Asutaan omakotitalossa pihassa seisoo ja sillä ajetaa ulkomaalaiset rekisterikilvet autossa. Olleet suomessa vuosia se on sitä suvaitsevaisuutta. Olisi kiva kuulla kuka näitä hyysää. Töissä kyllä kulkevat. Kenelle asia kuuluu? Pitäisikö alkaa ilmiantamaan? Varmaankin vielä pimeesti tekevät ei siitä yhteiskunnalle mitään kyllä jää.
Karkkilassakin
2
459
Vastaukset
- haloota1212
Mikä seisoo vai kenellä?
Mikä on pointti tässä kirjoituksessasi? - soita ja voita
Kok ja kes-kusta lienee tämä hyysääjä ryhmä. Ellen ihan hirveesti väärin muista, niin ulkomailta tuotu AUTO pitää rekisteröidä suomessa tietyn ajan jälkeen, olikos muutama kuukausi. Toki EESTIN autot voi aina käyttää eestissä ja aika alkaa alusta. POLIISI ei ehdi valvomaan moista juttua ja vaikka käyttöön tulee tämä automaattinen rekkarikilpi tarkastus, niin se ei ilmeisesti edes noteeraa ulkolaista rekkaria, joten loppua tuolle ei tule. VERONKIERTO on tämä ilmiö ja sitähän entinen hallitus ei saannut kuriin, ei edes yrittänyt.
Toki, JOS sillä autolla ei ajeta, niin rekkarillahan ei ole väliä.
Voit tietty SOITTAA pollarille ja kertoa tämäs auton olemassaolon ja he varmaankin "tekevät" jotain sitten joskus. DDR meininkihän oli hyvä, kun polttamalla NAAPURI sai ilmasta lomaa tai vaikka ruokaa )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja10014156Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va215855Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1545551SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1525398Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu2015122Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2894270HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.213910"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste873601Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant13507Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan193479