Osallistu nyt äänestykseen otsikko¨na olevaan kysymykseen. Alla tilanne tälklä hetkellä. Kiitos Antti Heikkilälle että on jaksanut toimia toisinajattelijoiden suunnannäyttäjänä jo vuosia.
Kyllä 97.9 % 238 kpl
Ei 2.1 % 5 kpl
http://aanestys.mtv3.fi/aanestys/aanesta.shtml/studio55_yleinen?e=4
Kyllä 97.9 % 238 kpl
Ei 2.1 % 5 kpl
http://aanestys.mtv3.fi/aanestys/aanesta.shtml/studio55_yleinen?e=4
Vastaukset 74
Vanhimmat
uuden keskisalon ?
ota osaa äänestykseen voita saab-lippis.
tarvitset sitä pikaisesti.
Mattila mene ostamaan rys--siltä uusi naama. Ne tekee niitä kuolleista iigoreista........... saat uuden joka ei punota ihan noin paljon kuin tuo sinun ryppyinen ja roikkuva vanhasi heheheheh
Mattilan pallinaama maata kierävälle radalle...
Mattila on ryssän agentti.
ovat aivan ylivoimaisia äänestyksessä. Kyllä toisinajattelijoita tarvitaan. Kansa ei enää usko lääkäreiden rasvalla pelottelua
että ole vanhemmiten tullut järkiisi ja arvostat Heikkilän VHH-linjaa.
Kyllä 98.4 % 361 kpl
Ei 1.6 % 6 kpl
Murskavoitto tulossa Heikkilän linjalle.
Vantaan päiväkerhoon... vitun lapsellinen pallinaama honottaa jonkun heikkilän hanuria kieli ruskeena.
Nämä 98,4% on ns. Heikkilän opetuslapsia?
Ilmeisesti, koska kirjoitit ; "Murskavoitto tulossa Heikkilän linjalle."
Tulos kertoo enemmänkin siitä, ketkä käy tuolla äänestämässä.
kun VHH:n vastaiset hihhulit kärsivät murskatappion.
Mattila käsittelee tuloksia aivan kuin kyseessä olisi galluppi.
Kuitenkaan tämän laatuinen kysele ei täytä ensimmäistäkään gallupin "vaatimusta".
Mattilan toiminta on VHH-hihhulismia "parhaimillaan".
ohjelmahan tuli aamupäivällä ketkäköhän siellä katseli. Niin no vielä on odotettavissa ainakin yli 700 ääntä, vai paljonkos siellä dojolaisissa oli niitä jäseniä. Tai itse asiassa pitäisi saada paljonkin yli 700 äänistä.
Epä sen puoleen toisinajattelijoita tarvitaan, ihan järkeviähän se puhuu esim kivuhallinnan yhteydessä. Tietenkin ruokavalio asioissa, niin, jos ruokavalio aiheuttaa vatsanväänteitä, niin yleensähän pitäisi tutkia syitä siihen. Vähän sama kuin ruoka-aine allergioissa tai yliherkkyyksissä. Niin yliherkkyys viljalle, vai aiheutuuko se vijan, lisäaineniden ym jalostetun ruuan sekasotkusta. Eli ehkäpä pitisi mieluummin puhua paleon kaltaisesta ruokavaliosta, jossa valmistetaan ruoka mieluummin itse kuin että syödään sitä muiden lasten aitien valmistamaa einestä.
Esimerkkinä ns terveellinen kala-ateria, seitä ja perunamuussia, niin onkohan se sei kuinka terveellistä kyllästettynä ties millä rasvoilla ja ja lisäaineilla sekä herkullista Mummon Muusia suoraan veteen sekoitettua jauhoa. Niin vai vaihtoehto, kalatiskiltä puoli kiloa pikkukalaa, paistetaan voissa, (varmaan parempaa kuin se seiden rasva) ja oikeiden perunoiden muussaus, sekaan voita ja kermaa Kokki Kolmosen vanhan koulun tapaan. Toki jälkimmäisen vaihtoehdon tekeminen voi viedä jonkun verran enemmän aikaa, mutta taitaa olla aika lisäainevapaata. Toki perunan sijan voi valmistaa muussin muustakin.
televisiosta niin ei kiinnitetä ruokavalioon lainkaan huomiota. Jos on turvotusta, ruoansulatushäiriöitä, närästystä niin löytyy kaikenmaailman Actinmelia, Activiaa ja Rennietä auttamaan vaivoihin.
