Turkikset

Nuori P

Moi. Kysyisin sellaista asiaa, että moniko pitäisi turkiksesta? Mitä mieltä niistä ollaan?
Pidetäänkö vai vihataanko?
Tarkoituksena olisi antaa ne lahjaksi, mutta pelkään käyttäjän joutuvan maalikylpyyn.
Turkikseen ei käytetä turkistarhauksen tuotteita, mutta eihän sitä voi havaita vaatteista.
Kiitoksia etukäteen vastauksistanne.

5

533

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rsphk

      Omastamielestäni turkikset ovat ihan mukiin menevä juttu, sillä kyllähän kenkien, hanskojen ja laukkujenkin takia tapetaan eläimiä, että saadaan talvea kestävät vermeet suomen säihin. välillä olen kuullut eläinaktivistien jauhavan turkisten pahuudesta, mutta silti he itse kävelevät nahkasaappaissa. Miksi nahasta tehdyt kengät hyväksytään ja nahkatakki, mutta kun karva on jätetty takkiin, niin sitten ei olekkaan enää hyvä ? jaa-a

      • Joannah--87

        Pidän mielelläni turkiksia - siis aitoja. Feikit on jotenkin nihkeitä ja sellasia sotkusen näkösiä.

        Ps. Suomessa ei kukaan heitä maalia kenenkään päälle, en ole tällaisesta ainakaan kuullut... eikä minunkaan päälle ole maalia lentänyt vaikka minkkijakussani kuljenkin harva se päivä :) Joskus jotkin vanhat kääkät tai yläasteikäset angstitytöt saattaa katsoa pitkään, mutta eipä juuri kiinnosta, koska enemmän saan kehuja turkistani :)


    • turkkuriini1

      Turkki on mahtavan hieno naisen yllä. Miehet hurmaantuu naisesta jolla on kiiltävää karvaa yllä. Satiinivuorit välkkyy auringossa, mikä sen ihailtavampaa. Käytä sitä turkkia jokaisena talvipäivänä.

    • Anonyymi

      Paljonko tuon turkiksen kesäsäilytys maksaa PK-seudulla?

    • Anonyymi

      Pidetäänkö turkiksista vai vihataanko niitä, kysyy aloittaja.

      Nykyään turkiksia on heikosti saatavilla. Niitä ei käytössäkään paljon näy. Varmasti suurimmalle osalle ihmisistä turkikset ovat nykyään aika etäinen asia ja suhtautuminen on yhdentekevää.

      Miksi vihata jotain, minkä kanssa ei ole edes tekemisissä? Tai miten voisi pitää asiasta, joka ei omaan elämään kuulu mitenkään? Aika harva kai lopulta on täysin musta-valkoinen joko - tai.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1460
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      782
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      60
      685
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      665
    7. 51
      652
    8. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    9. 74
      566
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      558
    Aihe