Kaksi miespuolista ystävääni fanittaa julkisesti tätä amerikkalaissoopaa, ja kolmas viittasi siihen jossain keskustelussa, ja aloin ihmetellä miksi. Tämän palstan ansiosta (:-/) olen tunnistavinani sarjassa ATM/YTM-kuvioita; siinähän on kaksi veljestä, joista toinen on saamaton naisten suhteen (ei tosin täydellinen ATM, koska hänellä on lapsi exänsä kanssa) ja toinen, joka kaataa koko ajan uusia naisia.
Viehättääkö sarja miehiä siksi, että he samaistuvat saamattomaan veljeen mutta toivovat olevansa toisen veljen kaltaisia, vai mistä oikein on kysymys? En tiedä yhtäkään naista, joka edes seuraisi sarjaa, saati fanittaisi sitä.
Viehättääkö sarja miehiä siksi, että he samaistuvat saamattomaan veljeen mutta toivovat olevansa toisen veljen kaltaisia, vai mistä oikein on kysymys? En tiedä yhtäkään naista, joka edes seuraisi sarjaa, saati fanittaisi sitä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Täyttä paskaa. Katsoin pari jaksoa kun eräs kaveri vihjasi että muistutan erittäin paljon Charlie Sheenin esittämää hahmoa sarjassa. Se ei ollut hauska mikä on ongelma jos sarjan pitäisi olla komedia. En muutenkaan tykkää ns. sitcomeista muutamaa poikkeusta lukuunottamatta.
Samanlaista tylsää hömppää kuin kaikki muutkin sarjat. Katsot pari jaksoa niin huomaat miten paljon samat asiat toistuu uudestaan ja uudestaan.
Onhan siinä se hauska pikkupoika.
Mutta joo, aika moni muukin vastaava sarja menee minulta yli hilseen. "Kaikki rakastavat Raymondia" nyt ainakin.
Heh, tuota sarjaa on mukava katsella. En tiedä miksi mutta kiinnostaa katsoa, no mulla on muutenkin vähän erilainen mieltymys sarjoihin.
Joskus olen muutaman jakson katsonut, ei ehkä mitään erikoisen hyvää komediaa, mutta ei kyllä ihan sieltä surkeimmastakaan päästä. Kyllä kai tätä mieluummin katsoo kuin salattuja elämiä tai jotain frendien tai simpsoneiden miljoona kertaa nähtyä jaksoa.
I drink from a sippy cup, sippy cup, sippy cup!
I drink from a sippy cup cause im a big kid now, come on!
Ja kaikki mukaan!
I drink from a sippy cup, sippy cup, sippy cup!
I drink from a sippy cup cause im a big kid now, bye bye boobies
http://www.youtube.com/watch?v=BTnByLN85Qo