Miten on mahdollista, että joku persköyhästä Siperian tuppukylästä kotoisin oleva venakko onnistuu näyttämään valokuvassa paremmalta kuin varakas koulutettu suomalainen?
Onko suomalaisilla naisilla joku sellainen geeni, joka estää heitä laittamasta jakeluun edustavia valokuvia itsestään?
Joo, venäläisissä on enemmän huijareita. Ja huijareilla on parhaat valokuvat. Mutta vaikka karsisi venäläisestä tarjonnasta parhaat 75% päältä pois huijareina, niin se jäljelle jäävä neljänneskin näyttää aika hemmetin hyvältä suomalaisiin naisiin verrattuna.
Onko suomalaisilla naisilla joku sellainen geeni, joka estää heitä laittamasta jakeluun edustavia valokuvia itsestään?
Joo, venäläisissä on enemmän huijareita. Ja huijareilla on parhaat valokuvat. Mutta vaikka karsisi venäläisestä tarjonnasta parhaat 75% päältä pois huijareina, niin se jäljelle jäävä neljänneskin näyttää aika hemmetin hyvältä suomalaisiin naisiin verrattuna.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei siinä ole kyse huonoista kuvista vaan siitä, että meidän suomalaisrotu ei ole kaikkein kaunein ihmistyyppi. katsele katukuvaa ja vertaa muualla näkemiisi ihmisiin. Me olemme tällaisia pallinaamoja, värittömiä, ohuttukkaisia, siansilmäisiä kampuroita.
Paskaa. Ottakaa vaan venakko itellenne, kyllä ne nyssii rahanne ja muunkin omaisuutenne, sit
nauraa päälle. Tunnen muutamn venakon, jotka seurustelee olevinaan suomi tollon kanssa ja ei
voi kauneudella kehua. Halpa hajuvesi lemuaa, niin ettei samassa huoneessa voi olla, mut makunsa
kullakin, siitä vaan jos halvalla saa osta ja omista ihan rauhassa.
OO näitä valokuviakin voi muuttaa, vaikka pamelan naama ja ex missin vartalo.
Anteeksi jos shokeeraan maailmaasi mutta mitä vitun väliä jos venakko tuoksuu "halvalta" hajuvedeltä ja puhuu huono suomi, mutta pointti on tässä... Vaikkakin venäläinen nainen, hänellä on jalkovälissä tussu? am i correct? eli vitunko väliä..
NO, jos oot tunkenut vehkees sinne, käväiseppä testeiessä, ettet suomi naisiin tartuta tatejas.
kun en ole lesbo. Yks pallinaama suomalaisnainen vaan. Tunnen kolme venäläistä naista, kaikki kaunottaria. On siellä varmaan yhtä rumia kuin mekin olemme, mutta suuresta kansasta löytyy sievempiäkin jokunen, ja heillä tietysti on kysyntää ulkomaillekin. Ruman pysyvät kotona, kuten Suomessakin.
Suomalaiset naiset ja miehet ovat ihan yhtä kauniita kuin ketkä tahansa muunmaalaiset. Rumiakin löytyy. Ja sitten ne tavalliset eli 95 % suomalaisista - ja kaikkien muiden kansalaisista.
Mitä erikoista vikaa suomalaisten ulkonäössä muka on? EI YHTÄÄN MITÄÄN.
Hyvät suomalais naiset?
Kaikki tuntemani porilaiset naiset ainakin on jakaneet värkkiää oikein urakalla jokaisessa bileessä...
Venäläinen nainen on on ehdottomasti paras :)
Kotimaiset nartut on vain kateellisia!
hymyillä niissä kuvissa, yrittää edes.
Aika ristiriitaista kun profiilissa lukee vaikka että "olen iloinen, hauska, positiivinen... jne."
ja sitten kuvassa hlö näyttää siltä kun olis maansa myyny, rahansa juonu ja housuihinsa paskonu.
"Hymyhuulet suukon saavat, hymyhuulet huomataan,
hymyhuulet parin lyötävät ja valat vannotaan.
Kun sulla hymyhuulet on, niin seuraa kyllä saat..."
Ihmetyttää että kenen kuvia aloittaja ja sinä olette katselleet. Itse vilkaisin S24:n treffeistä nyt oman alueeni 36 - 46-vuotiaita naisia eli "kilpailijoitani", ja kyllä siellä hymyiltiin ja ihan huolitellulta näytettiin. Muutama oli sen näköinen että ihmetytti mitä yleensä tekevät markkinoilla, luulisi että viedään niin että tukka viuhahtaa.
