nyt tarvitsis löytää semmoinen biisi missä lauletaan "minä olen oskari minulla on motskari ja sillä mä pöristelen.."jne.
olisi mukava jos saisin biisin jostain ennen kaverin muistotilaisuutta (tämän kuun loppuun mennessä) oli meinaan kaverin lempi biisi lapsena 90-luvulla..itse en muista biisistä muuta kuin tuon kohdan minkä kirjoitin aikasemmin :( biisin itse näin ensinmäistä kertaa televisiossa joskus 90-luvulla mutta voi olla vanhempikin..tarkoituksena olisi soittaa muistotilaisuudessa jos vain jostain löytyisi :)
R.I.P RAKAS MILLA :'(
hätätilanne!!
2
627
Vastaukset
- jkgfdjidfvkjhnv
Fono äänitietokanta. Hakusana mopo.
http://www.fono.fi/KappaleHakutulos.aspx?kappale=mopo&kieli=Suomi&laji=c2c22708-c4e8-408b-b0d4-46aff0551f9b&lajiText=LASTENMUSIIKKI
Fono äänitietokanta. Hakusana oskari.
http://www.fono.fi/KappaleHakutulos.aspx?kappale=oskari&kieli=Suomi&laji=c2c22708-c4e8-408b-b0d4-46aff0551f9b&lajiText=LASTENMUSIIKKI
Fonosta ei löytynyt yhtään osumaan hakusanalla motskari (huom. haku oli rajattu kieli: suomi. musiikkilaji: lastenmusiikki).
Suomen äänitearkiston tietokannan hakusivu
http://www.aanitearkisto.fi/firs2/fi/index.php
Kokeile hakea myös tuolta.- aaa23
Minulla tulee mieleen laulu "Minä olen paakari" (...pitkonvääntäjä.... etc..)
Mutta esim. toivelaulukirjassa (nro 17) ei ollut siihen tuommoisia sanoja.
Jostain syystä tuo kuitenkin kuulostaa tutulta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131135
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89864Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18679Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat275642- 64618
- 77608
- 104584
- 26532
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49523Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet91457