on se että nainen joka pettänyt kantaa ristiä koko elämänsä tavalla tai toisella. Vaikka mielestään olisi oikeutettu tekoon esim. väkivaltainen suhde tai hakiessaan oikeanlaista rakkautta.
Suhteen rikkoja. Leima säilyy kuin tatuoituna ahterissa.
Suhteen rikkoja. Leima säilyy kuin tatuoituna ahterissa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
On siis sinun mielestäsi leimattu, mutta omasta mielestään ei saatakaan olla, ei ehkä ajattele koko asiaa sen kummemmin tai voi vaikka pitää tekoaan tosi hyvänä valintana. Et kyllä pysty tunnistamaan vieraissa käynyttä naista sen enempää kuin miestäkään, joten ihan turhaan pähkäilet.
Mainitset muuten vain naiset. Eikö miesten ahteriin jääkään vieraissa käynnistä leimaa ollenkaan?
Kukin puhukoon täälläkin vain itsestään, omista ajatuksistaan ja tunteistaan, periaatteistaan, tottumuksistaan, yleistämättä niitä joksikin yleispäteviksi säännöiksi joiden alle kaikki ihmiset tungetaan.
Se on vain peruskoulun periaate, ja siitä on mahdollista päästä eroon kunhan vaan kasvaa aikuiseksi.