Ei ole aiemmin juurikaan tullut naisia tarkasteltua. Olihan siellä pari vakavampaakin tapausta, mutta ei nyt sellaisia kuin miesten puolella josta löytyy välillä semmoisia että veri hyytyy suoniin kun niitä katselee, varsinkin sellaisessa palvelussa kuin zoosk.com, jos oikein muistan.
Tiedän pari venakkoa henk.koht. ja en sanoisi näitä keski-ikäisiä naisia sen kummoisemmiksi kuin meitä suomalaisia. Ehkä on meikkiä vähän enemmän. Sillehän ei tietysti mitään voi että slaavilainen päänmuoto on kolmiomainen, kun taas suomalainen pään- tai kasvojen muoto on tyypillisimmillään mallia "sanko". Yritä siinä sitten pysyä kivannäköisenä kun vanhemmiten alkaa posket roikkua eli tapahtuu ns. rupsahdus. Mutta ei se hymyilemästä estä, ja hymyhän on pienoinen "kasvojenkohotusleikkaus". :)
No vilkaisepas miesten kuvia esim. e-kontaktin sivuilla ja ala vasta sitten arvostella suomalaisia naisia. Suomalainen nainen on keski-iässä vielä timmissä kunnossa, tukka päässä ja hampaat suussa toisin kuin ikäisillään miehillä. Ja se miesten pukeutuminen, yäk !
että oon olemassa ja sori jos oon syntyny, mulla on depismasis ja kaikki ahistaa
muutenkin niin vietävästi, en ole katkera, mutta kuitenkin... -ilmeisiä keski-ikäisiä miehiä on paljon.
e-kontaktin miestarjontaa. Meidän kylällä on vielä sellainen vanhanajan juottola,
keppanabaari, jota joskus räkäläksikin kutsutaan. Kesällä, kun siitä terassin ohi
kävelee, niin siellä istuu sellaisia resuisen ja reissussa rähjääntyneen näköisiä
miehenkuvatuksia jo heti aamusta tuopin ääressä, jotka saattavat joskus innostua
hoilaamaan 'oli elämän valttikortit mulla kerran kourassain' -biisiä.
Mulla tuli jotenkin mieleen niistä e-kontaktin miehistä ihan tuo meidän kylän juottola.
"Miten on mahdollista, että joku persköyhästä Siperian tuppukylästä kotoisin oleva venakko onnistuu näyttämään valokuvassa paremmalta kuin varakas koulutettu suomalainen?"
No helposti: KOSKA NE "PERSKÖYHÄT SIPERIAN TUPPUKYLÄSTÄ" ovat karvaisia tummia miehiä jotka huijaavat rahaa tyhmiltä suomi-miehiltä!!!
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2011/01/1258260/piispa-venalaisnaisista-pukeutuvat-kuin-stripparit
Ota venakko vaan, mutta eikös se sota käyty kymmeniä vuosia sitten,että onne ja menestystä,
kun suomalaien ei kelpaa, sussa on jotain pahasti paskaa, oot ehkä niin ruma, ettet tuu naamas kanssa
toimeen ?
OOto saanut ryssää, vai mikä tyssää ???????
Miten turvenaama oot ?
Venäläistä huoraa en ottais, sillä mieluummin vedän käteen.
Suomen asukasluku on noin 5,5 miljoonaa, Venäjän noin 140 miljoonaa.
Onko sulla yhtään järkeä päässä? Jos ihmisiä on 140 milj. niin kai on loogista, että "kauniita" naisia on lukumäärältään enemmän kuin pienemmässä ihmisjoukossa. - Ja yhtä suuri ero on sitten myös "rumien" naisten määrässä!!
Katsot suomalaista deittisivua ja toteat, että ehkä 5 % naisista on laittanut sinne hyvän kuvan itsestään.
Katsot venäläistä deittisuvua ja toteat, että ehkä 95 % naisista on laittanut sinne hyvän kuvan itsestään.
Miten maan väkiluku liittyy tähän? NO EI MITENKÄÄN, PÄSSI!
Niin on taas väkäleuat asiallla, kyllä niin venakoissa, kuin suomi naisissakin molenmissa on ihan
OK. näkäköisiä, mitä sillä syntyperällä on väliä, paitsi jotkut muslimaan asukit ei oikein onnaa....
Huntuineen ja vanhan aikaisineen tapoineen.