kirjoitti:

Nyt on kirjotettava tänne.. oon nimittäin NIIIIN kyllästynyt näihin läskeihini ja tuntuu että mikään ei tepsi!! Alku alkaa hyvin mut sitte jotenki ratkeen bilettämään ja biletyksen jälkeen seuraa kahen päivän mässäys putki... Oon niin loppu tähän ... Inhoan itseäni, miten olen voinut päästää itseni tähän kuntoon :( Tarvitsisin tukea ja kannustusta ja vinkkejä mut ei mun ystäväpiiri ymmärrä........... Toivoisin että täältä palstalta löytyisi henkilö joka ymmärtää, mistä puhun!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu