afrotukkaisen kampaus häihin?

Millaista "kampausta" kannattaisi laittaa häihin jos on lyhyt afro? Hiuksia siis ei saa ponnareilla kiinni,mutta pinneillä ja pannoilla yms saa. Ehdotuksia? Mistä saa ostettua jotain pieniä hiuskoristeita missä on esim.kukkia yms. joita voi laittaa hiusten sekaan/päälle?
1194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oletko ajatellut mennä kampaamoon teetättään kampauksen? sieltä saa hyvät vinkit eikä tarvitse itse asiaa pähkäillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nalle kirjoitti:

Millaista "kampausta" kannattaisi laittaa häihin jos on lyhyt afro? Hiuksia siis ei saa ponnareilla kiinni,mutta pinneillä ja pannoilla yms saa. Ehdotuksia? Mistä saa ostettua jotain pieniä hiuskoristeita missä on esim.kukkia yms. joita voi laittaa hiusten sekaan/päälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu