jos sen vaatimus kohdennetaan tiettyyn ryhmään, kuten nyt viimeisimpänä keskustan taholta yksinhuoltajiin ja sitä aiemmin nuoriin.
Köyhien yksinhuoltajien elämän helpottamisen evääminen perusteltiin sillä, että jottain tarttis tehrä. Nuorten sanktiointi perusteltiin sillä, että tarttis tehrä jottain.
Köyhien yksinhuoltajien elämän helpottamisen evääminen perusteltiin sillä, että jottain tarttis tehrä. Nuorten sanktiointi perusteltiin sillä, että tarttis tehrä jottain.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jos sen TEKEMISEN vaatimus kohdennetaan tiettyyn ryhmään.
Onko tämä sitä niinkutsuttua SYYLLISTÄMISTÄ hallituksen taholta, johon niin moni kansalainenkin yhtyy...? Mikä oikeus hallituksella on syllistää kansaa? Tekeekö se heidät puhtoisemmiksi tähän tilanteeseen, kun syytivät miljardit konkurssikypsiin yrityksiin, ulkomaisille pääomasijoittajille jne.
" Tekeekö se heidät puhtoisemmiksi..."
Ei ainoastaan vaan pesee putipuhtaaksi, koska heillä on Visio. Olkoonkin sitten jenkkifirmoilta veronmaksajien rahoilla ostettu, mutta silti. He päättää, sä vikiset.
Kato ny kui pal viisaamppi hee ovat oikke:
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/02/hallitus_pestasi_amerikkalaiskonsultin_ideoimaan_seuraavaa_hallitusohjelmaa_1456302.html
"Levin loman tuotoksena"?
Mikähän niiden slogan nyt on? Joku markkinointifirma sen pian pullattauttaa ilmoille ja sitten me kaikki ollaan niinku et JEE!!!!!!111! Ja vittu ensimmäinen porvarihuora minkä nään saa päin pläsiä. En oikeesti jaksaa tota niiden paskansyöttämistä enää.