Minä ainakin, jos minulla olisi tuollaisia vaivoja, niin kokeilujen kautta pyrkisin selvittämään mikä ruokavaliossa saa aikaan oireita ja poistamalla kyseisen ruoan pyrkisin saamaan muutosta aikaan.
Sullahan oli niitä ennen VHH:ta.
Silloin kun söit illtaisin pellillisen pullaa.
jos on vaivoja niin pitäis ehkä tehdä asialla muuta kuin niitä lääkkeitä, eli sinäkin olet sitä mieltä, että ihmiset ovat itse syyllisiä vatsavaivojensa lisääntymiseen, kun eivät muuta ruokavalioonsa. No hyvä tietää.
tiedottaa kansalle miten terveyttä hoidetaan ensin ruokavaliolla mutt eivät tee mitään.
velvollisuuksista ja niiden hoitamisesta? Yritä nyt olla edes yksi päivä valehtlematta.
Pekka on hoitanut terveyspuolen mainiosti mutta kehitysvammaisilla ei yleiset ohjeet toimi. Niin että kidu sinä vain nälkäkuurillasi.
että kaikki ylipainoiset joita on yli puolet suomalaisista, ovat kehitysvammaisia?
Kyllä 97.9 % 462 kpl
Ei 2.1 % 10 kpl
Tilanne näyttää puskalaisille virallisen lääketieteen edustajille toivottomalta.
jos tehtäisiiin esim. Kontulan ostarin Venla -kapakassa kysely :
Kumpi seuraavalla hallituskaudella olisi parempi maahanmuuttoministeriksi ; Soini vai Thors?
pallinaama mattilan otsasuonet muistuttaa jo nyt : ( kello 13:27 ) pyykkäri-mummon sormia ja henkeä ahdistaa ja naama punottaa niska-nappia myöten,,,silmät punottaa kuin ruumisauton jarruvalot ja ruutulippu heilahtaa teltta-terapeutille näillä minuuteilla:
trollia vituttaa. Oikein kuulkee tänne asti kuinka puhisee kiukusta.
jolta vhh-vesi valuu silmistä........
"Vähintäin vastaaviin lukuihin päästäisiin, jos tehtäisiiin esim. Kontulan ostarin Venla -kapakassa kysely :
Kumpi seuraavalla hallituskaudella olisi parempi maahanmuuttoministeriksi ; Soini vai Thors? "
Tulos olisi vähintäinkin yhtä luotettava, kuin Mattilan linkittämä "galluppi". Vai mitä Mattila?
ettei sinulla ole lainkaan keskustelutaitoja. Pelkkää toisten kirjoittajien solvaamista ja asian vierestä kirjoittamista. Et taida oppia kirjoittamaan asiaa koskaan.
sie et mattila ole mikään kirjoittaja vaan PUHDAS TROLLI
oho, melkein koko suomen kansa käynyt äänestämässä :) no mutta ihan kiva heikkilälle, että fanipojat jaksavat käydä äänestelemässä.
Kyllä 97.7 % 519 kpl
Ei 2.3 % 12 kpl
Puskalaiset ovat kokemassa murskatappion.
vain yksi tuhannen nimimerkin trolli niin ei se saa äänestystulosta muutettua kun ei saa äänestää kuin yhden kerran.
VHH:n ja Heikkilän voittokulku jatkuu.
Uudet luvut ovat:
Kyllä 97.9 % 646 kpl
Ei 2.1 % 14 kpl
Kyllä 98.0 % 700 kpl
Ei 2.0 % 14 kpl
nyt jo mattilalta roikkuu jäätyneet räkätapit nokasta !
Alkaa olla aika tasaista.
"Vähintäin vastaaviin lukuihin päästäisiin, jos tehtäisiiin esim. Kontulan ostarin Venla -kapakassa kysely :
Kumpi seuraavalla hallituskaudella olisi parempi maahanmuuttoministeriksi ; Soini vai Thors? "
Molemmat kyselet edustavat "luotettavaa" otosta Suomen kansan mielipiteestä. Vai mitä Mattila?
jos järjestettäisiin kansanterveysasioista kansanäänestys niin puskalaiset jäisivät häviölle reilusti. Ettehän te saa kuin muutaman äänen joka kertoo että ei tälä palstalla olen kuin yksi tuhannen nimimerkin trolli ja sillä ei äänestyksiä voiteta.
tämähän kertoo myös siitä, että lähes kaikki suomalaiset ovat jo pellinkiläis-vhh:lla. ilmankos kansamme on niin hoikkaa ja hyväkuntoista :)
enemmistö suomalaisista on ylipainoisia puskalaisia
Suurin osa on "puskalaisia", mutta 98% vastustaa "puskalaisuutta"?
Kuitenkin ihmettelet, kun joku "uskaltaa" epäillä rehellisyyttäsi.
vuotta noudattanut vhh:ta ?
noudattaessani VHH-ruokavaliota.
logiikkaa lainkaan. Häiriköillä ei ole. Mene nukkumaan niin jaksat taas aloittaa amu viideltä
Mattilan logiikka on yhtä vakuuttavaa kuin hänen prosenttilaskutaitonsa, kuten rypsipossukeskustelussa havaitsimme. Toisaalta Mattilahan on tyypillinen kykypuolueen pienyrittäjä: yritystä ja halua on jopa hivenen liikaa, mutta kykyjä aivan liian vähän.
niin persuja että Timo Soinikin kelpaa nimimerkkivarkaalle. Logiikka sinulta on aina puuttunut.
Mattila : Miksi lihot ja miksi naamasi muistuttaa kalkkunan helttaa.... ? MIKSI ?
Kyllä 97.9 % 763 kpl
Ei 2.1 % 16 kpl
Loistavaa
Kyllä 97.8 % 767 kpl
Ei 2.2 % 17 kpl
Äänestys kesti eilisen päivän ja tässä lopulliset tulokset. Antti Heikkilän esiintyminen ohjelmassa toisinajattelevana lääkärinä osoitti minkälainen suosio todenpuhuvana lääkärinä hänellä on.
Hyvä Antti Heikkilä. Jatka samaan malliin äläkä kunnioita lääketeollisuuden luomia "kuvia" lääketieteen ja ravitsemuksen piirissä. Salaliitot julki.
Kontulan ostarin Venla -kapakassa "tehtiin" kysely :
Kumpi seuraavalla hallituskaudella olisi parempi maahanmuuttoministeriksi ; Soini vai Thors? "
Lopulliset äänestystulokset :
Soini 97,8 %
Thors 2,2 %
Tästä voidaan tehdä johtopäätökset "Mattilan logiikalla" :
- 97,8%:a Suomalaisista vastustaa Thorsilaisuutta
- suurin osa Suomalaisista on Thorsilaisia
Esittämäsi kaltaista tutkimusta ei ole koskaan tehty ja mene takaisin herjaamaan Astrid Thorsia. Taidat olla näitä Thorsin vastajoukkoja?
että Antti Heikkilän eilisaamuinen haastattelu on nähtävissä koska tahansa Studio55:n sivuilla
http://www.studio55.fi/lahipiirivoimavarana/artikkeli.shtml/1258603
Hienoa että Heikkilän arvostu on huomattu MTV:ssäkin ja hänet on valittu vakituisten avustajien joukkoon.
spermaiset yöoloasuun kuuluvat alushousut on nähtävissä milloin vain osoitteessa www. märät unet.com
kuinka tyhmää porukkaa on VHH:n vastustajat ja Puskan ruokavaliosuositusten kannattajat. Kyllä Pekka Puska on sinusta nyt ylpeä kun kirjoitat hänen tukemisekseen selvää paskaa.
nyt sinua harmittaa kun paljastit itsesi että et olekaan hyvää mainosta Puskan ravisemussuositukselle. Mutta kaltaisesi kirjoittajat saavat vain lissä ihmisiä tukemaan Heikkilää ja VHH:ta.
