Olen 40-vuotias nainen ja ihmettelen sitä, että miksi kaikki nuoremmat miehet ovat kiinnostuneet minusta, siis haluavat pelkkää seksiä. Ikäiseni miehet taas ovat kiinnostuneet 20-30-vuotiaista naisista?
Minä haluasin seurustella miehen kanssa, mutta sellaisen löytyminen tuntuu mahdottomalta. Ei edes haluta tutustua toiseen, kun ollaan jo haluamassa seksiä. Tämä ei tarkoita sitä, että en pitäisi seksistä, se vain tuntuu olevan miehille tärkeintä, ja etenkin nuoremmille miehille. Ja miksi ikäiseni sitten haluavat nuoria naisia?
Minä haluasin seurustella miehen kanssa, mutta sellaisen löytyminen tuntuu mahdottomalta. Ei edes haluta tutustua toiseen, kun ollaan jo haluamassa seksiä. Tämä ei tarkoita sitä, että en pitäisi seksistä, se vain tuntuu olevan miehille tärkeintä, ja etenkin nuoremmille miehille. Ja miksi ikäiseni sitten haluavat nuoria naisia?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikö sitä sitten muka voi seurustella seksin jälkeen? Mikä ihme siinä on, että ensin pitää seurustella ja vasta sitten päästään varsinaiseen asiaan, kun asian voisi hoitaa myös päinvastaisessa järjestyksessä?
..poikaset ovat ikähaarukalla 19-25v.
Surkeeta... masentaa ku oman ikäset tai vanhemmat ei kiinnostu :(
Nuorukaiset ovat oppineet, että iän myötä naisen seksuaalinen aktiivisuus kasvaa. Toisin sanottuna kaverit uskovat, että vähän itseään vanhemmalta saa helpommin kuin oman ikäiseltä.
Ikäisesi miehistä sitoutumishaluiset ovat jo varattuja. Jäljelle jäävät ovat toivottomia tapauksia, ikisinkkuja, ikääntyviä pelimiehiä tai ikääntyviä wannabe-pelimiehiä. Toivottomat tapaukset eivät lähesty ketään. Ikisinkut, pelimiehet ja wannabe-pelimiehet yrittävät mielellään itseään nuorempia, sillä he luottavat täysin charmiinsa. Itseään nuorempi nainen on pelimiehelle suurempi voitto kuin oman ikäinen.
Osui taannoin silmiin seuranhakuilmoitus, jossa 43-v. poikamies haki tositarkoituksella naisystävää. Muuta vaatimusta ei ollut neitokaisille esitetty, kuin ikä 18-36-v.
ihmettelen minäkin mutta päin wastoin ;)
minusta kiinnostuu 5-12w nuoremmat tai wanhemmat naiset ;/
syytä en tiedä tjn
mutta oman ikäisteni naisten kanssa en jostain syystä tule toimeen ;/
eikä kyse ole siitä ettenkö haluaisi olla ikäisteni kanssa waan kun ei toimi ni ei ;/
No kuten oot huomannut niin netissä on loputon määrä seksiä ja pornokuvia/filmejä.Tossa iässä uskotaan/toivotaan,et ne pornosivujen naiset on kaikki tällä odottamassa yhteydenottoa.Normaali elämässä ne ei uskalla lähestyä naista,mut kun täällä voi olla niinkun piilossa,niin voi epätoivosesti yrittää kaikenlaisia lähestymistapoja.Kyllä niitä vielä löytyy miehiä sullekin.Kyllä se elämänkokemus on valttia,mun mielestä ainakin.
jooo saMA vika kuule mulla että täss pyörii ku ampparit nuoret kollit ite oon 41 v oon laittannu jo muutaman veistin asioista mut en itsekkään enää löydä niitä.apua!