Onko

sellaisilla tyypeillä hyvä itsetunto, jotka kehuvat ja komppaavat kavereitaan?
8167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jazulilla, xenalla, Ratikkakuskilla ja relalla? En usko, se on hyväksynnän kerjuuta, etenkin kun komppaavat vastakkaista sukupuolta.

Äänestä
  • mä taidan olla juurikin yksi niistä tyypeistä jotka ei piittaa hyväksynnästä, mutta sanon ajatukseni silti. Joistain tykkään ja voin silti olla eri mieltä heidän kanssaan vahvastikkin, joistain en pidä ihmisenä yhtään mutta silti voi olla asioita joista heissä pidän..se hyväksyykö joku mun kannan on ihan sama :)

    Äänestä

  • jätänkin relan tuosta pois.

    Äänestä

  • bluikkis.. kirjoitti:

    mä taidan olla juurikin yksi niistä tyypeistä jotka ei piittaa hyväksynnästä, mutta sanon ajatukseni silti. Joistain tykkään ja voin silti olla eri mieltä heidän kanssaan vahvastikkin, joistain en pidä ihmisenä yhtään mutta silti voi olla asioita joista heissä pidän..se hyväksyykö joku mun kannan on ihan sama :)

    uskaltanut olla täällä julkisesti eri mieltä kuin xena tai laskin..väärin?

    Äänestä

  • --- kirjoitti:

    uskaltanut olla täällä julkisesti eri mieltä kuin xena tai laskin..väärin?

    kertaa :) Onko mennyt ohi..näköjään on, siinä voi olla sekin ettet sä tunne näitä ihmisiä niikun mä tunnen. Ehkä tiedän edustavani jotain täysin päinvastaisia ajatuksia kuin he..ja silti mä arvostan kumpaakin ihmistä aitoina ihmisinä. Ei vaikuta ne eriävät näkemykset mun suunnalta siihin mitenkään, ettenkö arvostaisi heitä.. :)

    Äänestä

jos siihin "kehuun" myönteiseen palautteeseen on aidosti aihetta ja on aidosti samaa mieltä :) Imartelun huomaa kyllä eroon aidosta...

Äänestä

Oot muuten tosi fiksu.

Äänestä

On tietysti, miksi ei olisi? Saahan sitä olla kaverin kanssa samaa mieltä asioista, ei se ole mielistelyä, eikä imartelua, vaan oman mielipiteen ilmaisemista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kimmo-poju kirjoitti:

sellaisilla tyypeillä hyvä itsetunto, jotka kehuvat ja komppaavat kavereitaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu