Jugoslavian turvallisuuspalvelu määräsi Ruotsin edesmenneen pääministerin Olof Palmen murhan, väittää saksalainen Focus-lehti. Väite esiintyy artikkelissa, jossa lainataan entistä turvallisuusupseeria Vinko Sindicitia, kertoo tämän päivän Aftonbladet-lehti.
Jugoslavia vastuussa Olof Palmen murhasta
10
195
Vastaukset
- kansaa petetään
Ruotsi piti saada EU:n maksumieheksi,
mitä varten Jugoslavia olisi ystävällismielisen ruotsalaispolitiikon murhannut? Ruotsissa sen murhan jälkeen valtaan päässyt polittinen johto esti tutkimukset täydellisesti ja johti ne harhaan ja vei samaan aikaan Ruotsin EU:n!
Suomessakin politiikkojen uhkailtiin siihen aikaan, mutta tällä oli suomettuneita lähes kaikki, niin kuin nytkin. - oli --
kansaa petetään kirjoitti:
Ruotsi piti saada EU:n maksumieheksi,
mitä varten Jugoslavia olisi ystävällismielisen ruotsalaispolitiikon murhannut? Ruotsissa sen murhan jälkeen valtaan päässyt polittinen johto esti tutkimukset täydellisesti ja johti ne harhaan ja vei samaan aikaan Ruotsin EU:n!
Suomessakin politiikkojen uhkailtiin siihen aikaan, mutta tällä oli suomettuneita lähes kaikki, niin kuin nytkin.Mikä olisi ollut motiivi, ei ainakaan mikään Jugoslavian kansallinen etu. Voisi korkeintaan ajatella, että ruotsissa siihen aikaan vaikuttanut Jugoslaavien rikollisjoukko olisi kostanut jotakin ?
Mutta voipi olla ,että itä-tiedustelupalvelut palvelut tekivät tilaustöitä jollekkin ruotsalaiselle taholle, tätä tosiaan tukee se seikka, ettei asiaa koskaan selvitetty. Jos teon olisi tehnyt joku satunnainen seköpää, olisi asia varmasti selvinnyt ajanmittaan tai jopa heti. - mikä itsenäisyys?
oli -- kirjoitti:
Mikä olisi ollut motiivi, ei ainakaan mikään Jugoslavian kansallinen etu. Voisi korkeintaan ajatella, että ruotsissa siihen aikaan vaikuttanut Jugoslaavien rikollisjoukko olisi kostanut jotakin ?
Mutta voipi olla ,että itä-tiedustelupalvelut palvelut tekivät tilaustöitä jollekkin ruotsalaiselle taholle, tätä tosiaan tukee se seikka, ettei asiaa koskaan selvitetty. Jos teon olisi tehnyt joku satunnainen seköpää, olisi asia varmasti selvinnyt ajanmittaan tai jopa heti.henkeä, mutta media Suomessa kieltäätyi uutisomasta sitä silloin.
Miksi saksalaiset nyt alkavat puhua 25 vuoden päästä? Ruotsi piti saada EU:n maksumieheksi. Olisi kova pala ruotsalaisille jos selviäisi eikä Ruotsissa ole varaa päästää valtaan sellaista tahoa, joka saattaisi totuuden julki vaikka että EU tai Saksa olikin Palmen murhan takakna.
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Saksalaisväite Jugoslavian turvallisuuspalvelu murhasi Olof Palmen/1135263124123javascript:void(0); - 76+56
oli -- kirjoitti:
Mikä olisi ollut motiivi, ei ainakaan mikään Jugoslavian kansallinen etu. Voisi korkeintaan ajatella, että ruotsissa siihen aikaan vaikuttanut Jugoslaavien rikollisjoukko olisi kostanut jotakin ?
Mutta voipi olla ,että itä-tiedustelupalvelut palvelut tekivät tilaustöitä jollekkin ruotsalaiselle taholle, tätä tosiaan tukee se seikka, ettei asiaa koskaan selvitetty. Jos teon olisi tehnyt joku satunnainen seköpää, olisi asia varmasti selvinnyt ajanmittaan tai jopa heti.kadulla kulkemista tai esiintymistä - se ihmetytti kovasti.
- X-files
Löysin listan illuminati jäsenistä salaliito teoria sivuilta. Vähän repeilin kun luin sitä!!!
Jäseniä:
Saddam Hussein
Prinsessa Diana
molemmat Bushit
Hillary Clinton
Olof Palme
...uuuu-uu...Salatiitto on täällä!!- Agentt
Salaliitto oli aivan varma, kaikki salaliiton merkit olivat ilmassa, sekopäät haluavat jäädä kiinni ja saada kuuluisuutta. Mitä iloa on teosta josta ei saa kunniaa ?
Olen aikoinaan nauhoittanut kaikki asiaan liittyvät uutiset, niistä saa erinomaisen kuvan medialle syötetystä "informaatiosta" - x-files
Suomessa sala murhattiin laulaja nimeltaan Kikka ja Goodman. Ne tiesi ihan liikaa.....Uuuu-uu...
- t/t
Agentt kirjoitti:
Salaliitto oli aivan varma, kaikki salaliiton merkit olivat ilmassa, sekopäät haluavat jäädä kiinni ja saada kuuluisuutta. Mitä iloa on teosta josta ei saa kunniaa ?
Olen aikoinaan nauhoittanut kaikki asiaan liittyvät uutiset, niistä saa erinomaisen kuvan medialle syötetystä "informaatiosta"...vartoimassa Palmen kuollutta ruumista! Aivan vaikutti, että poliisin johto olisi ollut mukana juonessa.
Sitten vangitaan "normaalit" epäillyt kuin elokuvissa, että voidaan tyynnyttää kansaa.
Mutta kukaan ei ollut ottamassa tappajaa kiinni, mutta sentään tosella kertaa piti saada palkkatappaja kiinni, vaikka hänet taidettiin päästää jo vapaaksi. - ökjk
x-files kirjoitti:
Suomessa sala murhattiin laulaja nimeltaan Kikka ja Goodman. Ne tiesi ihan liikaa.....Uuuu-uu...
jolla ei ole lainkaan tietoa.... .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1307749Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?987276Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t206612Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv205701Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115697Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa835350Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190