Aika vetävän näköinen on tuo Skodan uus tykki. Citroen ja Ford on lujilla ens kaudella.
http://www.partaj.cz/imgs/skoda/130RS/hauglandbohlin.jpg
Skoda rallin kuninkuusluokkaan
6
450
Vastaukset
- 21
Jos Skodalla homma sujuu samaan malliin kuin viimekerralla on se lähinnä statistin roolissa. Toivottavasti kuitenkin Skoda ja Mini pärjäävät niin saadaan parempia kisoja.
- 130 r
Että semmosta Skoda vitsiä taas pukkaa.
Monikohan Sitikka ja Voorti norjalaisen John Hauglandin ja
tsekkiläisen Skodan ajan maalissa alitti alle 1300cc luokassa?
Juho Hänninen ajaa Red Bull Skoda Motorsport Baumschlager Rally tiimin
Skoda Fabia S2000 autolla tämän vuoden FIA WRC-rallin maailmanmestaruussarjassa.
Mutta SWRC-luokassa. Super2000 ralliautoissa on alle 2000cc vapaastihengittävä
moottori ja neliveto mutta hyvin vähän ajoa nopeuttavia tietoteknisiä vimpaimia.
WRC-autot Citroen, Ford ja BMW-mini ovat S1600 luokan mukaisia.
Niissä on alle 1600cc turboahdettu moottori, neliveto, hirmuisen paljon
tietoteknisiä ajamista nopeuttavia vimpaimia ja hintaa.- 908976576
Juu tuosta kuvasta näkeekin kyllä, että Skodassa on hyvin vähän ajoa nopeuttavia tietoteknisiä vimpaimia. Niitä onkin lähinnä länsiautoissa.
- 110r
908976576 kirjoitti:
Juu tuosta kuvasta näkeekin kyllä, että Skodassa on hyvin vähän ajoa nopeuttavia tietoteknisiä vimpaimia. Niitä onkin lähinnä länsiautoissa.
Vimpaimet 9089765765.2.2011 18:54
"Juu tuosta kuvasta näkeekin kyllä, että Skodassa on hyvin vähän ajoa nopeuttavia tietoteknisiä vimpaimia. Niitä onkin lähinnä länsiautoissa."
Huom! Opettele lukemaan.
"Super2000 ralliautoissa on alle 2000cc vapaastihengittävä
moottori ja neliveto mutta hyvin vähän ajoa nopeuttavia tietoteknisiä vimpaimia."
Kaikissa S2000 luokituksen mukaisissa ralliautoissa on hyvin vähän ajoa nopeuttavia
tietoteknisiä vimpaimia. Siis kaikissa, olipa S2000 ralliautot kotoisin koillisesta, kaakosta,
lounaasta tai luoteesta. - skodailija.....
110r kirjoitti:
Vimpaimet 9089765765.2.2011 18:54
"Juu tuosta kuvasta näkeekin kyllä, että Skodassa on hyvin vähän ajoa nopeuttavia tietoteknisiä vimpaimia. Niitä onkin lähinnä länsiautoissa."
Huom! Opettele lukemaan.
"Super2000 ralliautoissa on alle 2000cc vapaastihengittävä
moottori ja neliveto mutta hyvin vähän ajoa nopeuttavia tietoteknisiä vimpaimia."
Kaikissa S2000 luokituksen mukaisissa ralliautoissa on hyvin vähän ajoa nopeuttavia
tietoteknisiä vimpaimia. Siis kaikissa, olipa S2000 ralliautot kotoisin koillisesta, kaakosta,
lounaasta tai luoteesta.Mukava huomata että muutamat ovat siirtyneet jo skodapalstalta joka on täynnä provoilijoita tänne keskustelemaan. Onhan niitä tietenkin kaikilla palstoilla mutta kyllä skodapalstalla asia on karannut käsistä eikä siellä asiallista keskustelua saa aikaiseksi. Olen yrittänyt sieltä houkutella muitakin tänne keskustelemaan mutta ei meinaa luonto antaa perikiksi. Ollaan olevinaan niin länsiautoilijoita. Mielestäni ei ole mitään väliä onko skoda itäauto vai länsiauto (tulkinta kysymys) mutta täällä saisi asiallisempaa keskustelua aikaiseksi. Hankala niille skodisteille kuitenkaan saada tätä mahtumaan päähän. Hokevat vaan että ei ole itäauto.
- dsadasdad
skodailija..... kirjoitti:
Mukava huomata että muutamat ovat siirtyneet jo skodapalstalta joka on täynnä provoilijoita tänne keskustelemaan. Onhan niitä tietenkin kaikilla palstoilla mutta kyllä skodapalstalla asia on karannut käsistä eikä siellä asiallista keskustelua saa aikaiseksi. Olen yrittänyt sieltä houkutella muitakin tänne keskustelemaan mutta ei meinaa luonto antaa perikiksi. Ollaan olevinaan niin länsiautoilijoita. Mielestäni ei ole mitään väliä onko skoda itäauto vai länsiauto (tulkinta kysymys) mutta täällä saisi asiallisempaa keskustelua aikaiseksi. Hankala niille skodisteille kuitenkaan saada tätä mahtumaan päähän. Hokevat vaan että ei ole itäauto.
Takatuuppariskodasta tekivät ainanaan nelivetoisen niin että hitsattiin kahden eri auton perät yhteen. Vaikeinta hommassa oli vaihteiston ja kaasun synkronointi niin että molemmat päät toimisivat yhteen. Warresta tekivät DDR:ssä smoin myös nelivetoisia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst21214165Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i555757Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58694963Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2853895PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1203630Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1373617Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.852140Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis171487Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1581281Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3011203