Hienoa että Heikkilä sai maikkarilta potkut.
toisinajattelijoita jotka paljastavat teollisuuden vääristeltyjä tutkimuksia ja näihin "tutkimuksiin" perustuvia ravitsemussuoskituksia. Päivä päivältä tulee enemmän kriittisiä äänenpainoja virallisia suosituksia kohtaan kun ne eivät perustu mihinkään oikeisiin tutkimuksiin. Esimerkkinä vaikka rasvasuositukset.
tarpeeksi kaukana ajllisesti, varmaan hälytettynä/ dojolaisilta olis tullut yli 1000 ääntä. Niin no paljonko ohjelmalla on keskimäärin katsojia, jos sen perusteella tehdään päätelmiä, tai no ? Kaikki voivat ihmetellä
tällä kertaa yks toinen kp nimimerkillä. Hyvää perjantai-iltaa kuitenkin että jaksat mieluisan harrastuksesi parissa, kirjoittaa jotain negatiivista minusta, Heikkilästä ja dojolaisista. Meneehän se jos ei ole muuta tekemistä. Minä laitan vaimoni kanssa ruokaa.
Oliko tuo se kolmas vaimo, joka jätti sinut?
PEKKA PUSKA PRESIDENTIKSI
Asia on edelleen ajankohtainen. Suomi tarvitsee uutta ajattelua sillä Puskan professorimafia toteuttaa hidasta kansanmurhaa ja Fogelholm säestää että pääsisi uudeksi Puskaksi tuhoamaan lisää.
KANSANMURHA ja PROFESSORIMAFIA = solvaamisen rikosnimike ainakin täyttyy.
Tulee mielenkiintoinen oikeudenkäynti , josta jo H.ra Fogelholm viittasikin eräässä lehtihaastattelussaan
Mielenkiintoista. Sitä tulen varmasti seuraamaan jos sellainen oikeudenkäynti toteutuu. Saas nähdä ketkä ovat osapuolet? Onko Fogelholm ja Puska toisella puolella ja ketähän haastavat toiselle puolelle?
mattilan kuvassa sinua katsoo isontalon piimäleiliä muistuttava poika !
joten vhh vaikutus terveyteen on negatiivinen.
Ei ole näkynyt oikeudenkäyntiä. Ei professorimafia uskalla lähteä.
,MATTILA AINAKIN ON SYYTETTYJEN PENKILLÄ.
nyt loppu päänaukominen kerta heitolla.
Me kunnialliset vhh noudattajat tulemme katsomaan kuin mielenkiintoista se loppujen lopuksi on.
Mutta sitähän saa mitä tilaa...?
mattilalle tulee yllätyksellinen syksy.
mattila: Mielen täyttää murhe musta, mulla on päässä kuva susta !
Kyllä tarvitsee.
Mattila haisee sillille kertoo naiset Vantaan kok bileissä
NO kohta tulee kesä ja kärpäset, mattilakin pääsee oksalle istumaan ja paistattelemaan siankylkeään...ja linnut tykkää :))))))
Pekka Puska On loisto heppu ja takuumies sinunkin terveyteesi.
Mattilan piimäleili kimpoaa oitis vaaliuurnalle jos vain joku kertoisi monta airoparia on kirkkoveneessä ?
Kyllä lääketiede edelleen tarvitsee toisinajattelijoita ja niitä pitäisi olla entistä enemmän jotta muutos olisi mahdollinen. Nykyinen lääketiede elää pysähtyneisyyden ajassa eikä huomioi kaikkia vaihtoehtoja terveyden edistämiseksi. Ruokaa ei edelleenkään hyväksytä lääkkeeksi.
"Kyllä lääketiede edelleen tarvitsee toisinajattelijoita ja niitä pitäisi olla entistä enemmän jotta muutos olisi mahdollinen."
En tiedä taustojasi, mutta ihan vaan selventääkseni: lääketiede ei toimi huutoäänestyksien pohjalta. On aivan se ja sama montako "kannattajaa" milläkin teorialla on, faktat ratkaisee. On toki ihan hyvä että änkyrät yrittävät kaikin tavoin puhkoa reikiä nykyisiin oletuksiin ja käsityksiin, mutta toistaiseksi ne eivät ainakaan ole muuta kuin vahvistuneet vahvistumistaan.
MATTILAN TALIPÄRSTÄ ON SYÖMISHÄIRIKKÖ ILTALEHDEN JÄTEKASA.
Kosse111 taas riehumassa tuhansilla nimimerkeillä.