Turkikset

Nuori P

Moi. Kysyisin sellaista asiaa, että moniko pitäisi turkiksesta? Mitä mieltä niistä ollaan?
Pidetäänkö vai vihataanko?
Tarkoituksena olisi antaa ne lahjaksi, mutta pelkään käyttäjän joutuvan maalikylpyyn.
Turkikseen ei käytetä turkistarhauksen tuotteita, mutta eihän sitä voi havaita vaatteista.
Kiitoksia etukäteen vastauksistanne.

5

467

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rsphk

      Omastamielestäni turkikset ovat ihan mukiin menevä juttu, sillä kyllähän kenkien, hanskojen ja laukkujenkin takia tapetaan eläimiä, että saadaan talvea kestävät vermeet suomen säihin. välillä olen kuullut eläinaktivistien jauhavan turkisten pahuudesta, mutta silti he itse kävelevät nahkasaappaissa. Miksi nahasta tehdyt kengät hyväksytään ja nahkatakki, mutta kun karva on jätetty takkiin, niin sitten ei olekkaan enää hyvä ? jaa-a

      • Joannah--87

        Pidän mielelläni turkiksia - siis aitoja. Feikit on jotenkin nihkeitä ja sellasia sotkusen näkösiä.

        Ps. Suomessa ei kukaan heitä maalia kenenkään päälle, en ole tällaisesta ainakaan kuullut... eikä minunkaan päälle ole maalia lentänyt vaikka minkkijakussani kuljenkin harva se päivä :) Joskus jotkin vanhat kääkät tai yläasteikäset angstitytöt saattaa katsoa pitkään, mutta eipä juuri kiinnosta, koska enemmän saan kehuja turkistani :)


    • turkkuriini1

      Turkki on mahtavan hieno naisen yllä. Miehet hurmaantuu naisesta jolla on kiiltävää karvaa yllä. Satiinivuorit välkkyy auringossa, mikä sen ihailtavampaa. Käytä sitä turkkia jokaisena talvipäivänä.

    • Anonyymi

      Paljonko tuon turkiksen kesäsäilytys maksaa PK-seudulla?

    • Anonyymi

      Pidetäänkö turkiksista vai vihataanko niitä, kysyy aloittaja.

      Nykyään turkiksia on heikosti saatavilla. Niitä ei käytössäkään paljon näy. Varmasti suurimmalle osalle ihmisistä turkikset ovat nykyään aika etäinen asia ja suhtautuminen on yhdentekevää.

      Miksi vihata jotain, minkä kanssa ei ole edes tekemisissä? Tai miten voisi pitää asiasta, joka ei omaan elämään kuulu mitenkään? Aika harva kai lopulta on täysin musta-valkoinen joko - tai.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      31
      2562
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2541
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2534
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      92
      1956
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      33
      1845
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      312
      1688
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1506
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1358
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1108
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1093
    Aihe