Vantaan ikeassa, samalla reissulla kun järjestimme teille palstan ulkopuolista ohjelmaa, tuli vastaan joku bodari joka tuijotti hyvin pitkään ja suorastaan epäystävällisesti. Sitten siihen törmäsi vähän väliä ja se näytti pyörivän siinä missä kulloinkin kuljimme.
Sivupersoonani ovat ilmeisesti aiheuttaneet bodareille tuskaa ja kärsimystä.
Tai sitten se sekoitti minut johonkin mediahenkilöön.
(ja eikö kukaan muka ole käynyt istumassa siellä Vantaan ikean sohvalla ja tarkastanut ne nimilaput)
Outo tyyppi
12
279
Vastaukset 12
- mariamania
oli epätoivoinen seiskan toimittaja, jonka piti äkkiä löytää tuksulle joku salarakas?
Olen vielä varjeltunut käymästä Vantaan Ikeassa.. Mut kumma tyyppi oli, jos kyyläsi? Ette kusseet sohvaan, ettekä pöllineet sitä, joten ihme touhua. Sohvat on kyllä enempi makoilua varten.. Jospa se istuminen oli epäilyttävää?- ^^^^.
HOITOON!!
- mariamania
^^^^. kirjoitti:
HOITOON!!
suosittelet? Tunnin päästä on sauna lämmin ja voisin hoitaa ihoani siellä hunajalla. Löylyveteen vähän tervaa. Niska-hartiahieronta ois upea hoito kanssa, muttei se just tänään onnistu.
Ja se tyyppi tuli vastaan jo heti kun olime päässeet sisään, eli mitään epäilyttävää ei silloin vielä ollut edes tekeillä.
Ei se kuitenkaan mikään salavartija ollut, eli näytti ostavan kassillisen tavaraa.
(minä puolestani voin onnekseni kertoa, että olen onnistunut pysyttelemään mahdollisimman kaukana tuksusta)mariamania kirjoitti:
suosittelet? Tunnin päästä on sauna lämmin ja voisin hoitaa ihoani siellä hunajalla. Löylyveteen vähän tervaa. Niska-hartiahieronta ois upea hoito kanssa, muttei se just tänään onnistu.
Sillä jokin kylpyläpaketti oli selvästi mielessä, mutta puutteet kirjallisessa lahjakkuudessa estivät asian selkeämmän esilletuonnin.
- mariamania
buddy-love kirjoitti:
Sillä jokin kylpyläpaketti oli selvästi mielessä, mutta puutteet kirjallisessa lahjakkuudessa estivät asian selkeämmän esilletuonnin.
hyvää tarkoittavat hoitoonohjaukset epäonnistuvat juuri siksi, kun hoitoon ohjattu ei saa riittävää informaatiota.
mariamania kirjoitti:
hyvää tarkoittavat hoitoonohjaukset epäonnistuvat juuri siksi, kun hoitoon ohjattu ei saa riittävää informaatiota.
Ja tämän takia sovimmekin tässä että hoitoon menon ehdottaminen tarkoittaa aina täysihoitoa ja mieluummin jossain palmujen katveessa.
- mariamania
buddy-love kirjoitti:
Ja tämän takia sovimmekin tässä että hoitoon menon ehdottaminen tarkoittaa aina täysihoitoa ja mieluummin jossain palmujen katveessa.
laukun ja varaan piskille hoitopaikan, johon se pääsee tarvittaessa nopeasti. Laitan vähän kalastusvehkeitä laukkuun, jos sattuisi semmoinen hoito, että vois kalastella.
Taidankin tänään, saunan jälkeen harjoitella vähän.. Kannan pari ämpärillistä hiekkaa lattialle ja makaan pyyhkeen päällä mattamustalasit silmillä kirkasvalolampun loisteessa.. Käyköön tuo jättipeikonlehti palmusta, kun ei tähän hätään palmua mistään löydy. Etsin sopivaa musaa. Pitäis olla maininkien pauhua ja valaiden laulua, sekä tietty semmoinen lempeä tuulenvirekin pitää kehittää.
- wiwien.anna
Jos hän käytti niitä hormoneita ja käytös johtui siitä.
Niitä steroideja.Muuten olla mahdollista.
Hiukan kulmikas naama viittasi siihen.
Lisäksi hän saattoi olla kateellinen seurastani.
- //Mies//
Ensivaikutelma muodostuu jo ihan muutamissa sekunneissa.
"Kun kohtaamme tuntemattoman ihmisen, saattaa yllättäen heti tuntua siltä, että uuden tuttavuuden kanssa olisi paljonkin yhteistä.
Uudessa ihmisessä näemme ensin lähinnä vain omat toiveemme, pelkomme ja ennakkoluulomme, jotka nousevat aikaisemmista kokemuksistamme.
Havaintojemme perusteella liitämme uuteen tuttavuuteen aikaisemmin kohtaamiemme ihmisten ominaisuuksia ja piirteitä oman mielemme mukaan. Tämän jälkeen ryhdymme etsimään käsitystämme tukevia havaintoja kyseisestä ihmisestä ja hänen toiminnastaan..."
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ensivaikutelma on hyvä valehtelija/1135235924185Outouden ensivaikutelma korostui siitä kun se oli myöhemmin jatkuvasti siinä samoilla nurkilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5261058- 60691
- 53594
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160593Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä166568Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.244562Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.84542Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20476Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta98469Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187460
