mikä tärkeintä? Kroppa? Naama? Jutut?
Jos haet vaan PANO seuraa
gallubisti
281298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
"PANO seuraa", joten kysymyksesi irrelevantti.
...nimenomaan niitä tilanteita kun haet vain panoseuraa, joten vastauksesi on irrelevantti.
No mitäs luulet? Tottakai ulkonäkö. Siitäkin voidaan joustaa jos on tarpeeksi paha puute.
Multako kysyit? Ei muulla väliä kuin pepulla.
tietysti. Ei panoseuran kanssa jutella syvällisiä. Sitä pannaan!
miehen ja naisen ero. Meille naisille seksi on yksi osa suurempaa kokonaisuutta. Jotta miehen kanssa viihtyisi tämän täytyy kyllä pystyä juttelemaankin mukavia ja luomaan ainakin yhdeksi illaksi/yöksi illuusio läheisyydestä. Ei todellakaan kiinnostaisi seksi tuppisuun miehen kanssa. Ei nainen hae yhden yön suhteeltakaan pelkkää orgasmia vaan kokonaisvaltaista kokemusta. Itse asiassa miehen sosiaalisen kyvyt ovat yhden illan seksisuhteessakin miehen ulkonäköä tärkeämpi asia
johtuu, että en saa naista edes yhdenyön panoksi vaikka kuinka treenaan kroppaani.
Moni mies lähtee hakemaan apua "saamattomuuteensa" salilta, vaikka paljon tärkeämpää olisi hioa omia sosiaalisia taitoja. On aika sama onko tympeällä tuppisuulla lihaksia vai ei, se on silti tympeä tuppisuu.
Miten niitä sosiaalisia taitoja hiotaan?
No munalla tietty. Eli pitää kysellä ja jutella tyttöjen kanssa ettei satu mitään prinssinakkia ottamaan.
Taidan olla sitten naismainen mies, kun minulle on tärkeintä, että naisen kanssa viihtyy ja jonkinlainen yhteys syntyy jollakin tasolla. Aamut on aika piinaavia, jos nainen osoittautuu luonteeltan tai käytökseltään vastenmieliseksi. Naisen ei tarvitse olla missi. Riittää, että hän on kohtuullisen hoikka ja jollakin tavalla vetoavan näköinen. Oikeastaan kriteerini ovat aikalailla samat, kuin seurustelusuhdetta hakiessa, silloin lista on vaan vähän pidempi ja rima korkeammalla. Panoseurassa ikä ei ole niinkään tärkeä kuin elinkumppanin valinnassa.
Onko se niin yleistä todella? en koskaan suostuisi olemaan "panoseuraa".
Siksi olen ihan suosiolla selibaatissa kunnes tulee molemminpuolinen ihastuminen. Silloin vasta halut oikeastaan herääkin.
ympäriinsä paneskelu on tosi suosittu harrastus nykyään
2,5 vuotta selibaatissa eikä ollut aikomus lopettaa sitä. Mut sit yks kundi alkoi piirittää ja lopulta annoin periksi. Tiedän, ettei tällä suhteella ole onnellista loppua. Mies on alfauros enkä mä tule sille riittämään. Mut tulipahan uutta vipinää ja sisältöä eläään hetkeksi aikaa...
Olen antanut tyypille tehtäväks etsiä mulle kunnon sinkkumiehen.. ei varmaan edes yritä toteuttaa, kun tietää, että panot loppuu siihen.
Meil on tosi hauskaa yhdessä, tehdään mm. remppaa mun talossa.
Niin ettei tää mitään kylmänviileää naimista ole. Ihan kivaa vaihtelua talveen ja t-y-l-s-ä-ä-n sinkkuelämään, täytyy vaan pitää huoli ettei kiinny liikaa.
Miehille, joilla naama ja supliikki riittää?
Mullakin on kyllä aina vakipanon kanssa hauskaa, läppä lentää ja jutellaan myös paljon! Kiinnostus ja viehätys syntyy fyysisen vetovoiman lisäksi myös siitä, että koska toista ei näe niin usein, kyllästymistä ei tapahdu ja toinen säilyy ns. mystisen "saavuttamattomana". Tällaiset suhteet voivatkin helposti kestää vuosikausia, toisin kuin useimmat seurustelusuhteet.
ilmaisia huoria miehelle ja heidät pitäisi mielestäni laskea hitaasti happokylpyyn.
Oletkos katkera? Ainakin olet asenteellinen, sillä onhan se mieskin siinä 'ilmainen huora', omaa termiäsi käyttäen.
Totuus on, että kunnollista sinkkumiestä ei kertakaikkiaan löydy meikäläisille fiksuille ja filmaattisille aikuisille tytöille. Jos pitää valita yksinäisenä täti-siveänä elämisen ja iloisen seksi-ystävyyssuhteen välillä - ei tarvi YHTÄÄN miettiä!! :DDD
joku varattu, kun se haluaa vaan panna. Olet sille pelkkä spermapankki!
Voisit takoa kaaliisi että on naisia jotka haluavat VAIN panna ja silloin tällainen järjestely käy hyvin, kummallekin.
Näinhän se on. Pitäisi vaan löytää semmoinen iloinen seksi ystävävyyssuhde.
... on aika vaikea rasti aukuisiällä. Vaikka ihastuminen muuten voisi tapahtuakin, niin elämäntilanteet historian painolasteineen ei välttämättä kohtaa. Jotkut pelkäävät heittäytyä ja toiset ovat kyynistyneet. Juuri nyt olen jäähdyttelemässä tunteitani yksipuolisesta ihastumisesta. En nyt kuitenkaan aio odotella molemminpuolisen ihastumisen lottovoittoa ihan selibaatissa, koska samassa tilanteessa olevia naisia on yllättävän paljon olemassa. Tällä palstalla seurusteluun tai parisuhteeseen tähtäämätöntä intiimiä suhdetta kutsutaan jostain syystä panosuhteeksi. Oikeastihan se voi olla vaikka mitä yhden yön suhteesta vuosia kestävään erootiseen ystävyyteen.
eroottinen ystävävyys = hienosteleva nimi pinnalliselle suhteelle joka perustuu pelkkään tunteettomaan nussimiseen
pillun jakamisensa tuollaisilla kiertoilmaisuilla
naisella on hyvä perse.
perseeseen, homo!
En koskaan hae vain panoseuraa. Panoseuraksi joku kelpaa sitten kun käy ilmi ettei hän kelpaa mihinkään muuhun kuin kassien tyhjentämiseen.
-> jollain tavalla siedettävä luonne, ei vaikuta holtittoman mielenvikaiselta tai fyysisesti sairaalta, ei okseta olemuksellaan, haluaa seksiä ja on sillä tasolla vedättämässä touhua sänkyyn. Eli joku joka oletettavasti ei aiheuta ongelmia.
Huono panoseura on sellainen jota ei tee mieli katsella orgasmin jälkeen vaan vetää rytkyt niskaan ja moikkaa tavan vuoksi, hyvän panoseuran kanssa voi nukkua samassa sängyssä aamuun ja sitten lähtee omille teilleen.
Panoseura = Merkityksetön OK ihminen joka haluaa seksiä.
Se että se suostuu ilman rahallista korvausta.
Toistaiseksi sellaisia ei ole vielä löytynyt.