Rasva-arvot kuntoon

Käsrsitkö korkeista triglyserideistä ja/tai korkeasta kokonaiskolesterolista?

Jos kärsit, niin helpoin keino korjata tilane on laihduttaminen: http://www.iltalehti.fi/ruoka/2010110912663963_ru.shtml
6116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

näin juuri

Äänestä

Jos roskaruualla saa korjattua rasva-arvonsa, niin mikseipä VHH:llakin.

Tärkeintä on ylipainon välttely ja sehän onnistuu kun ei syö liikaa. Suurimmalla osalla väestöä "sisäinen ääni" estää ylensyömisen, mutta syömishäiriöiset joutuvat ottamaan rajummin esim. siirtymällä ruokavalioon, jossa nopeasti tuleva ällötyksen tunne estää ylensyömisen.

Äänestä
  • Olette asian ytimessä.

    Äänestä

  • sanottu.

    Äänestä

q

Äänestä

y

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kole5 kirjoitti:

Käsrsitkö korkeista triglyserideistä ja/tai korkeasta kokonaiskolesterolista?

Jos kärsit, niin helpoin keino korjata tilane on laihduttaminen: http://www.iltalehti.fi/ruoka/2010110912663963_ru.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu