Ovatko ne jotka keskustelevat mielellään pedofiliasta itse pedofiileja?
On jäänyt mieleen esimerkiksi almasty, joka oli hyvin kiinnostunut teinipornosta.
On jäänyt mieleen esimerkiksi almasty, joka oli hyvin kiinnostunut teinipornosta.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
on dazun tukinikki.
Yksi niistä.
Hähä! :D
mielellään?
Aika ahdistava asia, etenkin heillä,jotka ovat kokeneet sen lapsena omalla kohdallaan.
Siinä joutuu monesti pakottamaan itsensä ottamaan kantaa, joskus voimallisesti.
sinua käytetty seksuaalisesti hyväksi kun olit nuori?
Mikä sinut saa epäilemään, että he olisivat pedofiilejä itse?. elleivät sitten puolusta pedofiilistä käyttäytymistä. Ja tämä Almasty oliko siis kyseessä tämä kaveri sisäsuomesta jolla oli neandertalilainen profiilikuvana. Mikäli oikein ymmärsin niin hänen kantansa teinipornoon ei ollut läheskään hyväksyvä. miksi tämä kirjoittaja muuten joutui tulilinjalle loppusyksyllä. Tyyppiä ei ole palstalla edes näkynyt ainakaan nimimerkillään loppusyksyn jälkeen.
Tarkoitatko vain sitä projisoivatko nämä henkilöt omia kiusallisina pitämiään taipumuksia muihin pitämällä ääntä pedofiliasta?
Ärsyttääkö sinua mahdollisesti juuri se?
Vaiko ehkä peräti se, että se kalahtaa omaan nilkkaasi? Oletko se koira johon kalikka kalahtaa.
Anteeksi lievä agressiivisuus viestin loppuosassa, tällä palstalla kuitenkin putkahtavat vähän väliä juuri nuo syytökset esille. Vakavaa syytöstä viljellään kuin viljaa. Mainitsit vielä yhden kirjoittajan nimimerkin miksi?
Kukaan ei täällä tunne niin täydellisesti toista henkilöä, nikkinsä takaa, että kannattaisi ruveta esittämään jotain arveluja.
Täällä kyllä tunnistetaan kirjoittajien eri nikit.
almasty = dazu
Virhekuvitelma:)